“Shpërthen” Spartak Ngjela, thirrje kundër myftiut të Tiranës: Arrestoni këtë osman barbar!

Nga Spartak Ngjela

A kanë forcë shqiptarët të arrestojnë dhe të dënojnë myftiun Ylli Gurra?

Ky është një barbar osman tipik si myftiu Musa Qazimi i Esad Toptanit.

Një osman barbar na quan turq ne shqiptarëve që jemi populli më i vjetër i Europës, pasardhës të Aleksandrit të Maqedonisë; Pirros së Epirit, Gjergj Kastriotit, Ismail Qemalit, Fan Nolit Gjergj Fishtës dhe të shënjtores së madhe Nënë Tereza?

Si qënkemi turq mor, palaço ne që kemi shpëtuar Perëndimin nga barbaria osmane!

Kjo është vlera më e madhe e shqiptarëve.

Si ka mundësi që të lejohet një injorant agresiv që mbron tezën e Beogradit agresiv dhe Athinës agresive, pushtuese territoresh shqiptare, se shqiptarët janë turq?

Ne kemi gjuhën më të vjetër në Europë, dhe kemi vrarë aq pushtues turq në 500 vjet, sa sot do të ishte dyfish popullsia e Turqisë.

Nëse kjo prokurori e dominuar nga hordhitë otomane Berishë- Beograd, nuk respekton Kodin Penal për fyerje të tharmit shqiptar nga një barbar, kjo do të përbëjë krim që do ta ndjekë vetë prokurorinë e sotme kompetente shqiptare, menjëherë sa të formohet SPAK.

Ja krimet që ka konsumuar Ylli Gurra;

Neni 265 i Kodit Penal:

“Nxitja e urrejtjes ose e grindjeve raciale, nacionale ose fetare… dënohet me burgim gjer në dhjetë vjet.
Neni 268 i Kodit Penal:

“Poshtërimi botërisht i Republikës së Shqipërisë dhe rendit kushtetues, i flamurit, i stemës, i himnit kombëtar, i dëshmorëve të kombit… dënohet deri në dy vjet burg.

Neni 266 i Kodit Penal:

“Vënia në rrezik e paqes publike duke bërë thirrje për urrejtje kundër pjesëve të popullsisë… duke fyer ose shpifur për to….dënohet gjer në 5 vjet burgim.

Nëse prokuroria shqiptare nuk e ka filluar çështjen penale kundër barbarisë antishqiptare, tregon se ka frikë nga antikorrupsioni dhe shpreson në destabilizim shoqëror në Shqipëri.

Nuk ka destabilizim në Shqipëri, le të lodhen së prituri të gjithë barbarët dhe të korruptuarit.

Unë nesër, duke bërë detyrën ndaj kombit tim, paraqes denoncimin me shkrim përpara Prokurorit të Përgjithshëm.

I ftoj të gjithë shqiptarët të denoncojnë shëmtimin barbar në Shqipëri përpara prokurorisë shqiptare.

Sa më shumë denoncime, aq më i lartë patriotizmi shqiptar.
Barbarët e kanë marrë gjithmonë humanizmin europian si dobësi.

Por ky myfti ka shkelur ligjin shqiptar dhe ka fyer shqiptarët në vendin e vet. Po e ndjen veten turk, të marrë gjithë taborin e tij me ardhacakët, e të ikë në Anadoll; por pas dënimit.

Kjo ka mijëra vjet që është toka e shenjtë e shqiptarëve.

Reagimi i Ylli Gurrës: http://www.gazetatema.net/2017/09/06/kerkoi-arrestimin-e-tij-myftiu-i-tiranes-dhembe-per-dhembe-me-ngjelen-do-te-te-padis-ja-e-verteta-e-videos/

REMOTE_ADDR:[]

71 komente në ““Shpërthen” Spartak Ngjela, thirrje kundër myftiut të Tiranës: Arrestoni këtë osman barbar!”

 1. Shume te Drejte ka Doktori .
  Nji grup ciganesh ,funderinash te shoqerise Shqiptare ,
  peshtyjne mbi Exzistencen e nji Kombi ,
  sikur te ishte Shqiptari gabel shkretetire .

  Shteti Rrumpall duhet te tundet e shkundet mire ,
  e mos te bej shurdhmemecin perball skandaleve te tilla .
  Flasin kunder terrorizmit pastaj .
  Ja pra, jan duke i lejuar vet terrorizmin e islamin rradikal ,
  te shij mes Shqiperise nderkoh qe Shteti ben Bufin !!!

  1. Pamuk: ''.....muslimonet shqipfoles,jane turq ,jane vazhdim i identitetit turk ne Evrope.........'' says:

   Ngjel karagjozi,tjeret jane shqiptaret dhe te tjere jane turqit,ti ose je rrot [email protected] dhe nuk mer vesh ose je i lig……..e para me duket me e besueshme: je nje [email protected] me syze,njeheson si ”shqiptar” Kemal Izmael!!!!???

  2. adri says:

   Bravo Avokat. Tearrestohen talrebanet dhe arabet Prokuroria dhe policia ti arrestoje menjehere. Te mos jepet kurre leje per ceremoni fetare ne sheshe publike asnje lloj komuniteti fetar

   1. tfgs1 says:

    nuk na mjaftonin arabet por ste lene rehat edhe te tredhurit[atheoi]…………….!!!

  3. Ilir Guda says:

   Spartak Ngjela thote ate qe gjithe bota e ditur demokratike e di! PO LIGJI CFARE THOTE ! Armiqte e SHQIPERISE ETNIKE grekosllavoturqit jane HUMESIT ne shekullin e dijes !

 2. Shume te Drejte ka Doktori .
  Nji grup ciganesh ,funderinash te shoqerise Shqiptare ,
  peshtyjne mbi Exzistencen e nji Kombi ,
  sikur te ishte Shqiptari gabel shkretetire .

  Shteti Rrumpall duhet te tundet e shkundet mire ,
  e mos te bej shurdhmemecin perball skandaleve te tilla .
  Flasin kunder terrorizmit pastaj , per integrim ne BE etj pordh politikanesh bastarde
  Ja pra, jan duke i lejuar vet terrorizmin e islamin rradikal ,
  te shij mes Shqiperise nderkoh qe Shteti ben Bufin !!!

 3. maximus says:

  bravo NGJELA, dhe nuk e kuptoj perse ai i gjati qe morri 75% te votave te shqiptareve nuk ju beri ju minister drejtesie ose prokuror te pergjithshem, urroj ti therase mendjes sepse 4 vjet ikin shpejt dhe sikur me gjithe mend ti kete premtimet askush nuk do ta besoje me.

  1. tunxhi says:

   Haha..ky te kenaq per zotin,esshte i modh taku

  2. Lugati says:

   o take tuke marove me sale berishen ene edi ramen dhe i ke hy fese tashi????????????e mos bo gabim o moce hudhme te perzish pash toptonin me plera si puna jote+politikant e sotem..kurva njerez

 4. Milan says:

  Shum dakort,te zbatohet ligji

 5. Koba says:

  Nuk ka ma me prit.Liria dhe Demokracia kane caqet e veta.pra nuk bien ndesh me Lirine dhe Demokracine e tjetrit.E mbeshtes Z.Ngjela.Keta Haxhi Qamile te Rinj duhen bere ZAP dhe duhet te marrin denimin e merituar.Nuk eshte ndjere fyerje ma e Madhe deri me sot!!!!.O Sot O Kurre!!!Duhen ndermarre masa konkrete qofte nga Institucionet ,qe po bejne Gjume,qofte nga vete Shqiptaret e Lenduar,nga keto psallme idiotesh.

 6. Kume peza says:

  Bravo avokat. Duhet treguar vendi ketyre anadollakeve

 7. Salkaro says:

  Fuck bastardeve. ..bravo avokat. ..Je I madh. …

 8. Shefi says:

  Si pasardhes i Aleksandrit te Maqedonise dhe Pirros se Epirit besoj se shoku Taku e than greqishten!

  1. .. says:

   Hahahaaa … eshte Helino-fobi me bastard, injorant me vule…kur dihet qe Greqishtja dhe Latinishtja eshte gjuhe e elitave Shkencore.
   Keto i thote vetem per konsum te brendshem, ka 1 jave skandali ma Skenderbeun, perse u kujtua tani Tak kopsilli.
   Kurse me Greqin reagon pa aritur akoma lajmi ne medja.

   1. Janullatos arxidoglyftis says:

    Të dogji ty bythqir i janulles

  2. Tartufi says:

   Gjithmone thyrjet per denime dhe drejtesi,tek ky popull i kane bene me hajvanerija me kafsherija!
   Ky avukat hajvani dhe pse u burgos me vite te tera nga hajvanerija e ketij populli,nuk mesoje pak,se
   ne nje liri ,qe ju takon te gjitheve , te mendojne dhe te deklarohen si ju pelqen,nuk ka te drejte as kush
   ta futi ne burg. Dhe pse ky Myfti na thote se ne jemi pjese e turqizmave,ne shqiptaret ,qe besojme te besimin
   e Myftiut nuk jemi revoltar sa ta hadhim ne qelira te ziun myfti. Eshte me mire ooooo hajvani avukat i ateizmit
   ne te mendojme dhe te themi te ndryshme dhe jo te njejta,,,, se sa te mbushim qelite me milet ,qe nuk ju pelqen
   shija dhe raca,qe ju pelqen te tjereve si ti dhe une!!!!! Eshte me mire te qetesohesh ooooo hajvani i ketij populli sa
   sa te japesh mendje per qelite si te mbushen.

  3. the punisher says:

   Hahahaha….Pirroja dhe Aleksandri flisnin gerqisht. Hahahaha…ahhh ju dhjefsha janullen mu ne goje.

 9. SHQIPTARI says:

  kush ti arrestoj te korruptuarit qe duhan dhe luten qe SHQIPERIA te shkoje ne kolaps politik dhe te degjeneroje me keq se 1913 ,asnje parti politike nuk ben thirrje per miting madheshtore qe te mbrojme tokat tona dhe identitetin tone,kur vjen puna per karige behen copa ,turp te kene politikanet tane qe jane te paret qe duhan te shesin vendin

 10. Ateisti says:

  Duhet te ngrihet shoku Enver nga varri e tu a rjepi mjekren dhe mendjen ketyre koke palareve siç uberi me 1966që zduku xhamit dhe kishat .po te shikosh myslimanet jane njerzit me te tashe nga mëndja pa shkollë që shkojnë e ngrejne bythën perpjetë çdo ditë e nga kjo skanë patur asnjë perfitim economic për familjen por vetëm shpenzime per kokë leckat parazitë qe nuk dine gje tjeter veç te pëllasin si lopët kur janë të uritura prandaj hiqni dore nga kjo gje e keqe dhe shtrojuni punes epermiresoni jeten familjeve tuaja se po u lutet me koken lart do tu vijne vetem rrufe nga natyra dhe glasat e zoqve.prandaj hiqni dore nga kisha dhe xhami se feja e shqiptarit eshte shqiptaria

 11. Epo kjo pune! says:

  lereni fene ne vetmine e saj, ju politikanet e keni bere protagoniste me zor me ece e jaket tuaja neper kisha e xhamira. tani beni ecen vete… le qe nuk eshte as problem feje, dreqi e di, greku e serbi nuk kane hequr dore dhe provokimet nuk do sosen… dikush do te beje kete vend katrahure. RAMA, dili zot vendit, nga Shiku e prokuroria, le 5 vjet zarat e Sales atje.

 12. Veterineri says:

  E kush ta arrestojë o avokat ? Beqirat që vegjetojne si krimba mbi këtë tokë !?

 13. Elton says:

  Ska nevoje te arreatohet askush zoti NGJELA . Mjafton qe mos to jepet me sheshi , mos te pranohen me dhuratat e Erodganit per xhami te reja , dhe mos tu jepet hapesire ne keto media te shkerdhata qe kemi .Idiote ka gjithandej neper bote por nuk dalin perdite neper gazeta e televizion. Mos u merrni me ta mos shkruani per ta dhe sidomos mos u jepni te drejta qe nuk ju takojne. Ketu cojne shkrimet driteshkurtra te Lubonjes , Nanos e Jazexhise per Skenderbeun , keshtu I kujtojne injorantet po Jane .e injorante keta qe I shkruajne. Skenderbeun se mposhten dot sulltanet me taborre jo do ta mposhten 10 pabukse me mjekrra si Lesht e ……it nejse nejse

 14. sale says:

  Rrofsh avokat Ngjela !
  Jam me ty po te nevojitet edhe fizikisht.
  Kafshet e cmendura qe na cane b… duke pellitur nate e dite dhe qe e quajne vehten turq,te qerohen nga kjo toke e lashte arberore.
  Poshte kafshet qe s’e quajne vehten SHQIPTAR dhe qe rrine ende ketu.

 15. Sieg heil says:

  Fuck islamikeve radikale, jashte nga Shqiperia, konfiskoni pasurite dhe dergojini tek Asadi t’ua q. robt.

 16. Genci1 says:

  Bravo Avokat, kesaj radhe te mbeshtes plotesisht ne initiativen tende dhe nese duhet ndonje peticion na thuaj se e hedhim firmen menjehere. Njerezit duhet te kuptojne qe duhet te mbajne pergjegjesi morale dhe penale per ato cfare deklarojne…E drejta dhe Liria (qofte dhe ajo e fjales) e nje njeriu perfundon aty fillon liria e tjetrit… (qofte ky person apo institucion apo dhe vete shteti).

 17. ledina says:

  Vellai i ketij myftiut , Mehdi Gurra ndan ndihma per femijet nen emrin e shoqates ‘ Alternative per te ardhmen”, shoqate me financim islamik , dhe ne cdo pako per femijet gjen broshura me permbajtje te ngjashme me ato te ISIS. Financimi i ketyre ”Shoqatave” kryhet nen petkun e Unionit Turk te Bashkive ne Bote, financim direkt i politikes se Erdoganit ne Ballkan.

 18. Pp says:

  Faji eshte i lejimit te demostrimeve fetare ne media. Fete predikimet duhet ti zhvillojne brenda institucioneve dhe kanaleve te caktuara per ta. I lumte Spartakut. Une e nenshkruaj i pari denoncimin per kete

 19. Vedat Shehu says:

  E pershendes Spartak Ngjelen dhe behem bashkeautor i Kallzimit te ketij pseudo-kleriku, agjenti te agresivitetit ideologjik te politikave percarese. Me konsiderate te larte. Vedat Shehu

 20. Tani says:

  Je i modh avokat Ngjela

 21. Ledion says:

  Avokat, organizo listen qe te firmosim nje denoncim kolektiv.

 22. Petraq Liko says:

  Pergjigje te vetequajturit te mesiperm, SHEFI.
  Ti je nje anadollak, kushedi se ;punen e kujt ben. Kerkon ta besh Spartak Ngjelen grek? Bastard e shkuar bastardit. Avokat Ngjela eshte nga Zagoria o vulehumbur. Por ti ortodokset i ben grek, se ashtu te thone ustallaret. Nderime Avokat, s’te heq asnje presje nga ato qe ke shkruar. Poshte te shiturit.

 23. Qytetar i rregullt says:

  Shume dakort me mendimet e zt. Ngjela..
  Por do te sillja ne vemendje qe Organet ligjzbatuese ne kete vend duhet te percaktojme menjehere shkeljet e shtetasve te Republikes se Shqiperise ne raport me detyrimet kushtetuese te tyre. Qe te jesh shtetas i nje vendi..kudo ne bote ne radhe te pare duhet te njohesh e respektosh detyrimet kushtetuese te atij vendi.. nder te cilat veç atyre qe permend avokati.. duhet dhe te:
  1.Njohe e respektoi shtetin laik dhe ligjet e tij.
  2. Te njohe dhe respektoje historine kombetare te atij shteti.. te njoje e respektoje herojte kulturen dhe traditat e vendit..
  Eshte nje problem i MADH qe ndoshta do trajtuar me themel e ne mynyre te veçante..kur arsimohen ne vend keto lloj lloj klerikesh te te gjitha feve.. a kane ne kurrikulat e tyre mesimin e Historise Zyrtare te Shqiperise..te legjislacionit, te kultures e traditave te ketij vendi.
  Nese gjithe keto shkolla kane kurrikulat jashte vemendjes se shtetit.. do na dalin dhe mostra te tilla qe nuk njohin te qenit shqipetar..por njohin vetem identitetin fetar dhe ate te deformuar politikisht sipas oreksit te financueseve te tyre.
  Edhe ato qe studjojne jasht(dhe te tille ka shumice gjithnje e ne rritje..) para se tu konvertohen diplomat e te lejohen te punojne ne Shqiperi duhet te japin provim… historine, kulturen e traditat e vendit…dhe legjislacionin e KUSHTETUTEN.

 24. Projekti says:

  Nqs nuk doni qe ta shihni flamurin turk te valvitet neper Shqiperi, ngrihuni kunder shoqatave “bamirese” turke, perfshire ketu shkollat guleniste. Gulenistet jane me te rrezikshem se Erdogani, te pakten baba Xhepi del hapur dhe i tregon idete e tij, jo si Guleni nen rrogozin e “paqes fetare”.

 25. Shkupi - Prishtina says:

  Siq thote edhe presidenti , ky myfti – pyftiu duhet denuar per shembull te tjereve sepse ç’do dite po shtohen si fara e hithurave jo flamur Turku jo Arap e sa per kombetaren ata jane ne gjendje edhe ta mohojne … , po ky ciceroni qe ishte me turistet ne viziten e varit te madhit Skenderbe , ai duhet te shpallet person nongrata ose te burgoset aty per aty , ka ardhun dhe prap do te vjen nga Turqia sikur neve skemi ciceron dhe fliste pallavra duke genjeshtruar ne total historine Shqiptare duke mos e kuptuar asnjeri nga Shqiptaret se cka flet ai u largua pa asnje there ne kembe
  Te lumte Spartak nese vlene do te vije nga Shkupi per denoncim …

 26. arben says:

  Jam plotësisht me z.Ngjela.Mos ngatërohet feja me kombin.Qëllimisht njerëz të shitur tek të huajt po përpiqen të ngjallin përçarje ndër shqiptarët.A e patë emisionin e R.Xhungës në Vizion Plus.A ka tradhëtar më të madh se njëfarë Olsi me pashaportë kanadeze na mësoka historinë tonë ku myslimanët na i bëka turq.Çfarë pret prokuroria që nuk vepron.Atë që armiqtë nuk e bënë ndër shekuj po e bëjnë sot të tillë bastardë që Shqipërinë e duan të coptuar.Shqipëria e shqiptarëve vdekje tradhëtarëve.

 27. Populli says:

  Nese nuk i jepet e drejte Ngjeles, atehere nuk ka mbaruar vetem Prokuroria e gjykatat, ato te mbaruara e te korruptuara jane, por ka mbaruar edhe shteti, domethene kolona administrative, Policia, opinioni publik, opozita, te gjithe aksesoret e shtetit.

 28. ABC says:

  Tju verifikohen te ardhurat, tju hiqet nenshtesia dhe te shikoni se si e mbyllin gojen keta turqit e flaket.

 29. murat kepa says:

  Ku ju çon mushka or të mjerë.Të gjithë po bëni avokatin e djallit.Lini more këto fëlliqsira se nuk kemi shqipëtarë të tepërt,për tu vrarë e prerë me njeri tjetrin,lini lloqet mënjanë dhe shtrojuni punës o karafila

 30. endri says:

  Kot nuk perdorej shprehja VDEKJE TRADHETAREVEM SHQIPERIA E SHQIPTAREVE. Kto trapat MYSLIMAN (jo te gjithe) qe dalin e flasin ne kete menyre nuk eshte se kan hallin e FESE por thjeshte kane gjetur rrugen se si te pasurohen e ku te rruajn ndonje lek.

 31. Franck says:

  Jam totalisht dakort me z.Ngjela !
  Vdekje ketyre pisave islamist

 32. Shoqeria civile bythshitur. says:

  O taku
  MOS e ka Bo Mehmeti me
  Koken e vet
  E ti dhe pal vata s’dini gjo
  Se s’ka bythe guerra me Bo gjona te medha
  Eshumta shperndan ndonje ndihme dhe
  Mbjell ndonje peme me erjon veline.

 33. Keshtu ishte dhe kur ngjela ishte ne pushtet ne 67 si femije i perkdhelur i bllokut te kriminelve te kuq , keshtu flitshin kunder fese berbylat e komunizmit , keshtu ky psikopat mbasi e futen ne burge partia e vete u ba kunder partise , tash bane si anti komuniste ,ky lepires ,i cmendur , qe kerkon te krijoje percarje fetare , iku kohe e baballarve te takut qe te futshin ne burg per mendime , kane nostalgji keto karikatura per sistemin cnjerzore komuniste , tash qe kane marre dhe pushtetin.

 34. Natyrisht qe nuk jam dakord me myftiun.Pooor, nuk jemi ne komunizem, ai qe te burgosi ty Spartak sepse kishe mendime antikomuniste.Myftiu ka te drejte te kete e te shfaqe mendimet e tij, perderi sa nuk organizon kundervenie rendit kushtetues. Te gjirhe nenet qe ke reshtuar, aplikohen jo kunder mendimeve, teorive, por kur ti pergatit veprime te dhunshme.

 35. Fier says:

  Në Greqi,Sërbi apo Turqi,do ishin burgosur ose do ishin ekzekutuar ata që do bënin propagandë si ky imam bujurdia.Na mbytën sunitët rracq…Si nuk po bëhet ndonjë organizim patriotësh ti eleminojë këta

 36. Loran shehu says:

  Hera e par qe me pelqen ky Ngjela po zoti ngjela me mir von se kurr se ti e di shum mir kush ja u ngriti veshet ktyre mjeker cjapave ne Shqiperi kta i solli rilindja sepse ishte detyrimi i rames ndaj erdoganit

 37. Keshilltari says:

  NA ISHTE NJE HERE…
  kur stergjusherit e Ngjeles me ne kry Vlashin u dolen turqve perpara balle- per- balle e i sakatuan,vetem e vetem qe te mos nderronin fe.
  Ndersa tani Ngjela,por edhe une, rrine e i vrasim turqit nga facebooku…trima te medhenj jemi!

  sa per informacion…prifti i fshatit kishte marre 3 qypa florinj qe te pranonte qe zona e stergjyshit te Ngjeles te pranomte turqezimin…e kapi Vlashi,ja nxorri zorret ne shesh.

 38. Shoku shpati says:

  He o fieri Ca pret ti
  Po’ pastaj pysni labin Ca ere ka gjaku.

 39. Liri says:

  Haram ajri qe thith o myfti.

 40. Alban says:

  Dhe madje ne menyre urgjente

 41. DORA E HEKURT E POPULLIT says:

  “ Praecepta Dividit “
  Kjo do të thotë Përça e Sundo !
  Historikisht dihet se shumë armiq tanët kanë qenë,janë dhe do jenë të interesuar që shqiptarët të jenë të ndarë e coptuar për ti pasur më kollaj ti nështrojnë,poshtërojn e në fund ti coptojnë e ti ndajnë si zogjt e korbit. Hoxhalarë (Turqia ) Priftërinj (Greqia ) çirreshin e ulërinin nëse dikush lexonte libra në gjuhën shqipe.
  Një pyetje ketyre KURVAVE te feve , që u shitën te Bin Ladeni për 150 dollarë dhe Priftërinjtë për një pensjon apo rrogë te Greku , ça leshin kërkoni që e kruani me gjethe fiku.
  Varini për koqesh të gjithë këta sharlatanë që duan të mbjellin vdekjen dhe përçarjen në popull

 42. STOP AHENGU says:

  “ Praecepta Dividit “
  Kjo do të thotë Përça e Sundo !
  Historikisht dihet se shumë armiq tanët kanë qenë,janë dhe do jenë të interesuar që shqiptarët të jenë të ndarë e coptuar për ti pasur më kollaj ti nështrojnë,poshtërojn e në fund ti coptojnë e ti ndajnë si zogjt e korbit. Hoxhalarë (Turqia ) Priftërinj (Greqia ) çirreshin e ulërinin nëse dikush lexonte libra në gjuhën shqipe.
  Një pyetje ketyre KURVAVE te feve , që u shitën te Bin Ladeni për 150 dollarë dhe Priftërinjtë për një pensjon apo rrogë te Greku , ça leshin kërkoni që e kruani me gjethe fiku.
  Varini për koqesh të gjithë këta sharlatanë që duan të mbjellin vdekjen dhe përçarjen në popull

 43. joel shkodra says:

  Po qeveria e bashkia e Tiranes pse heshtin? Dikush i ka dhene leje te falen ne sheshin “Skenderbej”. A mbajne pergjegjesi qeveria e bashkia per mbulimin e statujes se Skenderbeut? Apo nuk e pane se u be naten? Aq me keq. Dmth ne mes te Tiranes mund te behet ç’te duash naten e heret ne mengjes, kur te hapin syte kryetaret e qeverise e bashkise, mund te shohin ç’ka ngjare naten e te thone: “tani s’kemi ç’te bejme”. O zoti Ngjela, po per keta kryetaret a ka ndonje nen qe i kap , apo jane te pakapshem?

 44. E VERTETA REALE says:

  Dikurë profeti Jesu Krisht një njeri i mië , që ndihmonte njerzit të varfrit u mundua ti bënte njerzit të ndergjegjshëm se ata duhet të ndihmojnë njëri tjetrin.Një ditë prej ditësh ai vdiq si gjithë njerzit. Prezenca e Tijë për sa kohe jetoj u bë, si një pikë referimi si pikë nisje për shumë njerëz të klasave ekonomike të ndryshme, të cilët e shfrytëzuan këtë mundësi duke nxjerrë 1000 teori në lidhje me ekzistencën e tijë dhe amanetet që ju la njerzimit.Sot feja i shrytëzon këto virtyte dikurë të njjë njeriu të mirë, për tu berë sot Shtet si Vatikani apo kishat e tjera te besimeve te tjera, Vetë feja e krishterë është kopjo e virtyteve që kishin grekrit e lashtë që besonin në 12 perënditë e Olimpit (Krishti me 12 shenjtorët) Muhameti jetoj 300 vjet mbas krishtit.Një ditë prej ditësh ai merr një nxënsin e vet dhe e fut ne pus dhe i thotë :Kur unë të lëshoj litarin në pus , ti do lidhësh në të librin që unë do të të jap..dhe unë do i thm njerzve se zoti na dërgoj nga fundi i pusit librin e shenjtë të quajtur Kurani. Dhe ashtu u bë.Këtë hndodhi e dinte vetëm muhameti dhe nxënsi i tijë. Kur u mblodhen njerzit mbas thirrjes së muhametit, ai lëshoj litarin në pus, dhe nxorri që andej librin e shenjtë. Pastaj ai vetë urdheroj njerzit që të hidhnin nga një gurë në pus, duke simbolizuar largimin e djallitMe këtë xhest , ai varrosi për së gjalli nxënsin e vet , që ishte i vetmi dëshmitar , që mundë të nxirrte sekretin që librin e lidhin vetë ata në fund të litarit të hedhur në pus.Sot për të gjithë ata që shkojnë në Mekë ka ngelur zakon qe njerzit vazhdojnë dhe hedhin nga një gurë në vendin e shnjtë tek kollonat ku dikurë ishte pusi, nga ku nxorën dhe prezantuan në popull librin e shenjtë të kuranit.Me vonë erdhen komunistat që kopjuan çdo lloj feje dhe vendosën veten dhe Partinë mbi çdo gjë. Sot do gjeshë magjistarë e sharlatanë si ata që meren me magjira , me djallin, etj etj..të cilët luajn me psikologjinë dhe dhimbjne që kanë njerzit nga faktorë ,shëndetsorë , psikologjik, ekonomik etj etj. Nesa ka zot…ai është NJË PËR GJITHË NJERZIMIN, të gjithë sharlatanët që duan të ndajnë botën në hasete që ti shrytëzojnë e ti shtypin më kollaj , përdorin metoda nga më të ndryshmet pëtr të pasur njerzimin nën vehte.

  1. Goni says:

   E verteta reale”
   Nuk besonin vetem grekrit e lashte ne 12superfuqi…por edhe romaket e vjeter gjithashtu.

   Po,feja eshte sundim!… eshte ndikimi i sundimit ne besim( besim= njeriu pa besim nuk ka jete,nuk ka shprese)…por te gjithe kane rene dakort se nuk ka pasur qellim sundimi te keq( mire jane delet por dikush duhet ti ruaj…xhobani i ruan)Kete” besimin”, dicka qe e do shpirti i njeriut qe te rroje,e perdoren me se miri Romaket.
   Nuk kishte rendesi” emri kristianizem”qe do zgjidhej…rastesi qe.
   Por nje gje eshte me-se- esigurt…se besimi qe u krijua u be per te avancuar njerzimi.
   Ja dolen apo jo? Kjo i ngelet historise.
   ( me duket se si emer” kristianizmi” egzistonte ne egjyptin e lashte)

 45. o plak matuf po cleshin pasardhes te alexandrit te madh dhe piros se epirit jane shqiptaret edhe historianeve ne mbare boten tu thuash te tilla maskaralleqe do heqin leshte e kokes e do i bjerin murit me koke

 46. spartak says:

  o spartak bixhozxhiu,ke hy ne borxhe e te japin naj lek me shkrujt artikuj ne gazet o degjenerat.rregullo karakterin masanej fol per temat sic duhet jo sic te pagujn me fol

 47. Goni says:

  Po rrini jASHTE POLITIKES O HOXHALLARE.Politike, histori perralla. keni lojtur mendsh te gjithe……

 48. krasta says:

  @ stop Ahengu
  Pash Zotin ke nga El.
  Stop Ahengu
  Kush e vodhi shishen e byrres?

 49. krasta says:

  @ stop Ahengu
  Pash Zotin je nga El.
  Stop Ahengu
  Kush e vodhi shishen e byrres?

 50. O KAFSHE E NDYRE, O KURVE GJENETIKE . SI MUND TE LUFTOKE ISLAMIZMIN, ç’KOMBETARIZUES TI, KUR SHANE TE KRISHTERET GREK DHE SERB ? TY DUHET TE TE QI…IHET çTE MBAN PRAGU, O KURVE, O PERVERSE, O NDYRESIR . TE SHPALL QELBESIRE, QE ME LIGJ DUHESH DENUAR TURPESISHT . O SHKERDHATE; BENE SIKUR NEVRIKOSE KUNDER ARMIQVE ISLAMIK TE KOMBIT . NUK KE BYTH TI .O KURVE . E ZBULOVE VETEN SI KAìFSHA KURVE, HAMDI GURRA, QE SJE PATRIOT, POR THJESHT …KUUUUURVVVE, KURVE .

  1. tarasi 2 says:

   o bajge po ku ti kuptosh ti keto qe thote avokati , turqit greket serbet nuk duan te kete shqiperi o debil , prandaj tha VASO PASH feja e shqiptarit eshte SHQIPTARIA

 51. alphade says:

  Jo vetem te arrestohet por te perdoret edhe shkopi i beisbollit,
  mbase i vijne mend kesaj pjelle te ISSI – t ! Kaq kisha, te tjerat i
  ka thene Avokati dhe komentatoret !

 52. Gora says:

  Kush ndien veten Turk le te Ike me Janullen. Avokati e ka shume mire, po duet te leshoj urdher arresti dhe per
  Janullen atehere do te perkrahim avokatin. Shqiptaret sjane as turq as grek.

 53. Mentari says:

  Ke eshte nje kryeidiot ose shkurt me kryeidioti qe shqiperia ka lindur ne bllok e ka rritur.Po clidhje ka mbiemri Gurra me Gura?Ore idiot po behesh me keq se ish idhulli I juaj Enver krimineli qe nuk la shqiptar pa akuzuar si Tradhetar e armik;Sic duket te ka hyre vehtja ne qejf o qenef Ortodoks dhe ke filluar Inkuizicionin kunder shqiptarve.Ekstrimistet e fese duhen goditur por ne baze te Ligjit dhe jo ne baze te Maliqit sepse prandaj neve nuk keni ndertuar shtet sepse gjithmone kerkon te na udheheqe Maliqi qe eshte nje sharlatan Enverist antishqiptar. nuk te bene Minister dhe vjell vrere kunder shqiptarve.Shqieria nuk eshte Turqi apo Greqi dhe asnjehere nuk ka per te qene .Probelemt e shqiperise duhet ti zgjidhi Ligji dhe asnjehere Maliqi qelbesire.

 54. sokrati i lashtesis says:

  I modh avokat ngjela!
  jemi me t lasht sesa majmunet vet ne shqiptart.
  ne kemi vra aq turq saqe po te vendoseshin ne rresht do behej nje disk rreth rruges se qumshtit galaktikes son arberore.
  kami pshtu europen ne shqiptart nga invazjoni Osman. edhe sot po I bejm te njejten gje europs. skifteret ,drogdileret,femna kurveret po bejn namin rrugve te europs aqsa Europa po qan…. nga mallengjimi jo nga vujtja.

 55. Pellazgos says:

  Per comentin stop ahengun.
  Do ty a sdo ty,Historia eshte shkruar qe ketu ne Albanistane qe nga koha e Majmunit deriiiiiiiiiiiiiiiiiiii ne 1912 en ka patur Zot vendi dhe nuk behet fjale per “Shqipetare” qe edhe flamurin e ka Greke te Bizantit.Greqi e Lashte,750 vjet Perandori e Romes qe edhe te fundit te saj e kishte Greke Kostandinin e Madh qe hoqi gjuhen latine dhe vendosi ate te Tij Greken.Pas Romes 1125 vjet Bizantios Greke me tere kuptimin e fjales,me vone per 500 vjet Turqi dhe Pashalleqe.
  Ti nga na del “Shqipetare” dhe cdo te thpte kjo fjale?
  Apo degjon “Historiane” si turku Xhufi?
  Pamvaresisht qe edhe Krishterimi i ka duart me gjak,qe nga Kryqezatat e Krishtera qe pushtuan Kostandinopolin per 60 vjet para se te pusht ohej nga Turqit dhe Vasilet te kthyer ne Hamza,ketu para Turqise nuk ka patur Hoxhallare por Prifterinj Greke per 1500 vjet.
  E kupton ty cdo te thote Kishe Autoqefale Orthodokse nga keta Islamiket shumica e Albanistanit?
  Ty kujton se keta nuk jane Arabe?Keta vetem flasin “shqip” nje gjuhe e krijuar ne shekullin e 18te.
  Keta duan me shume Allahun se sa “Shqiperine”,se ne Arabi mesojne dhe marin para.

 56. Patriroti SHBA says:

  Zoti Avokat NJgjela, pergezime per artikullin dhe qendrimin Atdhetar, patriotik qe mbani ndaj myftiut te Tiranes, per shprehjet antikombetare dhe armiqesore ndaj identitetit tone kombetar, gjuhes, kultures, besimit te popullit ton.
  Prokuroria e pergjithshme e shtetit SHqiptar, duhet urgjentisht te filloi hetimin ndaj keti myftiu dhe ndaj nje hoxhe qe para disa ditesh e quante Heroin ton kombetar, GJerq, Kastriot Skenderbeun, kacak, vrases e bandit dhe si i till duet perbuzur me gjithcka.
  Cfar duhet te bejn me shum keta antishqiptar, nderkoh qe Heroi yn kombetar nderohet e respektohet ne Evrop, ballkan e me gjer, sepse mbrojti krishterimin nga bisha otomane, lirin dhe pamvaresin e popujve qe luftonin perandorin osmane.

 57. Erion says:

  Rrofte kombi Shqiptar dhe Shqiptaret .Ate qe kolera otomane nuk e beri dot 500 nuk mund ta bejne 5 bastardet e te anadollit.Shqiptari,ka qene hallemadh dhe i reckosur nga historia,por gjithmon eshte i pavdekshem e ka gjetur menyren te mbijetoj ne hallet e veta .Me ty Avokat te gjithe jemi sot,i ke bere nder vetes dhe te gjithe Shqiptarve.

 58. si s’ fole nje here ,si ti si rama, per farsen e ndyre, qe u ngrit kunder janullatosit, greqise etj, qe ne fakt eshte lufte kunder krishterimit, per te pase dore te lire islami, te shpaloset me te gjithe forcen e vete; ne ngritje xhamish, rekrutimr xhihadistesh, ne sprehjen e shfrenuar te riteve fetare; duke filluar nga ezani me atoparlante qe ne 5-se te mengjezit, predikime ne radio e televizione, respektime nga strukturat me te larta te shtetit, sikur jemi irani, apo arabia saudite?????? nuk ke qene ketu ti l”laro ” keto 27 vjet, apo dhe ti je dakort me keto shantazhier, qe thone se janullatosi eshte agjentura e qarqeve te veçanta greke, qe duan te pushtojne shqiperine . apo ne, kishim vete klerike, per t’u vendos ne krye te kishes shqiptare ? ku e gjete klerikun ? te vinte vet ,ramiz alia siç beri fan noli ? po ramizi s’mirte vesh vete nga feja pastaj ishe dhe “musliman” . apo te vihej ndonje nga nxenesit e shumte te enverit,si psh frrok çupi a paskal milo a ja vete ti a edi rama ilir meta a sali berisha (qe te kishim “kryepeshkop” patriot ? he si mendon me gjej, atethere nje klerik te krishter ose dhe te ndonje feje tjeter, qe te plotesonte kanonet per t’u bere kryepeshkop dhe te behej . po kete tjetren . ti si partizan i europes se bashkuar’ ç’pate me greket, serbet maqedonet, bullgaret???? keto ishin “tager” i enver hoxhes dhe nxenesve nxenesve te enverit mbushur plot me indinjate kunder dogmave fetare dhe armiqve kapitalisto-revizionist ? i beson ti keto broçkula, qe nje klerik, si janullatosi edhe sikur te jete armiku me imadh i shqiptareve, mund te jete armik, nese citon vetem ungjilin ?? ndryshe; po te vepronte si keta gurrat dhe mijra minj gurrash, fshehur neper blogje internetesh, qe leshojne tonelata vrer anti krishter, ne fakt, anti shqiptar hapur dhe ne menyre arrogante . dhe ti ;njehere qe prononcohesh, pasi shan pak…”islamiket”, i meshon fort ofendimeve, kunder “lobeve” grek, serbe e me gjere, dmth, kunder vete krishterimit . yt mi hales,h pordhac ,pa force e kurajo……..

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *