Luan Rama shpallet “Veteran Luftëtar i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës”

Nën/kryetari i LSI-së, Luan Rama, ka marrë statusin e veteranit të UÇK.

Çertifikatën, e cila mban datën 2 qershor 2016 dhe firmën e kryetarit të Komisionit të UÇK-së Agim Çeku, Rama e ka marrë në dorë vetë tani nga miku i tij Sadik Halitja.

“Kosova, “gjaku im që nuk falet” siç e quan poeti, më ka bërë një nder të madh e të veçantë; më ka akorduar çertifikatën “Veteran Luftëtar i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës”, të cilën ma solli miku im që prej vitit 1992, “Hasimi”, emri i luftës i Sadik Halitjahës!” shkruan Rama në fb.

 

REMOTE_ADDR:[]

1 komente në “Luan Rama shpallet “Veteran Luftëtar i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës””

  1. Signal says:

    Veteran i Sigurimit te Shtetit, ku ka kene nji spijun i poshter kur ishte student ne Shkoder, djale legen e perbuzshin te gjithe, rrinte vetem me fuksa.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *