Neymar: Tek PSG-ja për të shkruar historinë

Neymar i është rikthyer edhe njëherë temës së largimit të tij nga skuadra e Barcelonës për tu transferuar në kampionatin francez tek PSG.

Sulmuesi Brazilian i cili është transferimi më i shtrenjtë në historinë  e futbollit, tha se ka kaluar tek PSG-ja për të bërë historinë më këtë skuadër.

“Arsyeja më e madhe që i jam bashkuar klubit është se dua ta ndihmoj PSG-në të shkruajë histori. Liga e Kampionëve nuk është trofeu i vetëm që duam ta fitojmë, por është trofe i rëndësishëm. Synimi është që të triumfojmë dhe besoj se kemi skuadër për të fituar tituj”, u shpreh Neymar.

Neymar theu rekord historik sa i përket transferimeve, duke kaluar nga Barcelona te Paris Saint Germaini për 222 milionë euro, ku përfiton 30 milionë euro në sezon.

REMOTE_ADDR:[]

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *