Rrefuzon Berisha, ja cili është deputeti që do drejtojë seancën e parë parlamentare

Deputeti i Partisë Socialiste për Tiranën, Besnik Bare, do të drejtojë seancën e parë parlamentare për këtë sesion plenar.

Mësohet se ish-kryeministri Sali Berisha, që është deputeti më i moshuar në parlament, ka refuzuar të drejtojë seancën e së shtunës.

Nuk dihet ende nëse këtë vendim e ka marrë për shkak të moshës apo ndonjë motivi tjetër.

Po ashtu, edhe Halim Kosova dhe Tritan Shehu, dy deputetët më të vjetër pas Berishës, kanë refuzuar ta drejtojnë seancën e parë të Kuvendit.

Në rregulloren e Kuvendit thuhet se seancën e parë të mbledhjes së deputetëve në sesionin e ri parlamentar, duhet ta drejtojë deputeti më i vjetër në moshë.

REMOTE_ADDR:[]

4 komente në “Rrefuzon Berisha, ja cili është deputeti që do drejtojë seancën e parë parlamentare”

 1. Vlora1912 says:

  Me ne fund…..nje veprim racional nga autori i kriminalizimit te Shqiperise.

  Kjo shqiperi e ndyre, e ndare, e korruptuar, e vjedhur, vrasese, trafikante, pa drejtesi, pa arsim, pa shendetesi,pa te ardhme…eshte ndertuar sipas shembelltryres se ketij njeriu te papergjegjshem…

  Nuk eshte ky autori i vetem. Jan shume hajdut, me dhe pa bllok, bly, roz, te kuq, pa ngjyre e të pa lyrë. Po ky wshte kryesori

  Un nuk besoj se ai do ti permbahet ligesise se tije dhe nuk do dali ta ndos ate foltore( edhe pa te e menderosur)

 2. Skrapari says:

  Hapja e seances parlamentare per kuvendin e “RI” nga deputeti me i moshuar eshte ne vazhden e trashgimnise se kuvendeve te burrave . Ne c’do kohe kuvendet i drejtonte me i moshuari. KJo tradite ka qene dhe eshte ne dasma e gostira kudo ne fshatrat tona. Per te drejtuar muhabetin zgjidhet me i moshuari i fisit,apo edhe i lagjes. Ka raste edhe pse je i moshuar ,por nuk e bene dot se : O nuk di te flasesh, o je thuthuq, por edhe nerastese nuk gezon simpatine e dasmoreve , Edhe ai plaku thot: “Faleminderit,po nuk e bej dote . Ne rastin e kuvendit tione edhe Saliubene mire qe nuk pranon ,sepse e di qe ne vend te drejtoje seancen pwr zgjedhjen e kryetarit te ri,do fi.loje si e ka zakon. Me degjoni mue: Edvin Kristaq Rama eshte hajdut. Po ,po ma ka thene njeriu dicidal mue…. Une nuk i kam borxh asnje femre atje te semafori. Shkoni e pyesni……….. O po dale,- i thote Taulant Balla. Do zgjedhim kryetarin e parlamentit…… _ Pusho,pusho po te them. Ti je marr me prostitucion . Nuk te degjon njeri ty…… e keshtu do shkoje seanca me ore e ore te tera pa ia gjetur fundin.. Edhe Tritani mire bene qe nuk e drejton se do ti kujtohet preshi ,kur filoi te flasi atje ne LUshnje.. PO Halimi c’pati ? PO ky pse nuk pranoi ? Aaaaa po do ti kujtohen krevatet nga materniteti i shtetit te materniteti privat ,prone re tij…… Te tre kane te drejte……. NUk ia vlejne per selamas…

 3. DALLTON says:

  Sali Berisha duhej te ishte prapa “hekurave”dhe jo ne parlamentin SHqiptar ,I ka fajet Vetingu I cili po punon shume me ngadale .

 4. sali bisha says:

  nje lajm shume I mire, qe nje monster, sali berisha, nuk pranoj te hape seancen e pare parlamentare. edhe dicka tjeter, si nuk u tregua nje here te vetme, nje here NJERI kjo bishe gjate 27 viteve. ndjehem I turperuar qe eshte me nenshtetesi shqiptare. duhet ti hiqet neneshtetesia shqiptare. duhet nje nisme patriotesh urgjent per kete. e shperlafte mortja kete shtrige qe ngjane shume me zonjen makbeth.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *