Rama pjesë e forumit “Global Positive Forum” në Francë, ja për çfarë pritet të flasë

Kryeministri Edi Rama do të marrë pjesë sot në ‘Global Positive Forum’, një forum i organizuar nën kujdesin e veçantë të presidentit francez Emmanuel Macron.

Mësohet se ky takim organizohet në Paris.

Sakaq, mësohet se në forumin me temë “Nxitja e ekonomive pozitive ne vendet ne zhvillim”, pritet të flasë edhe kryeministri Edi Rama.

REMOTE_ADDR:[]

3 komente në “Rama pjesë e forumit “Global Positive Forum” në Francë, ja për çfarë pritet të flasë”

 1. ToniTR says:

  Do te flase per te njejtat gjera qe ka folur neper forume ne kater vitet e kaluara dhe do te terheqi po aq investitore te huaj sa terhoqi 4 vitet e kaluara. Shpresojme vetem te veshi ndonje gje te vecante te kene me cfare te merren mediat!

 2. lili says:

  Francezet jane plot finesse: Rama refuzoj dikur me takuar Macronit kur ky ishte vetem kandidat per président, sepse kishte pune ma te rendshishme se me takuar nje njeri pa asnje peshe(atehere mendonte se Valls apo Fillon do fitonje apo jo edhe ignoroj takimin e organizuar (nuk po ju tregoj cka per mos me fye popullin shqiptar)… Tash Macron e fton per nje pune asgje si positive ekonomi etj etj …

  Edhe po i sjell ters edhe ketij Rama jone: sapo lajmeruan sindikatate franceze manifestime per 12 shtatorin edhe fundin e shtatorit si shembull per vleresimin per ekonomine positive qe i japin!
  PS: u morren paret e A.Tares ? u kryen pazaret tjera?

 3. nderkoh Persidenti hajnise ,
  shfrytezon mungesen e Rames e sulmon Heroin Kombetare ,
  duke i dhen urdher taborit te fanatikve te islamit ,
  me mbulue Gjigandin e Kombit Shqiptare ,
  Kapedanin e Botes se Krishtere

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *