FOTOT/ Thellohet përçarja në PD, sulmohet ashpër Berisha: Mos bëj demagogji kot, protestën e organizoi Alizoti, jo forumi

Betimi i deputetëve të rinj dje ka sjellë Berishën sërish në origjinën e tij, atë të sulmit ekstrem.  Dje doktori ka bërë dy pastime në facebook-un e tij.

Njëri përmlidhte  sulmet e tij dje ndaj Ruçit dhe tjetri ishte protesta e organizuar në Spaç nga ish-të përdjekurit politikë.

Ajo që bie në sy në komentet e qytetarëve (shih fotot poshtë) është që në masë janë kundër doktorit duke i vënë atij lloj e soj epitetesh negative.

Por, kjo nuk është më diçka e panatyrshme, pasi ndodh rëndom kundrejt Berishës. Ajo që bie në sy, është mashtrimi i tij publik i faktit se kush e organizoi protestën në Spaç. Siç shihet në postimin e doktorit, sipas tij, organizatorë janë të rinjtë e FRPD.

Mirëpo, komentuesit  kanë qenë të ashpër, duke i thënë Berishës se organizator ishte Tomorr Alizoti, i cili duhet thënë ka qenë një nga zërat e fortë kundër Bashës sa i përket listave por edhe më pas, duke qenë edhe drejtues i depertamentit të ish-të perndjekurve në PD.

Ndoshta për këtë arsye Berisha dhe e ka anashkaluar, që tregon se PD është thellësisht e përçarë, siç u tregua dhe me rrjedhjene votave që votuan pro Ruçit dje në seancë. “O Doktor. Po te lutem merr informacion tamam ose mos bej kot demagogji. Kjo proteste nuk eshte e forumit rinor te pd por e ish te perndjekurve e organizuar nga Beniamin e Tomor Alizoti.“, shkruan një qytetar.

Kështu, Berisha e ka nisur keq këtë mandat si deputet. Duke marrë reagime negative për çka thotë, por dhe duke u nxjerrë zbuluar nga të vetët për mashtrimin publik.

REMOTE_ADDR:[{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/09\/1-6-486x420-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/09\/1-6-486x420.jpg","attachment_id":"761563"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/09\/2-6-667x420-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/09\/2-6-667x420.jpg","attachment_id":"761562"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/09\/15-747x420-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/09\/15-747x420.jpg","attachment_id":"761561"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/09\/vl1-583x420-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/09\/vl1-583x420.jpg","attachment_id":"761560"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/09\/Posti-berishes-562x420-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/09\/Posti-berishes-562x420.jpg","attachment_id":"761564"}]

2 komente në “FOTOT/ Thellohet përçarja në PD, sulmohet ashpër Berisha: Mos bëj demagogji kot, protestën e organizoi Alizoti, jo forumi”

  1. .......... says:

    OR plera te degjenerum o llumi kombit mjaft ujku ujku se e keni shkaterruar xhdo gje qe ishte ne kte vend , mjaft me nje sistem qe ka ikur ka 30 vjet , ai denoi te ter tradhtaret antishqiptaret maskarenjt e batakçinjt e kti vendi , pra llumin e kti kombi , as qe i rruht me njeriu per ju ,ne i qendruam korrekt ligjeve te atij sistemi dhe nuk bem noj gje me shum se ju , ju nuk ju tha njeri puna mbar dhe qe çdo gje kunder atij sistemi e kishit si hakmarrje per te paret tuaj bashkepuntor te nazifashizmit dhe tradhtarve te kti vendi qe e ter bota mbar mbas luftes dyt i kaloi ne plumb dhe ai sistem nuk beri asgje me shum , ka 30 vjet qe jemi ne kte sistem muti ,ku jeni ju qe e keni dhjer me nje mut çdo gje , ja sistemi qe deshironit ku jetojn 400 mij te burgosur per drog e per vrasje ku nuk kan te mbaruar prostitutat e droga ku gjysma veriut rri e ngujuar ka 25 vjet kte deshet kte keni , çfar mutin keni qe mereni me ate sistem me ata njerez qe i dhan denimin qe meritonin te parve tuaj se ishin antishqiptar si ju qe punonin per te huajt , nuk ju degjon me njeri dhe tashme jeni lexuar nuk na vjen me keq si ne 90ten per seren tuaj se jeni prfitus pijanec te pa skrupullt , kjo esht e verteta , kush ka hyr ne spaç esht denuar me gjyq ka vjedhur ka shkelur ligjet eatij shteti qe ishte ne fuqi , te shtetit qe e votonin 99.99 perqind e SHQIPTARVE e kuptni qe keni qen ju e keqja perderisa ate shtet e votonte i ter populli , ne nuk do benim s ju donte bytha ju se ju ishin prekur interesat personale e familjare , ju turit te ktij kombi , akoma mendoni qe mund te gjeni debila ne kte vend qe tju qajn hallin e treguart me vepra kush jeni ka 25 vjet ne kte sistem.keni ber mir qe keni shkuar ne spaç te kujtoni çdo te thot te tradhtosh dhe te shkelesh ligjet e nje shteti , se keni 25 vjet mer lek nga greku mer lek nga serbi dhe e keni ber kte vend per turp faqezit e kohes ton , RAMA do bej shtet te ter batakçinjt te shkojn ne gjyq si me par.

  2. spartaku says:

    Berisha ka lajthitur,por me e keqja eshte se disa ne pd-ke e mbajne si me te meçemin.Ai po ja leron nenen pd-ke bashke me birin e tij jo biologjik, Bashen.Priteni ndonje dite kur Berisha te dal si i çakerdisur me breke neper Tiane naten.Ai ka arritur deri atje sa nuk di se ç’flet.I duket gomari si Edi Rama,dhe ja mbath me vrape. Sheh endrra te llahtareshme.Krimet qe ka bere,do t’i laj nje dite.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *