VENDIMI/ Gjykata e Lartë kroate: Ballist Morina të ekstradohet në Serbi

Gjykata Supreme e Kroacisë ka vendosur që Ismail Morina të ekstradohet në Serbi për t’u gjykuar për ngritjen e dronit para tre viteve në ndeshjen mes Serbisë dhe të Shqipërisë.

Gjykata e Lartë e Kroacisë konfirmoi vendimin e Gjykatës së Shkallës së Parë të Dubrovnikut dhe rrëzuar ankimin e avokatit duke i hapur rrugën ekstradimit të shqiptarit.

Gjykata Supreme vendosi që ankesa e tij ishte e pabazë, pasi janë përmbushur të gjitha kushtet ligjore për ekstradim.

Gjykata e shkallës së parë të gjitha faktet vendimtare i ka vërtetuar drejt dhe plotësisht. Nuk mund të supozohet me arsye se personi për ekstradim në Republikën e Serbisë, vetëm pse është shqiptar dhe për shkak të bindjeve të veta politike do të jetë i diskriminuar gjatë gjykimit, përkatësisht se për këtë shkak do të ketë pozitë të vështirësuar” thuhet në vendim.

Por vendimin përfundimtar do ta marrë ministri i Drejtësisë kroate, pasi foli gjykata.

REMOTE_ADDR:[]

12 komente në “VENDIMI/ Gjykata e Lartë kroate: Ballist Morina të ekstradohet në Serbi”

 1. ti je muslimon,mos luaj ''shqiptarin'',ti je arab gjaxor,vendi yt eshte ne qeli...... says:

  hahahaha,ballist rruaj sumen e grasato kolotrypida-n pasi te pret ”i gjati” serb,madje me gunga………….allah uakbar!

  1. toni says:

   Sa ekspert qenke per berje bythe, dukesh qe je grek i vertete!

   1. Legia says:

    Filloi te te dhembi qe tani ty ,pa shkuar akoma tek veni !!!!!!! Shiko majasillin plako qe me sa duket e paske larte e poshte .

    1. Qipriot Autokton says:

     Maje mire me krem se tecereku i eladhes eshte me majasilllll.Mos e perdor shume “suvllakin” plako

  2. zhaku I pamposhtur says:

   tfgs mos qesh para kohe sepse nuk ka asnjë shanc që ballist morina (nderi i kombit) të ekstradohet në sërbi…është normale që gjykata të japi një vendim të tillë pasi ka ligje dhe rregulla rë cilat duhen zbatuar mirëpo ministri kroat i drejtësisë ka për të thënë fjalën e fundit dhe ai e di shum mirë se çdo të rhotë që një shqiptar apo një kroat të dali dhe të dënohet nga drejtësia sërbe…..(heheee ata që këndojnë dhe urojnë dhoma gazi për shqiptarët…njëlloj si ata janullat e tu që duan ti bëjnë litar zorrët e shqiptarëve…heheee) pra mendoj se shum lehtë dhe drejt min kroat do vendosi për heroin tonë kombëtar për simbolin e patriotizmit ismail morinën…ju grekshkërdhyerit ju kuptoj drejt që kaloni në orgazmo nga një vendim i tillë mirëpo dardha e ka bishtin mbrapa…mos tu ngrijë e qeshura në buzë … tfgs a e di atë historinë ti me një të burgosur shqiptar në korydalo që vizatoi me laps një shqiponjë të zeezë me dy koka??..e shofin korofillakët grekë e i thonë shefit yë madh. ai u thotë lyeni me bojë…shkojnë ata dhe e lyejnë mirëpo shqiponja prap dukej…madje më madhështore…shkoni dhe gërryjeni murin u thot shefi…shkojnë korofillakët dhe e gërryejnë sipas vizatimit.. për çudinë e tyre shqiponja në vënd që të zhdukej po bëhej gjithnjë edhe më madhështore. vete e shikon shefi dhe për pak sa nuk i ra të fikët kur pa një shqiponjë të gdhëndur aq mjeshtërisht…i errësohen sytë këtij prej tërbimit dhe urdhëron të prishet muri…e adhtu u bë mirëpo harruan ata që “piktori ” i burgosur gjeti rastin e u bë erë duke u arratisur nga burgu….kështu edhe puna e ballist morinës…ai jo të burgoset por çdo gjë që ti bëjnë ai e shkruajti emrin e tij me gërma të arta dhe na bëri krenar të gjithë ne shqiptarëve anembanë botës…tek e fundit as vrau e as preu njeri thjesht tha një të vërtetë aë ne jemi autoktonë në vatrat tona mirëpo e vërteta ju vret keq juve që shkruani historitë prej bodrumeve të kishave…të uroj shëndet të plotë dhe humor të çiltër sepse humori të shton jetën..(jo ironia)

   1. Jaku ali-demsi says:

    Te paska bere dem plazhi (dielli) or lum plaku !!!! Vre shnetin , leni enderrat me burgje e shqiponja qe “zmadhohen” !!!!!

    1. zhaku I pamposhtur says:

     hë mër jaku !!si po shko shkolla e natës në bodrumin e janullës?? të falenderoj që paske marr mindimin të lexosh replikën time…

 2. te gjithe sllavet jane njelloj says:

  “Rrofshin vellezerit kroat” thone kosovaret!! Shqiptari ka vlla vetem shqiptaret te huajt na e kan pasur gjithmon me te futur.

  1. Ali Muhamedi says:

   po vallaj bilaj turkun kena vlla veq.

   1. Jaku Janulles qe rri mrena kulles says:

    Ha ha ha

 3. toni16 says:

  Po ne jemi te verber,a e dinë kroacia se sa kroat kerkohen per krime lufte nga serbia gjukatat shqiptare dhe te kosoves duhet ti ekstradojn ne sebrbi sipas ksaj logjike ata trajtohen drejt Po ne skemi gjukata Po kemi hajdut dhe shkerdhata

 4. artur says:

  qeveria e çudtshme me mut neper shale.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *