LSI kundër qeverisë Rama 2 dhe Ruçit: Nuk i votojmë

Kreu i grupit parlamentar të LSI, Petrit Vasili ka deklaruar se nuk do të votojnë Gramoz Ruçin si kryetar Kuvendit dhe qeverinë e re “Rama 2”.

Sipas tij, qeverinë “Rama 2” nuk e kanë votuar 80 % e shqiptarëve, prandaj edhe LSI do të votojë kundër në Kuvend.

Vota jonë do të jetë kundër Ruçit si Kryetar i Parlamentit. Nuk e votojmë qeverinë “Rama 2”.

Qeverinë “Rama 2” nuk e kanë votuar 80% e shqiptarëve”deklaroi ai për Report Tv.

Nesër do të mblidhet Kuvendi për seancën konstituive, ndërsa në ditët në vijim pritet edhe votimi i qeverisë së re.

REMOTE_ADDR:[]

7 komente në “LSI kundër qeverisë Rama 2 dhe Ruçit: Nuk i votojmë”

 1. Nino says:

  Nooooooo nuk me besohet votoni se pa voten tuaj nuk behet kuvendi. Ptyyyy hajduter te felliqur.

 2. wow says:

  duam titin k/minister dhe pike.

 3. kodra pas bregut says:

  Ruci vetem ju te Lesh e Lise o tu q. Je Memat !

 4. t.n.t. says:

  Une jam nje qytetar i thjeshte, por kur te degjoj te tilla marrina, mund te them me vehte: “Ua, po 20% e shqipetarve paskan vendosur per 80% te tjeret” ? Por, po i ngre edhe pyetjen ketij zotnise Kryetar i Grupit Parlamentar te LSI-se: Ku ishit deri dje qe mundohi te na hidhni sot “hi” syve ashtu si me leke te vjetra e leke te reja? A nuk ke qene ti deputet prej vitesh dhe krytar grupi parlamentar dhe nuk ke permendur ndonjehere se sa % e shqipetarve kane votuar per forcen politike fituese? Kujt ja shisni keto? A nuk e ke miratuar ti Kodin Zgjedhor? Kujt ja shisni keto? Aka shume syleshe qe u miratojne?
  Sa per Ruçin, na spjego arsyet. Ngrihet problemi ka vrare ne kufi. Kur? ne çfare periudhe dhe çfare posti ka patur ne ate periudhe kur jane bere vrasjet ne kufi? Ngrihet problemi i dy Prillit 1992. Mua me kujtohet qe ne seancat gjyqesore ne Shkoder, ka qene i vetmi qe ka shkuar dhe ka spjeguar si burrat para trupit gjykues. Nese ai eshte i zoti, i zgjuar, i pa perlyer me marrezi dhe nuk do kini mundesi per te gjetur shesh, per te bere pershesh ne Parlament, eshte tjeter muhabet. Mos mendoni se keshtu rrisni kredencialet, vetem i ulni ato.

 5. Uka says:

  Po si ngelen vetem tre komente ketu more Mero? Nxirri ne ka me, sepse njehere thuhet 3 komente, njehere 5 etj.

 6. Bardhi Tolabi says:

  Keta te LSI-se,kudo dhe per cdo gje qe flasin,vetem te vjedhin dine.Ja,te gjitha votat e atyre,te cilet nuk votuan,i vodhen dhe i futen ne “banken” LSI…
  Po si o drite shkurter,Tito Vasilis,i vodhe te gjithe?
  -Po nder ta ka komuniste te thekur,i bete pjesen tuaj…
  -Po nder ta mund te kete fashiste te thekur edhe keta i futet ne canakun tuaj…
  -Po nder ta mund te kete ballista edhe keta ja morret Alimadhit….
  -Po mund te kete edhe legaliste dhe keta ja morret Lekes te dyte…
  -Po dhe demokrate do te kete midis tyre,po si ja bete,e late dhe Bashen thate mo…si te babezitur…
  -Po Mediu nuk ka asnje aty nder ta o Tito…
  -Po asnje ashtu…apo keshtu…nuk paska mo,Tito qe te jete kunder jush nuk paska mo…
  I “ziu”,Edi Rama,keshtu mos e votofshin kurre,vetem se t’i japin qeverine ata qe e votojne ate dhe jy o Tito…

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *