Inter, Spalletti: I kënaqur me merkaton, por Juventusi më lart

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp

Trajneri i Interit, Luciano Spalletti është i kënaqur me merkaton që ka bërë shoqëria zikaltër gjatë verës, por edhe për këtë sezon shikon Juventusin më mirë se skuadrat e tjera italiane.

Në një intervistë për “La Gazzetta dello Sport”, Spalletti theksoi se nuk është i shqetësuar aspak nga mungesa e blerjeve të mëdha. “Edhe nëse do të kishim bërë goditje të mëdha, mund të kishin qenë të gabuara. Ne kemi bërë blerjet e duhura për realitetin tonë. Duhet të kemi besim për të ardhmen”, u shpreh trajneri i zikaltërve.

Duke folur për kundërshtarët në Serinë A, Spalletti tha se Juventusi është më lart se gjithë të tjerët.

“Nuk e them për t’i shtuar presionin, por mendoj se Juventusi ka diçka më shumë. Është edhe Napoli që luan një futboll modern. Pa harruar Romën dhe Milanin”, tha Spalletti.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp
REMOTE_ADDR:[]
        
        Loading...
        

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *