Chelsea merr suksesin e tretë rradhazi, fiton dhe Arsenali

Chelsea ka marrë fitoren e tretë rradhazi në kampionat duke fituar në transfertë kundër Leicesterit me rezultatin 1-2

Kampionë e Anglisë vijojnë të tregojnë një formë të mirë duke dominuar përballë kundërshtarit.

Golat për Chelsean në këtë takim i shënuan Alvaro Morata dhe Kante, ndërsa për vendësit sulmuesi Vardy nga pika e bardhë.

Pas kësaj fitoreje Chelsea ngritët në vendin e tretë më 9 pikë, ndërsa Leicester bie në vendin e 17 më 3 pikë.

Fitore të rëndësishme mori dhe skuadra e Arsenalit, pas dy humbjeve rradhazi duke mposhtur në “Emirates Stadium” skuadrën e Bournemouth me rezultatin e pastër 3-0.

Golat për Arsenalin u shënuan nga Ëelbeck i cili realizoi një dygolësh dhe Alexandre Lacazzette.

Rezultatet e Premier League.

Manchester City 5-0 Liverpool

Arsenal 3-0 Bournemouth

Brighton 3-1 West Ham

Everton 0-3 Tottenham

Leicester 1-2 Chelsea

Southampton 0-2 Warford

REMOTE_ADDR:[]

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *