“Arrestoni këtë osman barbar!” Ngjela takon Myftiun Gurra pas debatit të ashpër: Tërhiqem, ja e vërteta

Pak ditë më parë, Spartak Ngjela kërkoi arrestimin e myftiut të Tiranës, Ylli Gurra, për shkak të debatit që shpërtheu mbi figurën e Gjergj Kastriot Skënderbeut.

A kanë forcë shqiptarët të arrestojnë dhe të dënojnë myftiun Ylli Gurra? Ky është një barbar osman tipik si myftiu Musa Qazimi i Esad Toptanit.

Një osman barbar na quan turq ne shqiptarëve që jemi populli më i vjetër i Europës, pasardhës të Aleksandrit të Maqedonisë; Pirros së Epirit, Gjergj Kastriotit, Ismail Qemalit, Fan Nolit Gjergj Fishtës dhe të shënjtores së madhe Nënë Tereza?

Nëse kjo prokurori e dominuar nga hordhitë otomane Berishë- Beograd, nuk respekton Kodin Penal për fyerje të tharmit shqiptar nga një barbar, kjo do të përbëjë krim që do ta ndjekë vetë prokurorinë e sotme kompetente shqiptare, menjëherë sa të formohet SPAK”, tha Ngjela dy ditë më parë.

Vizion Plus raportob se pas këtyre deklaratave, myftiu i Tiranës, Gurra dhe avokati Ngjela kanë pasur një takim së bashku, takim i cili ka bërë që avokati të tërhiqet nga qëndrimi i tij fillestar.

“Ai më tha se nuk e kishte thënë kurrë që ‘shqiptarët janë turq”. Në rregull i thashë. Nëse është kështu unë tërhiqem nga aksioni im për të bërë padi. I thashë se kisha dëgjuar imamët e tij ta thoshin me zë këtë.

Atëherë ai prapë krijoi rezervën e vetë dhe më tha: Nuk janë imamë zyrtarë. Janë të vetëshpallur imamë. Unë nuk mbaj përgjegjësi për ata që janë vetëshpallur imamë dhe kanë hyrë në një xhami që nuk është në strukturën time, të Komunitetit Mysliman”. Dhe këtu kishte të drejtë”, tha avokati për Vizion Plus, pas takimit me myftiun Gurra.

Pas ndezjes së debatit mbi “mbulimin” e bustit të Skënderbeut, Myftiu Gurra, edhe pse i kërcënuar me jetë, mbajti një qëndrim publik ku tha se “motrat dhe vëllezërit e krishterë i garantoj se nuk ka qenë asgjë e qëllimtë.

Feja islame e ka mision po aq të shenjtë sa myslimanizmin, edhe nderimin dhe promovimin e figurave që kanë bërë kombin”.

Disa ditë më parë, Gurra dhe Ngjela u përfshinë në debat për çështjen e ‘mbulimin’ të monumentit të Skënderbeut gjatë faljes së Bajramit ditën e premteSpartak ku Ngjela, nëpërmjet një postimi në facebook e cilësoi si “palaço”, ndërsa kërkoi edhe arrestimin e tij.

Pas kësaj Gurra deklaroi se avokati do të përballet me drejtësinë

REMOTE_ADDR:[]

21 komente në ““Arrestoni këtë osman barbar!” Ngjela takon Myftiun Gurra pas debatit të ashpër: Tërhiqem, ja e vërteta”

 1. hoxhe efendiu says:

  aaaaahaaaaaaa ! Dogrid bir shahin !!!!

  1. tfgs1 says:

   ne burg i tredhuri[atheos] Ngjela,muftiu tha[dhe kur e thot arapi e ka thon Mohamedi] se nuk ka thene se ”shqiptaret jane turq”!!!!
   Por per cilet shqiptar ka fol leshqeni arab!!??? nese ka thene per muslimonet ai thjesht ka thene nje te VERTETE te madhe dhe kjo nuk perben veper penale,kshq i tredhuri Ngjela duhet cuar ne keli per mashtrim.
   Se dyti,nese leshqeni arab mufti Gorrua ka thene ”turq” shqiptaret kristiane kjo nuk qendron pasi nuk jane te tille,kshq bie akuza e te tredhur Ngjela,si pasoj perseri i tredhur akuzohet me te drejte nga Muftiu per shpifje si pasoj perseri perfundon ne burg……..
   E,pra i tredhuri Ngjela,bukeshkalesia dhe mohimi i te pareve te tu kristiane apo doren ndihmuese te aderfia-t greke dhe bashkimin me sumat muslimone nje dite paguhet shtrenjte,pra: NE BURG I TREDHUR AVOKADO,qe te ta bejne sunitet ”birazere” kolotrypidha-n tourbooooooooooooo………….

   1. .. says:

    U dhie ne brek Avukati.
    Hahaaaa rac bastarde.

    1. Janullatos arxidoglyftis says:

     Hahahahaa ja edhe bythqirat e janulles . Hidh njeri e prit tjetei

 2. like says:

  avukat, kta ja kan shitur shpirtin djallit per nje pale cica, mos u çudit. edhe grate, motrat e nenat e tyre do ti fusin ne te njejten bordello. a kupton ça bohet apo jo! njerez kurva zoti avukat. ska ngel ça me thon gjo tjeter.

  1. Xboom says:

   Gratë motrat dhe nënat i shitni ju mor bir kurve orthodhijake,
   na i shesim rumunet, moldavet shkinat, i fusim nga dy Redbulla nënsqetull dhe i çesim ke semafori,
   jo si puna juaj aziato-kapadokase.
   Ups , pale mundë te jeshë stërnip i Ali Pashait dhe Vasiliqes.

   1. .. says:

    O mister Boom Boom, a ka shume te virgjera me Xhenem se nuk ngopem se q..ri, a qendrojne theniet e Hoxhe Halldupit qe ne xhenet ka vetem ushqim pije dhe pidh me cica te medha.
    O sa mire me xhami do shkoje.

   2. like says:

    @Xboom. ke semafori “çet” rumunet, kurse femravet te fisit kur te shkojne ne xhenet obobo ça ka me i gjet.
    nuk merzitem prej sharjeve te lopve si puna jote. ashtu lloj rrace je ti. ashtu paske zgjedh edhe zanatin. kot tu pergjigja, vetem ta kuptosh se ça rruge te pret me fene qe ke zgjedhur, ti dhe robt e tu.
    e sa per ortodokset e urte e atdhetare qe s´merren me janullen dhe e mbajne kryqin ne shpi te vet, bravo y qofte. sa per te tjeret, harram se nje zgjebe jeni.

 3. like says:

  dhe jo cica per se gjalli. kur ta kene kaluar vijen, me e forta! haaaahahaha

 4. DIngo says:

  U Shite dhe ti o Avokat sa more???

 5. Pilo Shpiragu says:

  Avokat, dihet,kur dikush ka lindur për të qënë përjetësisht fëmjë, as mos prit që ai të rritet. Rrëmbimi juaj e vërteton plotësisht këtë. Dhe të mendosh që ti besohet zotërisë tuaj një detyrë shtetërore e lartë, merret me mënd lehtë se çfarë fatkeqësie është.

 6. Liri says:

  Mos avokat. Mbaje fjalen.

 7. Xboom says:

  Gratë motrat dhe nënat i shitni ju mor bir kurve orthodhijake,
  na i shesim rumunet, moldavet shkinat, i fusim nga dy Redbulla nënsqetull dhe i çesim ke semafori,
  jo si puna juaj aziato-kapadokase.
  Ups , pale mundë te jeshë stërnip i Ali Pashait dhe Vasiliqes.

 8. Bushi says:

  Bravo! Them se avukat Ngjela eshte treguar inteligjent dhe ka pranuar te vreteten sa e ka mesuar nga Imam Gurra.Pra ne kete mes ka mirekuptim,dhe kur ka mirekuptim midis dy njerzeve per sqarimet, eshte gje e mire.

 9. Beni i shkolles says:

  Po shkruaj prap ata qe shkruajta para 2 ditesh( perbledhje).
  Ne zonen ku ka lindur babai,gjyshi,stergjyshi,ster- stergjysherit e Avukatit,na u sulen turqit me ushtri te perbere kryesisht nga turq e pak ” te tredhur”( sigurish dhe krye- prifti) bashke me ta, per te kthyer njerzit e zones nga ortodoks ne mysliman…duku nga vitet 1880.
  Ishin bashke- fshataret e gjyshit te Ngjeles qe luftuan e derguan turqit atu nga erdhen.

  Tani Ngjela thote se” i beson fjave te imamit”!?
  Ngjela,harron qe kryengritsi i pare i zones,ai qe mblodhi fshatin dhe me doren e tij vrau mbi 12 turq…u vra nga kacak te paguar nga stambolli.Doemos vraresit ishin shqipar, çobane,qe e dinin mire kush ishte Kryengritsi( Vlashi),dhe duke shfrytezuar njohjen personale me Vlashin aritet ti zene prite PABESISHT dhe ta vrisnin bashke me puntorin e tij.
  Konkluzioni…..
  Turqit pasi u munden,derguan haber se humben betejen dhe si” burra me bese” nuk do hakmerreshin…por fjalet i mori era e dhelpra vazhdoi penen e saj.
  Vlen per bashkebisedimin Ngjela me Imamin.
  N.sh
  Ka burra me tope dhe tope- burra!

 10. si ste vje marr o tralltarr .
  u dorxove para ktij kerbythjes qi ka luftue me shkurret e malit
  turpi te mbulofte .
  harram gjaku i iskanderit .

 11. fieraku4u says:

  NJE GJE NUK KUPTOJ ME KETE IMAMIN: KU THOT SE MOTRAT DHE VELLEZRIT E KRISHTER I GARANTOJ PER SKENDERBEUN…

  ME FAL, POR SKENDERBEU NUK ESHTE VETEM HERO I TE KRISHTEREVE SHQIPTARE POR EDHE ATYRE MYSLIMANE.

  MBI TE GJITHE SKENDERBEU ESHTE I TE GJITHE SHQIPTARVE MYSLIMAN APO KRISHTER.

 12. goni says:

  Shum mire qe terhiqesh,sepse edhe Imami te sqaroi!Po pse nuk shkruan Ngjela,per gjera te tjera por i turret Imamit,dhe deshiroj te them,se Imami,thote se nuk ka qellime per Islamizim,te Ngjeles!Pse nuk shkruan Ngjela,per qeshtje qe prokupojne Popullin,se sa vende pune do te kete tashme pas Qeverise se mandatuar.Pse nuk shkruan Ngjela,pse e futi ne burg Enver Hoxha,mos valle kishte konkurrence.Pse pas vdekjes se Hoxhes ju shkaterrua Familja,dhe Gruan ja futen ne buurg.Mos valle ka gisht Ngjela ne kete pune me qellim hakmarrjen.Pra me fute ne burg,te fus ne burg,sy per sy e dhemb per dhemb!Paramendoni,sikur Bota te udhehiqet nga Pedofilet,Pederastet,dhe Lesbiket=Qdo te ndodhe,a do te kete vend per jo Pedofiliet,jo Pederastet,dhe jo Lezbiket?Paramendoni,sikur qe nga fillimi i Civilizimit Bota eshte udhehequr,nga Pedofilet,Pederastet,dhe Lezbiket?A mund te jete e vertete kjo?Pse nuk fokusohet ketu Ngjela,mos valle ka krurje koke,nen kesule!Pra pse nuk pretendon ti jape pergjigje ketyre qeshtjeve.A jemi udhe hequr nga Pedofilet,Pederastet,dhe Lezbiket,qe nga fillimet e Civilizimit?Dhe shtrohet pyetja nqofte keshtu,pse krenohemi me kete Civilizim?Te kalojme ne Amerike,a eshte udhehequr Amerika,nga keta Njerez qe nga Pavarsija e Saje,dhe shtrohet pyetja,ne qofte se po,pse krenohemi me Ameriken?A udhehiqet sot Bota nga Pedofilet,Pederastet,dhe Lezbiket,dhe shtrohet pyetja a do te kete vend per jo Pedofilet,jo Pederastet,dhe jo Lezbiket,ne boten e sotme,a do te eleminohen ne menyre latente,keta Njerez,,a do te behemi Sklleverit e ketyre Udheheqesve te Botes,krejt kush nuk eshte Pedofil,Pederast,dhe Lezbike?Paramendoni,sikur Bota(Njerezimi) te pastrohet(te vriten), nga Rracistet,Pedofil,Pederast,dhe Lezbike,dhe te ngelet ne Bote vetem Pedofilija,Pederastija,dhe Lezbikerija.Kunder kujt do te luftojne Pedofilet,Pederastet,dhe Lezbiket,do te luftojne mes veti?A do ti vrase Zoti,pas zhdukjes se Njerezimit,jo Pedofil,jo Pederast,dhe jo Lezbik?Pse Gurra,nuk fokusohet ne kete qeshtje,mos valle e ka edhe Ai mizen nen kesule,pse Gazetarija,nuk fokusohet ne keto qeshtje,pse duhet te degjojme pallavrat e perditshme,kur nuk ka sqarime,per ket qeshtje,a eshte kjo e ardhmja e Njerezimit,dhe a ka kush e ndalon kete qeshtje?Pra zhdukjen nga faqja e dheut,te jo Pedofileve,jo Pederasteve,dhe jo Lezbikeve?A mundet qe Pedofilija,Pederastija,dhe Lezbikerija,te leshojne pe,dhe te marrin nen kontroll,pjesen qe u takon ne Planet,duke u mundesuar,jo Pedofileve,jo Pederasteve,dhe jo Lezbikeve,jeten qe jau ka fale Zoti,ne pjesen tjeter te Planetit,ku te rregullojne punet ashtu si i mendojne Udheheqesit e Tyre,ne qofte se eshte e mundur,pra nje ndarje e Njerezve,ku gjysma e Planetit tu takoje Pedofileve ,Pederasteve,dhe Lezbikeve,qe supozohet qe e udhehoqen Boten(Njerezimin)qe nga fillimi i Civilizimiit,dhe e udheheqin edhe sot,dhe gjysma tjeter tu takoje Jo Pedofileve,jo Pederasteve,dhe jo Lezbikeve?Sepse Ti (Ju) qe do e lexoni kete shkrim,mund te habiteni,se si ka mundesi qe paskemi qene te udhehequr nga Pedofilet,Pederastet,dhe Lezbiket,dhe udhehiqemi edhe sot,dhe si ka mundesi,qe gjysma e Njerezimit qenkan Pedofil,Pederast,dhe Lezbike,eshte kjo e vertete,apo seshte e vertete?Pyete veten Ti (Ju) qe e lexoni komentin,je ,apo sje Pedofil,Pederast,dhe lezbike,dhe a duhet qe krejt Njerezimi te bejhet Pedofil,Pederast,dhe Lezbike?Keto qeshtje prokupojne Planetin,Njerezimin,dhe jo llafollogjja e Ngjeles,dhe kush shkruan,llafollogji,qofte edhe Gurra,sepse nuk eshte Problem ngrenja sepse urija sot ne Vendet ku jetojme nuk eshte egzistente,sepse qdo Njeri ka buk e domate,e patligjana,e zemer e krype,si dhe pak djath e sallam(sugjuk).Pra sqaro Zoteri Ngjela kete qeshtje,merr gucimin e fol sepse bjen krejt Propaganda qe ishe trim dhe fole ne kohen Diktatorit Hoxha,e tash,nuk po flet?Dhe sqaro ishte Hogja Pederast,sikur shkrujn Gazetat,dhe a u sherua nga kjo gjendje ne kohen e duhur per te udhehequr Popullin,duke mos e detyruar te futej ne vallen e Pedofilise,Pederstise,dhe Lezbikerise?Sqaro a rrezikohet Bota(Planeti)nga lufta ?

 13. lato says:

  U kerkoj falja vellezerve kristiane per Skenderbeun! Kerkoju falje shqiptareve qe nuk shkojne ne Kishe,as ne xhami,as duan tja dine per turk e per grek.Islamiket rregjistroi ne xhami,se nuk jane me shume se 30 mije vete ne gjithe vendin.Keta nuk jane as sa partia Ngjeles.Populli shqiptar eshte laik,ateist,pagan.Nderon zanat e malit.

 14. kanina says:

  Të gjithë zagoritët, e kanë një dërrase mangut, por këtij djalit të Kiço Ngjelës, i mungon i gjithë tavani… ! Ky është një koqe kandari, injorant-psikopat i çmëndur, që i duket e gjithë bota nën këmbët e tij (si çdo budallai apo të çmënduri)… Ajo që më çudit, është që gazeta e Meros i boton të gjitha paçavuret e tij…!

 15. Shqiptaria says:

  Nje popull si shqiperia qe prej 50 vjet nuk e njohu fene nuk duhet te lajojne imame, bishop ose prifterije te ndajne njerezit dhe ti nxisin kundra njeri tjetrit. Enveri e paska ditur kete qe nuk i lejoje te praktikonin fete e tyre. Njeriu beson ne vetvete, per vetveten jo qe te filloje te urreje komshijen kur deri dije qanin hallet dhe ndanin buken a gojes ose nje pjate fasule. Kujdes me vete dhe ata qe historikisht kane bere karrjere mbi kurrizin e popullit dhe te pa aftit ose te varfrit. Te gjithe duhet ta dime dhe mos ta horrojme se feja e shqiptarit eshte shqiptaria.. Eshte e vetmja gje qe na ndane nga te gjithe popujte e tjere ne ket bot…
  Falimderit…

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *