Plas hemoragjia në PD, të bashkuar kundër Bashës: Jazëk të qoftë, shkele votat tona me këpucët me m*t

Demokratja Enkelejda Veliu ka reaguar lidhur me zgjedhjen e Gramoz Ruçit si kryetar Kuvendi, ku dy prej votave ishin nga Partia Demokratike.

Veliu, e cila është anëtare e Kryesisë së PD-së në Fier, shprehet mjaft ashpër ndaj demokratëve duke e konsideruar këtë akt si një turp.

“E bëtë “dobiçin”, e hodhët në ferrë dhe tani na tregoni përralla. Dy apo tre…?!

Turp…për çdo votë të marrë nga ne!

Turp, për çdo votë të demokratit të palëkundur, që u gdhi stolave në çadër!

Turp, për çdo votë të numëruar dhe mbrojtur me shpirt…!”, shprehet Veliu e cila duket mjaft e zhgënjyer që disa nga anëtarët e Partisë ku edhe ajo bën pjesë, dolën nga grupi dhe votuan njeriun për të cilin janë ngritur edhe në protesta kundër zgjedhjes së tij.

KOMENTI I VELIUT

E bëtë “dobiçin”, e hodhët në ferrë dhe tani na tregoni përralla. Dy apo tre…?!

Turp…për çdo votë të marrë nga ne!

Turp, për çdo votë të demokratit të palëkundur, që u gdhi stolave në çadër!

Turp, për çdo votë të numëruar dhe mbrojtur me shpirt…!

Jazëk ju qoftë, çdo votë e atyre demokratëve të varfër, që refuzuan thesin e miellit…

Besuam tek ju besëshkelur, bukëshkelur, ballukëlëpirës…

Ishaim gati të bënim dhe më shumë….ne

Jeni gati të bëni edhe më shumë, ju .. Gjithçka ka lidhje me shitjen … Nderin e hëngrët me bukë

Dinjiteti ka prerë gojën… 43 sa e mbyll sytë e bëtë 40.. Kaq shpejt….??

U deshën vetëm pak minuta… dhe iu shkelët, me këpucët e zhytura në mut, mbi votat tona..

REMOTE_ADDR:[]

3 komente në “Plas hemoragjia në PD, të bashkuar kundër Bashës: Jazëk të qoftë, shkele votat tona me këpucët me m*t”

 1. DETARI Atlantidhes @ says:

  ja kultura e atyre qe formulojne ligje !
  ky eshte me te vertete turp,dhe votimi i Rucit eshte kulture !

  Ruci ka ne parlamentin shqiptar 26 vjete dhe sot qe u zgjodh kryetar parlamenti isteria e ajkes se injorances nuk ka limite …..

 2. shvejk says:

  Ju keni 30 vjet qe shkelni me kepucet me mut mbi votat e ktij populli, tani mos beni sikur ofendoheni per pak mut mbi fytyren tuaj te dhjere.

 3. Termal says:

  Me kete mendesi qe paskerka “ky bunkeri” nga Fieri shkohet vetem ne lufte.Goxha perpjekje imagjinare paskesh bere si qendrestare e paepur.Jepini edhe kesaj ndonje post me te larte,sikurse atij komshiut nga Lushnja, qe i hakerrehej policit per pak kredi politike!Jepini pa vonese,se me keta tipa,demokracia shqiptare jo vetem e ka te sigurte perparimin e shpejte per tu perafruar me ato te zhvilluara,por edhe vete PD fiton respektin e besimin e njeresve te zakonshem , dhe per pasoje edhe votat, te cilat pastaj i imagjinon si te humbura nga thaset me miell!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *