Inter mbyll merkaton me 19-vjeçarin afrikan

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp

Inter ka mbyllur merkaton me blerjen nga Caen të Yann Karamoh.

Sulmuesi i krahut, i cili është huazuar për dy vjet me detyrim blerjeje për 6 milionë euro, do të jetë përforcimi i fundit për trajnerin Luciano Spalletti.

I lindur në Abixhan të Bregut të Fildishtë më 8 korrik 1998, futbollisti me nënshtetësi franceze ka luajtur 35 ndeshje me Caen sezonin e kaluar dhe ka shënuar 5 gola.

Karakteristika e tij kryesore është shpejtësia.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp
REMOTE_ADDR:[]
        
        Loading...
        

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *