VIDEO/ Ruçi “8 me 2” Berishës: Ulu, mos më detyro të përdor…

Duket se koha kur ish-kryeministri Sali Berisha fliste pa limite gjatë seancave plenare, do të marrë fund për të paktën katër vitet e ardhshme.

Pasi ka konsumuar kohën e tij në foltoren e Kuvendit, kryetari Gramoz Ruçi e ka paralajmëruar disa herë për të përfunduar.

Berisha nuk ka pranuar t’i përgjigjet sinjaleve dhe rrjedhimisht, kryeparlamentari i ka fikur mikrofonin.

Ish-kryeministri insistonte për të vijuar fjalimin e tij, por Ruçi e ka njoftuar se nëse nuk do të bindej atëherë do të aplikonte masat që parashikon rregullorja e Parlamentit.

Pas këtij urdhëri Berisha është ulur në vendin e tij me duartrokitje nga deputetët demokratë.

REMOTE_ADDR:[]

20 komente në “VIDEO/ Ruçi “8 me 2” Berishës: Ulu, mos më detyro të përdor…”

 1. Us says:

  Shumire ja ka bere qenit dhe shume mire tu a beje te gjitheve qe nuk zbatojne kohen

 2. Fieri says:

  E kuptuat se c’do te thote ” Ka cecua bicak?”

 3. Baca-Bajram says:

  Ka ra ne hall Doktorri, s’e ka mo Liken qe e linte te bote si donte menderja…

 4. Sali Berisha says:

  Keni me e pa çkam me ju punue! Ç aj mikrofon asht i xanun. Asht i imi!

 5. Muzhaka says:

  Shume mire ja ke bere felliqesires se vetem parodi ben ne foltore felliqesira.Boll me dashuri e qetesi ndaj felliqesires *qe te dy felliqesirat*.

 6. SHQIPE-FREE says:

  NE PARLAMIENTIN SHQIPETARE KEMI KRIMINEL SI SALI BERISHOVICI, Lulezim Bashovici, si dhe te Inkriminuar te tjere…lol

 7. Sata says:

  Na la ne balte Like Floriri, por edhe ai nga presidenca ne burg e ka hapin.

 8. skifter says:

  Dhe kjo ju lehteson o popull dele qe prape ne darke sdo dini a do hani buke apo jo, kjo ka rendesi qe ja mblodhi Mozi Sales ,

  1. Vezhguesi says:

   Po pse o skifter dhia, po te lejohet Saliu te flasi pa fund do t’i mbushet tavolina plot?

  2. Lumjani says:

   Per zotin skifter je. Po c’ne qe di shqip si ky popull dele? Sepse ti nuk je pjese e ketij populli, apo jo? Po te ishe, do ishe edhe ti dele.
   He me te lumte mor skifter. Sa pula ke kapur sot mo Sillo? Me fal, skifter desha te thosha. E ke siguruar darken per sot, prandaj shet mend.

 9. sadna babul ka bidai says:

  aty keni futur njerez jo shume me respekt ,edhe pse cdo lider bie toleranta eshte baza cdo deputet brenda i vetes e gjen minutat baze

 10. dhalla says:

  cfar peshtjellimi kur komunisti ish minister i brendshem i ramiz alis censuron fjalen e komunistit antikomunist sali berisha, mjer ky ven

 11. Genci1 says:

  Hahahaha s’ka me – this is miracle of freedom…. rrup sup 8 me 2 aty 😂😂😂

 12. Arber Iliri says:

  Berisha nuk mund te mbaje edhe 4 vite te tjera Parlamentin peng me marrezine e tij.Ai ka nivel primitiv dhe sic e thashe don me vazhdu njesoj si 27 vite.Ky eshte nje turp per gjithe grupin PD ist.A ka perfaqesues te elektoratit aty apo do vazhdohet historia e 4 viteve te kaluara me kete vjetersire enveriste.

 13. Tahipi says:

  Skifter ….mos u bej hic merak ti dhe mos e qeth fare sepse te gjithe ata qe komentojne ketu jane me i-phona neper duar dhe kane buke e shume gjera te tjera por mjere per ty o bole qe mendjen e ke vetem tek buka e gojes dhe harron qe eshte me e rendesishme e ardhmja jote dhe e femijeve te tu o pallosh. Qe te permirsohet kjo e ardhme , gjerat nuk duhet te ndodhin sic kane ndodhur ne kete vend per vite me radhe por duhet te ndryshojne sic eshte nje shembull ky rast kur duhet te zbatohen rregullat dhe e keqja duhet te ndeshkohet jo te lavderohet ashtu sic ofron dhe ka ofruar krimineli qe ti perkrah mesa duket, sali berishaj . Keshtu bej pak analize perpara se te komentosh dhe te flasesh qe mos te ngterrohesh per nje bole . Sygjerim robo

 14. Alia-Berisha says:

  Sali Vici (Doli-vici) i ka shkaktuar aq deme vendit tone sa do te na duhen dekada ta marrim veten.
  Ky ishte djalli qe ia beri peshqesh Ramiz Alia popullit shqiptar.
  Ne ferr u vafte shpirti te dyve.

 15. Albana says:

  Si nuk i qesh fytyra shokut Gramoz, shume i eger, te pakten Enveri ishte i bukur megjithese ishte djalli vete. Ce gjeti kete popull me keto njerez qe merren me politike, qe i ka ikur koha, akoma me Gramozin e me Salen. Shume mbrapa kemi ngelur.

 16. Seba prej Krrabe says:

  Te pastrohet parlamenti nga keta elemente toksike si plaku i rrjedhur Sali Berisha. Mban ere shurre plaku gjithe Parlamenti.
  Kush paguan per te pastruar kolltukun ku pshurros Berisha ? Ne qytetaret me taksat qe na hiqen per te pastruar pleherat.
  Kush paguan per te gjitha keto ? Edhe sa do durojme te na vjedhin nga xhepat e sy hapur edhe qindarken e fundit?
  Duam breza te rinj ne Parlament dhe jo parade mode bytheshtrembrash, apo ere shurre pleqsh te rrjedhur.
  Duam nje Parlament te sakte dhe jo nje karrikature te denje te viteve 20.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *