FOTOT/ 100 vjet nën det, sekretet e anijes misterioze që u sulmua nga gjermanët

Pamjet mahnitëse tregojnë rrënojat e një anije britanike 72  metra nën det, në brigjet irlandeze, 99 vjet pasi u shkatërrua nga një anije gjermane.

Anija gjigande “SS Justicia” u sulmua në jug të Skerryvore në Skoci nga German U-boat në fund të Luftës së Parë Botëror.

Ajo ishte përdorur si një anije ushtarake dhe në korrik 1918 po lundronte Belfast në Nju Jork dhe u godit nga U-boat 73 km larg Skerryvore për dy ditë rradhazi duke vrarë 16 antarë të ekuipazhit.

Pamjet e “SS Justicia” u kapën nga Darragh Norton. 43-vjeçari fotografoi ndërsa zhytej në det, si pjesë e një pelegrinazhi vjetor për anijet më frymëzuese të botës.

REMOTE_ADDR:[{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/08\/43B31A2500000578-0-image-a-32_1504089379049-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/08\/43B31A2500000578-0-image-a-32_1504089379049.jpg","attachment_id":"755979"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/08\/43B3193700000578-0-image-a-30_1504088782319-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/08\/43B3193700000578-0-image-a-30_1504088782319.jpg","attachment_id":"755981"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/08\/43B31A3F00000578-0-image-a-35_1504089388142-1-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/08\/43B31A3F00000578-0-image-a-35_1504089388142-1.jpg","attachment_id":"755978"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/08\/43B31A3F00000578-0-image-a-35_1504089388142-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/08\/43B31A3F00000578-0-image-a-35_1504089388142.jpg","attachment_id":"755977"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/08\/43B31A3300000578-0-image-a-33_1504089386097-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/08\/43B31A3300000578-0-image-a-33_1504089386097.jpg","attachment_id":"755976"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/08\/43B3193700000578-0-image-a-30_1504088782319-655x356-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/08\/43B3193700000578-0-image-a-30_1504088782319-655x356.jpg","attachment_id":"755975"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/08\/43B4EB9E00000578-0-image-a-38_1504090247905-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/08\/43B4EB9E00000578-0-image-a-38_1504090247905.jpg","attachment_id":"755982"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/08\/43B5379E00000578-4836450-image-a-44_1504098647065-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/08\/43B5379E00000578-4836450-image-a-44_1504098647065.jpg","attachment_id":"755983"}]

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *