Bushati merr pjesë në takimin informal të Ministrave të Jashtëm të BE-së

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp

Ministri i Jashtëm Ditmir Bushati ndodhet në një takim informal të ministrave të Jashtëm të Bashkimit Europian.

Takimi mbahet në Tallinn, kryeqytetin e Estonisë.

Në llogarinë e tij në “Facebook” ministri Bushati ka publikuar një foto ku shfaqet ai bashkë me homologun estonez si edhe shefen e e politikës së jashtme të Bashkimit Evropian, Federica Mogherini.

Statusi i plotë:

Kënaqësi t’i bashkohem kolegëve #Mikser dhe #Mogherini, në Tallinn gjatë takimit informal të Ministrave të Jashtëm të BE-së.
#Gymnich

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp
REMOTE_ADDR:[]
        
        Loading...
        

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *