FOTO/ Mimi Kodheli i lë vendin Olta Xhaçkës në krye të Ministrisë së Mbrojtjes

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp

Ministrja e re e Mbrojtjes Olta Xhaçka mori sot detyrën pas ceremonisë së betimit të ministrave të kabinetit të ri qeveritar.

Olta Xhaçka bëri betimin në Presidencë bashkë me kryeministrin, Edi Rama dhe pjesën tjetër të anëtarëve të Këshillit të Ministrave.

Pas ceremonisë së betimit në Presidencë, ministrja e Mbrojtjes, Olta Xhaçka mori detyrën, të cilën ia dorëzoi paraardhësja e saj, Mimi Kodheli.

Olta Xhaçka është e dyta femër që zgjidhet ministre e Mbrojtjes, pas Mimi Kodheli, e cila drejtoi për 4 vite me radhë këtë dikaster të rëndësishëm të shtetit shqiptar.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp
REMOTE_ADDR:[]

3 komente në “FOTO/ Mimi Kodheli i lë vendin Olta Xhaçkës në krye të Ministrisë së Mbrojtjes”

  1. Nordi says:

    Znj. Kodheli ikën më rekorde negative nga Ministra e Mbrojtjes dhe asnjë objektiv të përmbushur… pyesni ushtarakët për këtë.
    Sekretari Përgjithshëm, Arjan Kraja, ishte ministri defakto…pyesni ushtarakët.
    Udhë e mbarë Znj. e “hekurt” që ishe veç një arrogante.

  2. Grigor says:

    Aq I rendesishem eshte ky dikaster, sa edhe Olta Gixharin te vesh ministre, nhesoj do jete

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *