Ekstradimi i Morinës, reagon drejtësia Serbe: Ja se si do ta gjykojmë në Beograd

Pas vendimit të Gjykatës së Lartë kroate e cila konfirmoi ekstradimin e tifozit të Kombëtares shqiptare që ngriti dronin me flamur etnik mbi stadiumin e Beogradit, Ballist Morina drejt Serbisë, ka reaguar ministrja e drejtësie së Serbisë, Nela Kuburovic.

Ajo tha se gjykatat serbe do gjykojnë në mënyrë të drejtë dhe korrekt.

 

“Sa i përket këtij rasti, duhet pritur vendimin e ministrit të Drejtësisë së Kroacisë, por besoj se kolegu do të sillet në pajtim me vendimet e plotfuqishme dhe se Morina do të ekstradohet në Serbi, në mënyrë që të mund të kryhet procedura penale, e cila ka nisur para Gjykatës së lartë në Beograd”, tha Kuburovic për Tanjug.

REMOTE_ADDR:[]

2 komente në “Ekstradimi i Morinës, reagon drejtësia Serbe: Ja se si do ta gjykojmë në Beograd”

  1. Cuni i Tirones says:

    E hengri edhe Ballisti : do te shkoje ballist dhe do ktheht komunist !

  2. Shemia says:

    Ballistet e Zogistet ishin perfaqsues te pronareve te Shqiprise. Prones dhe pronareve u shpalli lufte bolshevizmi jugosllav i montusr ne krye te Frontit Anti Fashizmit Italian qe iu dorezua Frontit Bolshevik. Gjermani e gjeti Balli dhe legalitetin te shpallur armik i frontit

Lini një Përgjigje te Cuni i Tirones Anuloje përgjigjen

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *