VIDEO/ Veliaj i bën xhiro Majkos

Vetëm dy ditë para miratimit të qeverisë së re në parlament, Ministri i ri i kabinetit “Rama 2”, Pandeli Majko, ka pasur sot një shofer të veçantë.

Teksa përuruan sëbashku hapjen e Unazës së Re, kryebashkiaku Veliaj i bëri një xhiro deputetit të njësisë Nr.5 Pandeli Majko.

Përfitues direkt nga ky projekt strategjik janë edhe banorët e kësaj njësie, të cilët kanë tashmë të gjithë infrastrukturën e nevojshme.

Me një gjatësi prej 2.1 km, segmenti Komuna e Parisit-Shkolla Teknologjike është e kategorisë A2 e përshtatur për zona urbane me rrugë kryesore, rrugë paralele dhe e konceptuar si rrugë shpejtësie me 12 hyrje-dalje të disiplinuara.

Për të lehtësuar qarkullimin e automjeteve dhe për të rritur sigurinë e qytetarëve, janë ndërtuar dhe katër mbikalime automjetesh në disnivel, mbikalime këmbësorësh të pajisura dhe me ashensor për PAK, si dhe në të dy senset e lëvizjes janë ndërtuar trotuarë si dhe korsi biçikletash.

 

@erionveliaj 😂😂😂😂😂😂

A post shared by Gent Onuzi 📷 photographer (@gentonuzi) on

REMOTE_ADDR:[]

2 komente në “VIDEO/ Veliaj i bën xhiro Majkos”

 1. Tarrasi says:

  Mbrapa jane ata qe u shkrime fare nga shakate “plot kripe” te Duçes te Tiranes !

 2. VARAVINGO THUJ

  NE FUND TE FUNDIT KJO O JETA E POLITIKANIT SHQYPTARE NE KTO VITE

  SHUMAT / PAGESAT I BO QYTETARI SHQYPTARE

  JOZI LA KOQEN E NOMIT NEPER SHKRETETIRE E ARABISE

  NALT MOTORRIT MBI RERE

  SA U SHTRU NE SPITAL PROBLEME ME MARMITEN

  JA KISHTE SHQY SEDILJA E MOTOTORRIT TE AROBIT 😉

  OSE BASHA

  SHIFENI SI ECEN ALA SOT ;
  SIKUR E KA ALA MRENA ATE TE GADDAFIT

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *