“Shpërthen” themeluesi i PD-së: Holandez i dashur lëri kurvëritë, nuk të njoh për kryetar

3 votat e rrjedhura nga ana e deputetëve demokratë për kryetarin e ri të Kuvendit Gramoz Ruçi kanë rindezur “zjarrin” e kërkesës brenda PD për dorëheqjen e Lulzim Bashës.

Pas akuzave të Astrit Patozit, Besnik Mustafajt, madje edhe vetë dhëndërrit të Sali Berishës, Jamarbër Malltezit, janë edhe themeluesit e PD që po kërkojnë largimin e Bashës.

Ilir Kaduku, themelues i Partisë Demokratike në vitin 1990 dhe profesor i lëvizjes studentore të të njëjtit vit, nëpërmjet një postimi në rrjetin social facebook thotë se nuk e njeh Bashën si kryetar i PD.

Statusi i plotë i Ilir Kadukut

Hollandez i dashur! Une, Ilir Kaduku, themelues i PD, profesori i levizjes studentore ’90, individi qe nuk ka gezuar asnje post politik dhe shteteror ne jeten e tij, personi qe nuk njeh as edhe nje njolle ne biografine e tij politike, publikisht te deklaroj : nuk te kam njohur dhe as nuk te njoh per lider opozite!

Me sinqeritetin me te madh te kerkoj qe te japesh doreheqje sa me pare dhe te lejosh demokracine shqiptare te marre fryme lirisht!

Populli Shqiptar nuk do te lejoje qe ti dhe Shpura Basha te mohojne sakrificat per crrenjosjen e komunizmit dhe per instalimin e demokracise reale!

Leri matrapazlleqet politike, mashtrimet patollogjike, ndergjegjesohu dhe largohu nga skena politike sa nuk eshte vone!

Vetem revolucioni i vertete demokratik jashte sistemit te felliqur politik qe ka gatuar kuzhina elektronike Basha – Rama mund te shpetoje demokracine shqiptare nga katastrofa! Poshte 18 Maji, dita e tradhetise kombetare, e kurverimit politik PD – PS!

REMOTE_ADDR:[]

17 komente në ““Shpërthen” themeluesi i PD-së: Holandez i dashur lëri kurvëritë, nuk të njoh për kryetar”

 1. Loni says:

  Po ilir kaduku esht imlujt mendsh kte e di ter dynjaja

 2. Kaonia says:

  urra urra urra !rrofte komunisti sal berisha .edhe ti si keta je servil 100 karat.

 3. santiago says:

  ke harrua r Salen o z. Kuduku…duhet te zhduket njehere e pergjithmon ky maloku pastaj te shohim se cfar do bejne maloket e tjere

  1. palla says:

   Ju shkon me mire Ilir Kopuku. Ti merrni te keqen, zotit Basha eshte me i qytetruar dhe me i emancipuar se ju, ndaj shko bli na nje liter qumesht te katunaret, se kjo te shkon per shtat.

   1. spartaku says:

    Palla! Qenke palle vertete.Ku mutin e gjeti qytetrimin,emancipimin, kulturen Basha ve verin e semes? Ai eshte gomar dhe vetem di te pllasin neper çadrat e turpit e pseudomitingje,duke u zgarafitur zeri.Pika Bashen,dhe ata qe rrethojne Bashen.

 4. loni says:

  Komunistet na paskan crrenjosur komunizmin!

  1. Komunist demokrat says:

   po mo po….kjo ndodh vetem ne albanistanin e hajdareve dhe rucave

 5. Mondi says:

  Ilir kam respekt per persekutimin tuaj familjar.Ne se e themelove ti PD jepja kryetarin Jozit,po jo more miku im ti ende nuk e ke kuptuar qe partite jane prone,shiten,blihen jepen me testament si ne rastin e Lulit.Ne se ju dhe qejf mbeturit kerkoni largimin e Bashes,Berisha merr drejtimin provizor duke ja lene pronen Dhenderrit ose goces Azemit ne administrim.

 6. Shume mir i thot prostitutes hollandeze .
  Basha konsiston ne SHKERDHIM
  ai shkerdhehet ,le te shkerdhehet gjithcka rreth tij ,madje i jep ambjentit qe e rrethon
  nji surrat prej SHKERDHATE
  pra nji person i SHKERDHYER qe filloj karieren e tij si SHKERDHATE antishqiptare
  duhet ti vihet ajo kokUturake nen Gijotine .
  Mos te harrojne vllaznit Demokrate as Tradhetine duke len te shkerdhehet nga Greku .
  Ish Ministrja e Jashteme Greeke i rrasi Vibratorin BASHE SHKERDHATES e talli pi.ken e saj
  me kurven hollandeze .

 7. Persekutari says:

  Komunistin me te madh e ke ne parti idiot quhet sali berisha ju ka dal boja jeni te pabesushem democrazia erdhi vete nel shqiperi ishte momenti qe u permbys lindja mos krijoni.heroj koti tjete per heroj Jane popajt qe u futen ne ambasad ju jeni veglat e ramis alise

 8. Gerti says:

  O i cmenduri Ilir,dakort me problemet e nenes tende Parti PD,po çlidhje ka Edi Rama ketu.Ne qofte se ben harakiri PD-ja,mbajeni vete pergjegjsine.Ju nuk kuptoni gjene kryesore,qe Pd-ja ka kohe qe nuk eshte Parti,me tipat qe ka pas dhe ka,ku injoranca ka shkelqyer ne rangun me te larte.Mendo,Ed Paloka,Spaho,Flamur Noka,Luli,Balliu Junior,Myterrizi,Grida,spurdhjaku Salianji etj etj jane kupola e Pd-se.Pa ide,i bini legenit njelloj si para 25 vjeteve me antikomunizmin,dhe idiotizma te tjera.Me keto tipa po ktheheni avash avash ne OJQ.

 9. Lisi says:

  Un jam i mendimit qe ne radhe te pare duhet nderuar emri i kesaj partie nga parti demografike ne parti dhjemokratike.Dranja patosi qe bene te egrin sot eshte nje nga ato plehera nen heshtje qe e shkerdhyen kete vend e e kthyen ne prone te tyre duke u krekosur sot si dhjeramane qe perse jo edhe Shqiperia eshte e tyre e vetem ata mund e duhet te quhen zot te saj.Fale intrigave e makinacioneve te fabrikes qe çmontoi sistemin njepartiak duke perdorur halabaket e llumin e kesaj shoqerie ,sot eshte bere e domosdoshme qe te krijohet nje parti e re opozitare si nje kontrolluese e qeverise e jo si sherbyese e demokracise sepse demokraci nuk ka e mungon ne vendet me te zhvilluara e jo me ne Shqiperine grope ku nje here ngreje kokat Patoset e nje here Patoshet!Nuk kuptoj se ku eshte ndryshimi i Lulit me Astritin.Shpresoj qe ka ardhur koha e makina e riciklimit te vihet ne pune per te ricikluar keto mbetje te politikes qe u ka ikur koha e per pasoje asnje nu deshiron te ndigjoje me eren e felliqur te ketyre mbetjeve!

 10. goni says:

  edhe nano,dhe themelusit e PS,kerkuan largimin e rames,dhe kush kerkoj largimin e rames eshte larguar,nga ps.pra shume kerkojne largimin e bashes,por basha,tashme eshte zgjedhur kryetar,dhe nuk mund ta largosh.nano dhe kerkuesit e largimit te rames tashme jan ne pensjon,ose punojne diku,jashte politikes.por ka nje zgjidhje,kush kerkon largimin e bashes,te rigrupohen,dhe te themelojne partin me emrin e vjeter,duke bere ndonje dallim ne emer.dhe dihet se shumica e popullit nuk voton,aty te kerkojne elektoratin,te leshejne vilat e pallatet,dhe te shkojne te jetojne ne mesin e jo votuesve,dhe paret qe ifitojne me shitjen e shtepive,ti perdorin per forcimin e partise.pra partija te quhet partija demokrate e jo votuesve,dhe keshtu mund te rrezojne ramen.

 11. Kola says:

  Do e njohesh o Ilir kopuku qe c’ke me te. Derisa s’ke bythe te distancohesh nga babai shpirteror i Lulit, nga Sali serbi i Karaxhicit, ta gezosh edhe Lulken qe tall koqet me gjithe ju karagjozet e SHQUPIT.

 12. Boksieri says:

  Ky drogaxhiu i lujt mendsh flet?? Ky qe i ben shurren ne ftyr gruas asaj motres se Suems Dumes….jan familje e qir.

 13. vera e nxehte says:

  Me vjen keq Konduku qe te kane lene pa poste ty kaq vjet. Po ti si u kujtove sot dhe nuk ja shtrove liderit tend, heroit te demokracis, Sali Berisha, kete çeshtje sa ishte ai ne udheheqje? Ju dallkauket e dhjetorit qe hanit e pinit e benit kurveri , na tregoni tani se kush jeni. U mblodhen plehrat pasi krimbat dpolen ne siperfaqe dhe ndane pushtetin, por fatkeqesia ishte e Shqiperise dhe shqiptareve te ndershem qe hoqen picir me ju dhjet-oristat. Te pakten genjeni keta qe kane lindur pas viteve 1990.

 14. hahahahahah si i tha kurves hollandeze ?

  HOLLANDEZE DASHTUN SHKO E Q!U NE HALLOND
  SA E SI TA DOJ B.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *