Veliaj: Rikandidoj për bashkinë dua Lulin ose Berishën përballë

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp

Erjon Veliaj do të rikandidojë për Bashkinë e Tiranës në zgjedhjet e 2019 ndërsa sfidon Bashën dhe Berishën të garojnë përballë tij.

Duke folur në një interviste për emisionin Repolitix të gazetarit Denis Minga, Erjon Veliaj ka shprehur jo vetëm dëshirën por edhe ambicien për të vijuar drejtimin e bashkisë më të madhe në vend edhe përtej 2019.

Në këtë intervistë Veliaj ka folur edhe për raportet me qeverinë “Rama” duke theksuar se konsultohet përditë me kryeministrin për punët e bashkisë.

Në lidhje me bashkëpunimin me LSI, Veliaj tha se do bisedojë me këshilltarët e kësaj force politike për vijimin e punës në shërbim të qytetit të Tiranës dhe vetë qytetarëve.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp
REMOTE_ADDR:[]

10 komente në “Veliaj: Rikandidoj për bashkinë dua Lulin ose Berishën përballë”

 1. Tarrasi says:

  Bashkia e Tiranes eshte vend me leke shume ….

  1. taplasi says:

   Po kurr ne kete bashki drejtonin njerezit e PD,kishte lek?

   1. Sulo says:

    Ke harru kumllat e kuqe e 1 kat per cdo pallat qe merrte kryeministri juaj or koqe

   2. tafuti says:

    Po kishte, por qytetareve te Tiranes, i mernin me pak lek se ky pisi

 2. Askushi says:

  Te dy jane te vdekur Lal.

 3. Askushi says:

  Ku jane komentet.

 4. Polici says:

  Ca pidhsome lalieri. Do keta te dy si konkurues qe ta kete fitoren ne xhep. Po edhe Ver Llapa me kunkuru me keta fiton.

 5. igli says:

  O Lal mos u hap bythesh shume se je edhe me votat e LSI se aty.
  PD me nje kandidat te mire te bashkoje votat edhe me LSI mos te mbaje mendja se fiton.
  Kshu qe mos u hap bythesh para kohe se ca pune cim mice po ben, punet e medhaja qe jan bere jan nis qe ne kohen e PD.

 6. servet says:

  Eshte keq kur te rritet mendja.

 7. fieraku NGA ferrasi says:

  Do jete salianji dy sorroxhinj.
  Te shohim ke do mbeshtese cifuti.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *