DETAJET/ Ja çfarë nuk u pa nga betimi i qeverisë “Rama 2”, nga emocionet e Senidës tek buzëqeshjet e Majkos me Metën

Pasditen e sotme u bë betimi para presidentit të Republikës së Shqipërisë, zotit Ilir Meta, i kryeministrit Edi Rama dhe të gjithë ministrave të kabinetit të ri qeveritar.

Ajo që u vu rë qysh në fillim, ishte firmosja e kryeministrit pa e vënë dorën mbi Kushtetutë, ndërsa zv/kryeministrja dhe të gjithë ministrat e tjerë, para se të firmosnin, kanë thënë ‘betohem’, duke vendosur dorën mbi Kushtetutë.

Një tjetër detaj që ra në sy është fakti se Presidenti Meta u ndal më gjatë në fotografimin me zv/kryeministren Senida Mesi, të cilit i hapi edhe librin e betimit dhe pozuan para kamerave. Teksa kjo e fundit u pa të kishte emocione gjatë hedhjes së firmës.

Ndërsa në rradhë pas saj vinte ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Ditmir Bushati, ai u pa të largohej shpejt nga Meta, me të cilin nuk qëndroi gjatë për tu fotografuar.

Përfaqësues të PD dhe LSI kanë munguar në ceremoninë e sotme. Ndërsa Meta u pa të ishte më i buzëqeshur me ministrin Pandeli Majko.

REMOTE_ADDR:[]

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *