REPLIKAT/ “O timonier lëri hartimet”, Rama batuta me qytetarët: Lesh paske plot, shiko edukatën

Kryeministri Edi Rama ka shkëmbyer disa replika me komentuesit në faqen e tij në FB.

Qytetari:  O timonier, leri hartimet se i ke fituar zgjedhjet po fillo bej ndryshimet se vend vari lesht jemi.

Rama: Zako, lesh paske plot po shiko edhe edukaten se sa per vendin nuk te ka mbetur ty t’ia qash hallet, he vella😉

Qytetari: Leri borxhet cfare ke trashegu por cfare do besh per popullin qe eshte pa pune dhe pa asnje lloj ndihme ekonomike,dhe ata qe marrin ndihme ekonomike eshte sa nje kafe ekspres e jotja 2500 leke te reja ne muaj qe nik dalin as per buke thate!

Rama: Gentian, popullin lere se flet vete dhe foli qarte fare shume pak muaj me pare, ti shiko veten te marresh sa me shume dije e kulture atje ne United Kingdom, se paske deficite te ndjeshme! Po me deshire e me vullnet arrihet cdo gje, forca Gentian✌️

Qytetari: Edi Rama e para punes banoj ne Durres dhe e dyta jam Socialist me teser qe ne 1994 mund dhe ta shikosh,me behet qejfi qe e more mundimin per te kthyer pergjigje,sa per dije dhe kulture bej nje Kerkim ne arkivat e PS-se se do te dali emri im ne gazetat e asaj kohe te 28 Majit,kam dhene aq shume per PS dhe nuk jam pishman dhe as kam per tu bere ndonjehere ,por te arrij puna kur jane dy te papune ne moshen 60 vjec ne shtepi pa asnje lloj perkrahje dhe ndihmen ekonomike qe as nuk ua japin dhe cfare ndihme simbolike eshte qe as per buke thate nuk te del,me vjen per te qare! Ju uroj te ja kaloni sa me mire dhe mos te arrish te katandisesh si ato pleqte qe po te shkruaj!( Dhe sa per dijeni ne ate UK kur je pa pune ajo zyra e punes atje te merr te dhenat e profesionit dhe deri ne momentin qe te gjen punen,te paguan ate shtepine dhe te ngrenen)!

Qytetari: Thuaje drejt negociatat nuke hapen vetem se Jane bosmenet e medhenj Te kokaines dhe hashashit rrugve Te europes dhe Europa e di qe eshte vete shteti I implikuar ne kete se populli shkrete dridhet me nje kile hashash kurse keta cojne me ton sdo mend shum ta kuptosh mjer ne qe na ka zene me ju Te gjith pa perjashtim PS pd…

Rama:  Jo, une them te hapesh ndonje liber qe ta edukosh sic duhet ate beben e bukur qe keni, sepse me keto brockulla rrezikon ta besh si veten tende sot dhe s’te ka ka asnje faj e asnje borxh femija! Prandaj librat Arjan, lexo e kthjellohu, se ke jete te gjate perpara si burre e si prind.

Qytetari:  sa per librat fales te keni turp tua shisni ato femijeve vidhni femijet dhe skeni turp mua me vodhet vajzen 4 vjece kur aplikova pasaporten vajza paguan njesoj sa mua dhe pasaporten e ka sa gjysma pasaportes time.nje pytje zoti kryeminister ne cvend te botes keni pare qe femija te paguaj dy fish nga te rriturit apo e dini se populli do i beje pasaportat dhe na e fusni

Rama:  Emiol si juventin qe je nuk po e merr direkt nje te kuqe me kete gjuhe rruge, po here tjeter shtroji shqetesimet si juventin jo si i dehur!

Qytetari: zoti Rama nuk azgje personale me ju por e kam me ligjet qe nuk zbatohen ose zbatohen vetem per shtresen e varfer.un kam pas shum besim tek ju por ndjehem i zhgenjyer.shumica e gjerave nuk shkojne mire ne vendin tone dhe kjo me irriton nga ju sigurisht qe kam prit me shume

REMOTE_ADDR:[]

9 komente në “REPLIKAT/ “O timonier lëri hartimet”, Rama batuta me qytetarët: Lesh paske plot, shiko edukatën”

 1. sapa says:

  Populli foli qarte i thote Rama atij qytetarit.E di si puna o Rame?Votuesi shqiptar eshte si puna e atij njeriut qe kalon rruges dhe i duhet patjeter te shkele dy muta njerin te njome tjetrin te thate ,nuk zgjedh te njomin por te thatin me shprese se nuk do ti beje kepucet pis.Ama te dy muta jane.

  1. Argi says:

   Pse thua ti se Rama esht mut!! Ka qen mut dhe eshte munduar te vehet dikushi, sot esht kryeminister ne krye te muterve qe ka zgjedhur ne qeveri.

 2. Liku says:

  O zot, kete monster nuk e “leshin” deliri.
  Deliri, simptoma me e dukshme e diktatoreve, demagogjia vjen pas…

 3. ed-albani says:

  cuditerist tema nuk lejon komentet ne kohe….sic duket mero po pret sinjalin nag babe EDrama

 4. Elton says:

  Kryeminstri duket e ka harruar veten kur flisje me but kurve e me u shkerdhehet mamaja , tani flet vetem per edukate dhe Libra e miresjellje . Mire ben , por ama fjalet lesh presh e ku ta kesh nuk tregoje ndonje mungese te madhe edukate apo jo Kryetar I ministrave ???

 5. Genci1 says:

  Nuk e kuptoj pse shkruajne gjithe keta te pashkolluar dhe paedukate kryeministrit… ne cdo pergjigje qe jep lodhet kryeministri duke dhene te njejten pergjigje… :))))

 6. Bushi says:

  Edi Rama,kerkon t’u kthej pergjigje te gjitheve,dhe kjo tregon se ai eshte popullor,dhe nuk ofendohet nga disa njerez injorant qe shkruajne pa edukate.Te ishte ndonje kryeminister tjter nuk do t’ja kishte varur fare.Por disa nuk e kuptojne dhe vazdojne te paraqesin edukaten e keqe te tyre,ndaj kryeministrit.

 7. cifuti says:

  Ha ha shiko c’po ben me arsimin. kete vit u sulen te gjithe tek shkollat e mesme private qe te nxjerrin mesataren e larte. Arsimin e shkaterruan fare. Mesuesit jane bere mbushes kartash. Notat nuk vihen ne regjister po ne flete te kota. Drejtoret e shkollave u kerkojne 10 mije leke prinderve per te paguar gjoja rojen. kudo qelbesirllek.
  Reforma ne sistemin e drejtesise ???????????
  PO ku shkulen me keta llozhra grabitqare e plehera

 8. Skënderbeu u mbulua që të mos shihte pasojat e pushtimit turk says:

  Ky nuk është në rregull më duket. Kur i bëjnë pyetje nuk merret me bazën e pyetjes po me drejtshkrimin pastaj shikon dhe profilin e fotot e atyre që i shkruajnë që të gjejë ndonjë gjë për batutë. Ky të detyron vetë ti thuash kryeministër leshi!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *