“Tërbohet” moti, ja gjendja mbi territor

Tashmë mund të themi se vjeshta ka lënë pas stinën e verës.

Në vend vijoi deri në mesditë dominimi i kthjellimeve me vranësira të lehta  kur  mbasdite një sistem vranësirash i vendosur mbi territor gjeneroi rrebeshe shiu fillimisht në perëndim dhe gradualisht në gjithë vendin.

Nga mbrëmja deri në mesnatë ka shkëputje të përkohshme të shirave por sërisht pas mesnatës dhe orët e para të së martës, sjellin shtim të shirave në zonat veriore dhe perëndimore.

Sipas meteoalb, temperatura më e ulët në rang territori SOT ka shënuar 12°C ndërsa pritet që maksimumi të ngjitet në 33 – 34°C në disa qytete të ultësirës perëndimore.

REMOTE_ADDR:[]

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *