PAZARI/ Qeveria “Rama” i jep 11.6 milionë euro vjehrrit të Lulzim Bashës, për pallatin e paligjshëm në Vlorë

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp

Pronarët e pallatit të ndërtuar në mes të  detit nga vjehrri i kreut të PD, Lulzim Basha,  në Lungomaren e Vlorës, jane dëmshpërblyer me 11.6 milionë euro nga qeveria “Rama”.

Sic raporton Report TV,  përfaqësia e pronarëve e kundërshton dëmshpërblimin me 11.6 milionë euro dhe e ka çuar çeshtjen në Strasburg.

Pronarët e kompensuar kundërshtojnë veprimet e Inspektoriatit Kombëtar të ndërtimit, që mes datave 4 dhe 8 dhjetor kryen shembjen e kompleksit me anë të shpërthimit të kontrolluar.

Kompleksi është ndërtuar në mënyrë të paligjshme mbi ujë, duke fallsifikuar njollën e pronës, por u prish me arsyetimin e planit urbanistik.

Deri tani nuk ka asnjë përgjegjës për këtë shkelje, por vetëm 11.6 milionë euro nga Rama për vjehrrin e Bashës.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp
REMOTE_ADDR:[]

32 komente në “PAZARI/ Qeveria “Rama” i jep 11.6 milionë euro vjehrrit të Lulzim Bashës, për pallatin e paligjshëm në Vlorë”

 1. vaso says:

  O POPULL! A degjon?

  1. rambo xhambo says:

   sa gjynah per “the punisher”..ja hengri rama koken me taksa per te mbushur xhepin e Bashes…

   Gjarpri ka 5 vjet qe e ka nxjerre koken dhe prisni dhe Plehrat toksike si buqete me lule.

   1. The Punisher says:

    Aty rri ti, qaji hallin “the punisher”. Asnjehere nuk kam votuar, as te majte e as te djathte. Ai per te cilin do votoja, ka vdekur me kohe, fatkeqesisht. Sa per kete Ramen, prit kur te dale dhe te shfajesoje vehten, duke thene qe me to merren gjykatat etj. Piji lengun Rames bashke me Bashen.

  2. eno says:

   O edi rama o pleh o funderrine o hajdut.
   Populli shqipetar te cohet dhe te kerkoje burgosjen e ketij hajduti te dikureshem te bashkise se Tiranes me lejet e shitura te pallateve dhe tani duke shperdoruar leket e taksapaguesve shqipetare te varfer. Te largohet nga pushteti edi rama nje hajdut i pasurise shteterore.
   Populli shqipetar po vdes per buke mbahet gjallle nga leket e emigranteve ai fal 11 milione euro lulezim bashes dhe vjerrit te tij dhe pse vetem per kapital politik et per ta patur b…en e tij rehat. Plehre.
   Absolutisht qe dhe ne vjedhjen e votave eshte truri dhe organizatori.
   Edi rama eshte kryeminister me votat e me pak se 1/3 se shqipetareve.

   1. eno says:

    Pershendetje redaksise Tema,
    Kerkoj nga ana juaj nese eshte e mundur qe te fshihet mesazhi i mesiperm i derguar nga “eno ” dt.13.

    Ju faleminderit.

  3. maximus says:

   o gazetare pse i shtermberoni lajmet, RAMA i demshperbleu me 1.1 milion euro kurse keta hajdutet e hodhen ne gjykaten e strasburgut dhe kerkojne 11.1 milion euro nga shteti shqiptar si demshperblim, sepse gjysma e ketyre parave do shkojne ne xhepat e ketyre gjyqtareve te koruptuar, sepse ne vendet e tyre jo vetem qe s’merr demshperblim por shkon direkt ne burg nqs nderton ne det dhe vend publik

 2. Tarrasi says:

  Nuk janë 11 milion euro nga Rama, se nuk i nxorri nga xhepi i tij. Jane euro nga xhepat e shqiptarëve për kapriçot e pushtetarëve, zoti gazetar.

 3. Kanina e Ismailit says:

  Me dokumentacion fallco edhe demshperblehen me 11.6 milion euro?!EH more corape kuq ,me vjen keq se zhgenjen SHqiptaret e mi,ndersa per ty ta kam then me pare…Ti je me i miri midis te ligjve,por je me muti midis atyre te mireve!…Mjere vatani,mjere mileti!Filloi seri avazi vjeter per SHqiptar zezen\\\

 4. Andromeda says:

  Tallje bythe me taksat e shqiptareve. Jane te gjithe horra dhe hajdute. Shqiptaret nuk dine te veteqeverisen. Fatkeqessht.

 5. Vlora 9 says:

  Edvin Kristaq Rama u prishi banesat banoreve prej tre brezash te rruges transballkanike te qytetit te Vlores, qe i kishin ato me dokumentacion te regullt ligjor, certifikata pronesie duke i demshperblyer me 229 euro per meter katror, nderkohe qe cmimi i apartamenteve ne kete qytet eshte mbi 450 euro metri katror. Per nje banese prej 60 metro katror dha dicka me pak se 18 mije euro, nderkohe qe per te blere kete siperefaqe ne pallat duhen jo m pak se 28 mije euro. Edhe keto i dha 7 muaj pas prishjes se baneses. Tani pas me shume se nje viti, pas 17 muajsh, edhe ato pak leke qe moren, banoret po i lene per qera banese, sepse per te blere apartamente me ato leke nuk behet fjale. Pra banoret e ligjshem ne pronat e tyre i kthehu ne te pastrehe.Ka disa raste qe te moshuar, pronare te keyre banesave, kane dhene frymen e fundit ne banesa me qera si te pastrehe . E zente mallkimi i tyre kete kryeminister, qe ben trimin me pronare te ligjshem dhe qytetar model te ketij shteti ,qe nuk kane zaptuar pronat e te tjerve , nderkohe qe ben bashkepunetorin ne krim te Lulezim Bashes, qe ndertoi ne toke te hipotekuar brenda ne det duke i dhene 11.6 milion euro. Kete akt te pashembullt kriminal ky i papergjegjshem e beri ne nje zone kadastrale qe voton masivisht majtas

  1. Tarrasi says:

   Fajin e keni vete ju te “zones kadastrale qe voton masivisht majtas”.
   Tregojani vendin ketij zuzarit Rama duke votuar masivisht djathtas

   1. Sirius says:

    Nuk e votoi njeri Ramen. Ai eshte kryeminister me 17% te votave, se te tjeret nuk votuan fare. Lere se c’fare thone shifrat e manipuluara. Ne qershor votuan as votuan vetem 30% e popullsise.

 6. Zigur Qarri says:

  Ka qene edhe kjo kusht i marrveshjes Rama-Basha?
  Perse duhet te paguaj Shteti,perse jo fajtori(t)?
  Ore,do te pergjigjet kush per abuzimet e Lekeve te tagspagusve shqiptare?

 7. Qe nga strasburgu,apeli e deri tek rama(qeveria) para se ti jap keto pare(qe nuk jane pak) duhet te kerkoj burimin e parave,se ku i gjeten gjithe keto pare per ndertimin e nje hoteli pa leje ,dhe si sheiket na futen edhe ne det.
  po keshtu per te demshperblyer keta hajdut qe kan shkel ligjin duhet te kontribuojn edhe ata qe i lan te ndertojn pa leje dhe ne shkelje te rregullave.

 8. ''....askush nuk urrehet me shume,se ai qe thote perhere te verteten[Plato]. says:

  hahahaha,hani o te pangopur ,shkerdheni cdo sume suniti qe me shume i intereson se sa kanoce uje deti ju ”falen” Greqise sesa milionave qe hane politikanet apo ligjshkelesit apo grabitesit kriminele,madje me ”bekimin” e corapekuqit…………..11,6mln !!!

 9. aleko says:

  11miljon euro per nja pallat te rendomte…e pabesushme ..me 11milon behen 100pallare si ay.,,cfare po behet?..

 10. zaho says:

  O Vlora 9 po tre brezat mos fillonin pas 90 ?

 11. DETARI Atlantidhes deficent says:

  Edvini eshte patriot kaq di tu them une ,ai jep jeten per atdhe ,kur themi Edvin nenkuptojme memedhe ,ca jane 11 milion euro perpara komandantit tone te lavdishem

 12. Une says:

  Eshte shume me mire te udhehiqemi nga AUSTRIAKET ose GJERMANET pasi ketu te gjithe jane pisa, dhe do bej vetingun ky palacoja i gjate si shtup haleje

 13. Askushi says:

  Vend absurd. Keto monstra qe tallin menderet me kete popull,nuk jane gje tjeter pervecese pjelle e tij.Nuk eshte politika e keqe,por trashegimia anadollake qe mbart populli shqiptar.Sado te nderhyje Amerika,duhen shekuj qe Shqiptaret te ndryshojne.

 14. Nordi says:

  Ky është shtet muri…

 15. Gjon Leka says:

  Vazhdon grabitja e popullit për të shpërblyer hajdutët! Ngrehuni e bjeruni, nga Vermoshi në Konispol.

 16. eno says:

  O edi rama o pleh o funderrine o hajdut.
  Populli shqipetar te cohet dhe te kerkoje burgosjen e ketij hajduti te dikureshem te bashkise se Tiranes me lejet e shitura te pallateve dhe tani duke shperdoruar leket e taksapaguesve shqipetare te varfer. Te largohet nga pushteti edi rama nje hajdut i pasurise shteterore.
  Populli shqipetar po vdes per buke mbahet gjallle nga leket e emigranteve ai fal 11 milione euro lulezim bashes dhe vjerrit te tij dhe pse vetem per kapital politik et per ta patur b…en e tij rehat. Plehre.
  Absolutisht qe dhe ne vjedhjen e votave eshte truri dhe organizatori.
  Edi rama eshte kryeminister me votat e me pak se 1/3 se shqipetareve.

  1. eno says:

   Pershendetje,
   Nese eshte e mundur i kerkojme redaksise qe te fshije mesazhin e mesiperm. derguar nga e… dt 13.
   Ju faleminderit.

 17. Kasapi i pikamerit says:

  Te dashura “Delet” e perendise mos u merzisni e mos blegerini se eshte heret ….. deri tani ju kane futur vetem koken e “pshurrsit” prisni se ka dhe me keq kur tju rrasin prapashtesen e kokes qe eshte teper e gjate dhe me gunga !!!!! Ruajini forcat per te qare se e kaqja vjen me pas !!!!!!!!

 18. Thanasi qe ta plasi says:

  Rama shpresa e shqiptareve te “zgjuar” nuk mund te beje gjera te tilla. Me siguri e keni gabim. Ky popull dele nuk gabon kur zgjedh lideret

 19. spartaku says:

  Nqs eshte e vertete,ketu Edi Rama e ka gabim.Nuk duhet t’a demshperblente me nje shume eurosh ka te madhe.Me vjen shume keq.Pallatin mire beri qe ja prishi se do shkonte rruga,por jo demshperblimi kaq i madh.

 20. Patriroti SHBA says:

  Ne qofte se pallati i ndertuar ne kundershtim me ligjet e shtetit, ose duke abuzuar me vjedhjen e siperfaqes duhet te ndiqej penalisht dhe jo te demshperblehej, ne ate mas . Po keshtu do par kush ja dha lejen te zaptoi token dhe detin nje trafikanti qe te ndertoi nje objekt gjigand qe vetem me para te piste mund te ndertohet.
  Kushdo qofte ai edhe kryeministri i djeshem, i sotem, apo ndikimi i Bashes per te favorizuar vjerin e tij, qe sic thuhet paska punuar tek Vefa, dheka cvatur parat qe humbem ate mashtrim , ati jo vetem sduhet ti jepet asnje qindarke, por te hetohet se ku i gjeti milionat qe ndertoi ate gjigant ne buze te detit duke mare edhe disa metra nga deti.

 21. Mentari says:

  12 milone Euro shperblim -demtim eshte humbja e thesarit te popullit shqiptar nga nje njeri Arrogant,propotent,injorant e idiot. dhe nga idiotet jugiste qe votojne qorrazi per kete rrugac.Nuk kane faj pronaret e pallatit te Vlores qe ky idiot I prishi shtepite e tyre duke trumbetuar se do te pastronte bregun e detit nga te uzurpuarit por nuk kishte bythe te prishte ate sarajet e Kokedhimes qe eshte me afer detit ne qiparo.Ky skebythje kryeminiter me edukaten e rrugacerise ne show me injorantet e Jugutqe e votojne kedo antishqiptar vetem e vetem qe ai kryminister apo parti te mos jet nga Gegeria.Per Juve Jugitave idiote Edi Rama ehte Ilac farmacie .”Skeni pare gje akoma” dhe mos harroni ate te famshmen! Bejini te fala Sandrit.

 22. Genci1 says:

  Sigurisht marreveshja e 17 Majit e kishte nje çmim… popullit I mbetet vetem te kendoje “ja erdhi majii lalala..” se jo per gje por 17 Maji me kujton komedine “Pallati 176” ishte pervjetori i Elses= Lulin dhe Fredit= Edin hahahah

 23. Luani says:

  Ky eshte absurditet,qe vetem nje njeri si Edi Rama mund t’i jape zgjidhje.Ne transballkanike shperblehen banoret e shtepive te ndertuara qysh ne vitet 60,me dokumente te rregullta me gjysem cmimi,detyrohen te bredhin si cifuti neper vlore per te gjetur shtepi me qira dhe ato pak para qe u korespondojne i marrin pas shume kohesh e peripecish dhe detyrohen te bredhin gjyqeve per te gjetur te drejten e tyre,persa i perket vleres se shtepise se prishur,duke paguar eksperte,avokate,gjyqtare e gjykate,kurse vjehrrin e lul hollandezit,pallatin e ndertuar me okumente te fallcifikuara apo pa dokumenta ne buze te detit dhe me burim parash te pista e demshperblen po ashtu dhe me miliona leke.Pse? Eshte ky i vetmi rast qe ndertimet pa leje demshperblehen apo kudo ndodh nje gje e tille?Apo sepse parate e zeza te grumbulluara nga lul hollandezi(,i cili duke shfrytezuar koniukturat dhe lidhjet e tija mafioze ne politike e ne sistemin e drejtesise,eshte akoma i padenuar nga drejtesia padrejtesisht…) u hodhen ne det nga vjehrri i tij dhe beri pa leje perkatese gjithe ate karabina dhe duhet te marre leket mbrapsh? Dhe biles dhe ato leke nuk i mjaftojne,por do akoma nga gjykatat europiane?!Ku eshte pare e degjuar kjo? C’duhet te bejme ne te tjeret duke pare kete shembull,apo ligji ne shqiperi vepron vetem kunder te dobetve,ndersa per politikanet dhe te afermit e tyre jane llastik?Perse votojne majtas dhe per Edi Ramen vlonjatet dhe shumica e shqiperise,qe te shohin te tilla gjera dhe t’u iki truri nga vendi?Me duket se ka ardhur koha qe ne zgjedhjet e tjera te korigjojme shenjestren,nese lulzim-mafiozi e kompani vazhdon te trajtiohet si i nenes,kur shumica e shqiptareve trajtohet ose ne baze te ligjit ose si te njerkes dhe kjo behet direkt nga Edi Rama.Shqiptaret per fat te mire jane me shkolle dhe me nivel te laerte kulturor dhe per kete ,duan apo nuk duan disa merita eshte e Enver Hoxhes,i cili beri dhe aresimin e mesem te detyrueshem ne kohen e tij.Mund te mos kene karrike e pushtet,por jane aq te mencur,per te mos thene edhe me te mencur se Edi Rama,Lulzim debil Bash-Berisha e te tjere sa t’i kuptojne lojerat qe behen ne kurriz te tyre.Ligji duhet te jete nje per te gjithe,neqoftese keni ndermend te beni me te vertete shtet e drejtesi.Asnje lek nuk duhet te jepet per ndertimet e paligjeshme dhe te zbatohet ligji pike per pike,ashtu sic beri Gramoz Ruci me Berishen nga vicidoli,persa i perket kohes se fjalimit te tij ne kuvend.I tregoi vendin.Keshtu duhet te veprohet dhe me hollandezin Lul genjeshtar-hajdutin.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *