Mos i bjerë më qafë kot Lulzim Bashës!

Nga Astrit Patozi

Artan Fuga sot ka shprehur shqetësimin e tij për mungesën e opozitës në debatin për gjendjen e nderë që po kalon Akademia jonë e Shkencave.

Duke theksuar përshtypjen negative që i ka shkaktuar ky mosreagim, akademiku rendit një sërë arsyesh që, sipas tij, mund ta kenë yshtur Partinë Demokratike (Lulzim Bashën dmth), të heshtë për këtë çeshtje.

Nuk dua të analizoj përfundimet e tij dhe aq më pak të hyj në polemikë me të, por e kam edhe unë nje ide për këtë “mosvëmendje”.

Janë në të gjitha nga pak, Artan, por mendoj se nuk ke përmendur më të rëndësishmen. Akademia e Shkencave do të bëjë zgjedhjet e reja dhe Lulzim Basha nuk flet dot për këtë temë.

Po të ishte kohë tjetër, mbase mund ta kishte thënë ndonjë llaf. Sepse nuk përmendet litari në shtëpinë e të varurit.

Vetëm një muaj më parë ai i pesëfishoi votat për kryetar të Partisë Demokratike, sepse i duhej fitore plebishitare brenda llojit, pasi e kishte çuar opozitën drejt katastrofës elektorale.

Ndaj sado të paracaktuara dhe jodemokratike të jenë zgjedhjet në Akademinë e Shkencave ato nuk mund të krahasohen kurrë me votimet ne PD, në të cilat u mbushën masivisht kutitë dhe ku u pa qartazi që dikush mund të votonte edhe 4 herë rresht për të kurorëzuar kryetar Lulzim Bashën.

Ndaj mos e kërko kurrë opozitën (Lulzimin dmth) aty ku nuk mund të jetë, ndërkohë që sado falso të jenë zgjedhjet në Akademinë e Shkencave, dëmi që ato shkaktojnë për vendin nuk mund të jetë asnjëherë më i madh, sesa farsa e shëmtuar zgjedhore e 22 korrikut.

REMOTE_ADDR:[]

6 komente në “Mos i bjerë më qafë kot Lulzim Bashës!”

 1. ka ngatarru ven.
  bashes i biet by…-s

  1. Kujtimi says:

   Basha eshte nje llapaqen qe nuk ka shok
   Po edhe Patozi eshte nje GOMAR qe nuk ka shok

 2. Kujtimi says:

  Basha eshte nje llapaqen qe nuk ka shok
  Po edhe Patozi eshte nje GOMAR qe nuk ka shok
  ………

 3. Taras Bulba says:

  O shoku Astrit na je bere sr Kiu Fiu per cdo gje do japesh mend ,mos haro se je nje injorant e fshatar ne kuptimin e fjales

 4. Luli i vocer says:

  Cpyet , dylber kavajas esapi , Titi , per pak kohe do ta leje pas rolin e rivalit do filloje te lepije bythen e Lyl karabushit . Vazhdo Titi je ne rrug te drejte ………

 5. PD-isti says:

  Të erdhën më së fundi mëntë, zoti Patozi. Vetëm duke grumbulluar faktet (jo fjalë), për atë që Basha dhe kamikazët e tij Emin Gjana e Alibeaj bënë më 22 Korrik dhe çuarja e tyre në prokurori, kjo është e vetmja rrugë ligjore dhe efektive për ta qëruar këtë bastard nga uzurpimi që i ka bërë pozicionit të kryetarit të PD. Vetëm këtë gjuhë ka frikë ky uzurbator, pikërisht nga kjo rrugë mund dhe duhet të fillojë çmontimi i karakatinës së ndërtuar prej tij me miratimin në heshtje të Berishës.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *