Pas votimit të Ruçit mbledhje urgjente në PD

Partia Demokratike ka vendosur që në orën 11:00 të ditës së sotme të mbeldhë Kryesinë e saj.

Ndërsa një orë më vonë bëhet me dija pra në 12:00 do të mblidhet grupi parlametar i Partisë Demokratike.

Mësohet se në këto dy mbledhje do të diskutohet  për rrjedhjen e votave nga rradhët e PD për votimin e Gramoz Ruçit ditën e djeshme në krye të Kuvendit si dhe për seancën që do të mbahet ditën e hënë.

Kujtojmë se Gramoz Ruçi u votëbesua në krye të Kuvendit me 80 vota pro, ku tre prej tyre ishin nga Partia Demokratike.

REMOTE_ADDR:[]

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *