Ekstradimi i Morinës, reagon drejtësia Serbe: Ja se si do ta gjykojmë në Beograd

Pas vendimit të Gjykatës së Lartë kroate e cila konfirmoi ekstradimin e tifozit të Kombëtares shqiptare që ngriti dronin me flamur etnik mbi stadiumin e Beogradit, Ballist Morina drejt Serbisë, ka reaguar ministrja e drejtësie së Serbisë, Nela Kuburovic.

Ajo tha se gjykatat serbe do gjykojnë në mënyrë të drejtë dhe korrekt.

 

“Sa i përket këtij rasti, duhet pritur vendimin e ministrit të Drejtësisë së Kroacisë, por besoj se kolegu do të sillet në pajtim me vendimet e plotfuqishme dhe se Morina do të ekstradohet në Serbi, në mënyrë që të mund të kryhet procedura penale, e cila ka nisur para Gjykatës së lartë në Beograd”, tha Kuburovic për Tanjug.

REMOTE_ADDR:[]
                 Loading...