VIDEO/ Fjalimi perlë i deputetit demokrat të Vlorës, që shkaktoi gaz në Kuvend…

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp

Ai u gjend në krye të listës së kandidatëve të Bashës për Vlorën, në mënyrë befasuese.

Pati spekulime se ka paguar për këtë gjë, duke qenë se është biznesmen.

Bëhet fjalë për deputetin Agron Shehaj, që dje ka mbajtur një fjalim që ka shkaktuar të qeshura në parlament.

Deputetët socialistë nisën të qeshnin në kor për mënyrën se si po referonte.

Shehaj ka kuptuar situatën dhe disa herë ka ndërprerë fjalën teksa deputetët e PS-së shpërthenin në të qeshura.

Shehaj përsëriste herë pas here “qeshni, qeshni”, më pas ndërpreu fjalën dhe i duartrokiti.

‘Një duartrokitje për ju, atë që deshët e arritët. Jeni bërë specialista.

E kuptoj që doni të më vini përpara se jam deputet i ri, por unë do vazhdoj”, u shpreh deputeti Shehaj.

Më pas fjalën e ka marrë deputetja socialiste Ermonela Felaj, e cila ka ironizuar situatën.

“Pak më parë ne qeshëm, jo pa të keq, por imagjinoni pak se çfarë mund të kenë bërë Jozefina, Majlinda dhe Astriti.

Do kenë qenë duke shkulur flokët”, tha Felaj.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp
REMOTE_ADDR:[]

39 komente në “VIDEO/ Fjalimi perlë i deputetit demokrat të Vlorës, që shkaktoi gaz në Kuvend…”

 1. Zigur Qarri says:

  …,kushedi pse,kushedi pse,mesa duket u njohin mire,u njohin mire”te dashur”,sa nuk u hapin llogari bankare,imagjinoni,
  imagjinoni si e keni katandisur veten…Agron Shehaj.

  Te lumte Z.Agron Shehaj,shprese per te djathten e qytetruar shqiptare,te lumte!
  Keto fjale gozhduese te Z.Agron Shehaj drejtuar kllouneve te pordhitikes shqiptare,tregojn qarte
  se nga kush qeverisemi.Nuk besoj se ka fakt me te pakundershtueshem.Bota ju njeh mire more
  hajdute,more te dhjere qe bëni Cubin vetem ne Shtepine tuaj.Te lumte Z.Agron Shehaj.Pamja dhe
  sjellja qytetare,sinqeriteti,zotesia,dhe mbi te gjitha ndergjegja juaj Perendimore,nuk u vjen per shtat
  hienave provinciale qe kan marrur peng popullin shqiptare prej 27 vitesh.

 2. Bato says:

  Jane shume 20 minuta fjalim per cdo deputet. E percaktoka rregullorja.?! Po sikur ky ta marre fjalen ne cdo seance? Tmerr!

  1. Fierakuuu says:

   Un votova ramen dy here. Dmth jam socilaist mgjth veten se quaj socialist. Tani nje pyetje kam per ty. Foli keq zoteria? Kot nji pergjigje te shkurter po apo jo?

 3. vlora.vlora says:

  ha ha cfare lozonjari s keni lene me bythqira pa fute ne kuvend

  1. Fierakuuu says:

   Ore vella…na fieri jam un…socialist si me shume mundesi je dhe ti…po nje pyetje kisha edhe per ty un…a degjon mire nga veshet vlla? Ai ka fol shum bukur…dmth ja ka numeruar palo politikave shqiptare! Ca do me ti?

 4. DALLTON says:

  lum populli cfare deputete ka ne parlament ,cfare shkolle kane bere,pale por e mban vehten si bizesmen,ku me gojen e tij deklaron ,se s’jam politikan ,por do te behem per 4-vjet:Kjo tregon se ky I njomi ,ka kryer universitetin-Kristal,paska paguar shume te madhe tek K/Rytari Lulush ,qe e ka zgjedhur deputet,aq shume sa e ka mbyllur llogarine bankare ,beni mire zoterinj deputete ,te ndryshoni kushtetuten ,ku “deputetet”te zgjidhen nga populli dhe jo nga k/ryetari,si puna e ketij debilit Agron se nuk e ka te qarte mire kush eshte “democrat”dhe kush eshte “socialist”vajmeded,kush na perfaqeson ne kuvend.Dru-me-Pre.

  1. re-DALLTON says:

   Bej kurajo ta degjosh pa paragjykime dhe do te shohesh qe ka shume te drejte ne gjerat qe thote. Mos u influenco nga artikulli i gazetes Tema. Sa per te qeshuren e deputeteve te kujtoj se jane e njejta klase politike qe e ka lene Shqiperine ne kete pike ku jemi sot. Nje vend pa rregulla dhe pa nje sens llogjike ne politik-berje por te gjithe me nje sens humori ne mungese te llogjikes.

 5. ardian says:

  Preku tema te cilat Rames & Co nuk ju bejne pershtypje. Agron Shehaj mendon se diskuton ne nje parlament Italian apo Gjerman ku do trajtohen problemet e vendit. Rama fitoj zgjedhjet pa hapur asnje vend pune plus 300 mije Shqiptar braktisen Shqiperin. Cfare pikellimi do ti shkaktonte Agroni Rames kur i kujton qe vetem ne 6 muajt e pare te 2017 ne Itali kane shkuar 1600 femij te pashoqeruar………I dashur Agron je ne vendin e gabuar me njerez te gabuar ai parlament eshte qender krimi .

  1. Zigur Qarri says:

   Un do te thoja,me “njerez te gabuar” po,por jo “ne vendin e gabuar”.Dikush duhet ta bente ate qe beri
   Z.Agron Shehaj.I uroj qe te kete kemben e mbare.Te denoncosh fakte te tilla ne nje Parlament Europian,
   shumica do te qanin,hienat e Parlamentit tone qeshnin! Imagjino kush i qeveris shqiptaret!

   1. Goni says:

    Sa per krime dhe neglizhenca keta te PD-se nuk kane goje te flasin. Desha t’i kujtoj komentuesve sa emigrante shqiptare minorene moren rrugeve pas ’90? Jo per gje se ishim vendi i pare qe shkaterroi uzina dhe fabrika se gja do na vinte ceku i bardhe. Ka nxjerre ndonje studim ndonje qeveri e PD? Sa te tjere u trafikuan? Sa femije u vrane ne ’97? Po per shperthimin e Gerdecit dhe 21 janarin? Rastet flagrante te korrupsionit gjate qeverisjes se Berishes? Ky buzequmeshti ben mire te mos kerkoj llogari per ceshtje qe kane degjeneruar qekur idhulli i tij shpirteror mori me qafe Shqiperine. Do na benin nder sikur te gjithe mbeturinat e Katovices te na zhdukeshin nga vendi. Prepotente dhe injorante qe promovoni vlerat demokratike! Ngeli demokracia ne doren tuaj… Ju akoma nuk e keni kuptuar se cfare do te thote demokraci.

    1. Zigur Qarri says:

     “Buzequmeshtit” i vjen anash ti dhe te gjith militantet injorante,ne te gjitha drejtimet.
     Po nuk i kerkoi llogari ai”buzequmeshti” ne Parlament,kush do ti kerkoje sipas asaj mendjes tende?!
     Sipas teje,meqe PD-ja ka bere shume mekate,PS-s qe na paska me pak,nuk duhet ti kerkoi kush llogari?!
     Bir Selmani Nenes,ke te qaje me pare.

     1. Goni says:

      Po mor Zigur Qorri. Kur s’te pelqejne argumentat nuk do ti degjosh. Buzequmesht ai ne parlament, dava me keq edhe ti. Une militant nuk jam se i kam mendte ne koke qe t’i hap rrugen vetes ne jete. Ato histerizmat neper mitingje ti kam lene ty dhe te tjereve si puna jote. Keshtu qe vazhdo beji fresk partise se perndryshe te mori lumi. Nese krahason bemat e PD me ato te PS, peshorja dihet nga anon. Ca ke ti qe qenke bere kaq keq, te bllokuan gje skafin apo te prishen parcelat me hashash? Aaa harrova ty nuk te ze gjumi per minorenet e pashoqeruar ne Itali. Po buzequmeshti i parlamentit mund te dhuroje rrogat e tij per shpetimin e femijeve. Meqe qenka shume idelalist! Duke te mbajtur ty per asistent, kuptohet…

 6. harillaqi says:

  Pyke per te çare derrasa.I ngjan shume Nard Ndokes.Bravo.

  1. hgou says:

   Perse eshte trap !!!???

 7. fab says:

  Fantastik, jam fan i mulit po ky zotnija ja merr ne kthese , si si te gjith e duan PPP ne, oh sa kam qesh, hec miko se e shpartallove Ramen edhe qeverine perpara.

 8. Tha te vertetat says:

  Cfare tha ky zoteria qe nuk eshte e vertet kush pergjigjet, mos beni injorantin zoterinje komentues.

  1. po po says:

   ky po flet sikur eshte ne fushat elektorale.
   Zgjedhjet kane mbaruar. Populli ka zgjedhur.

  2. The Punisher says:

   Qenke i ri ne forumin e Temes. Mos ja u ver re Mjaftisteve te Lali Erit, qe komentojne . E kane per detyre.

 9. ja si pastrohet fytyra e hajdutit . nuk eshte per te qeshur, po per te uluritur . kur prinderit e tyre injorant dhe kriminel, bene para te pista me vrasje e vjedhje, u kujtuan, se keto para, duhej t’ja kinin pjellave te tyre, per t’i administruar e çuar me perpara . atehere u erdhi ndermend se shoket e tyre te kohes se enverit, e arrinin suksesin, duke mesuar dhe u turren t’i çonin femijet e tyre ne shkollat me te mira perendimore, ku mesuan, se ne biznes, duhet dituri ,edukate dhe mirsjellje e madhe, per te bashkepunuar me partner, por dhe me njerez te thjeshte . dhe keshtu ata, tani e dine dhe kujtojne, se kane trashegimi biznesi te ndershem, kane edukat familjare si prinderit ( te ndershm) .e dine se ligjet qe i mbrojne ata, jane pa te meta, te tmerreshme, juridike, etj, etj, etj . dhe tani, i kemi peshqesh, ne krye dhe behen, shefat e femijve tane, qe ç’do gje, e kane me ndere e djerse, po s’jane, si ato me siper, bije bastardesh, hajdute e kriminele . bile femijte tane tani, ne raste revolte,te drejte, konsiderohen rrebele e te pa edukate . ec e mos vra veten, ose…..te zhdukim nga shoqerija jone, keto, qe jane hajdutet e bastardet e vertete .

  1. Nje person qe e njeh Agron Shehaj says:

   Me falni mund te me thoni biri i kujt eshte Agron Shehaj. Pse supozon qe i ka patur prinderit kriminela dhe hajdute.
   Lexo kete artikull dhe kupto kush eshte Agron Shehaj: http://www.corriere.it/cronache/17_gennaio_19/agron-bambino-albanese-migranti-call-center-6a6df79c-ddc3-11e6-bc4e-e834b97e9c52.shtml

   Te gjitha ato qe tha Agroni jane te verteta

 10. shoku " Shpati " says:

  Thjesht nga nje diskutim normal u evidentuan nje ” tufe ” injorantesh , qelbesirash , hijenash dhe me nje fjale bajgash . Kuptohet , nga tufa e kuqe !Edit do ti duhet shume pune me derrat dhe dosat qe nuk i hyjne aspak ne pune me injorancen e tyre . Perplasja politike kerkon nivel te larte intelektual . Nuk na ben me per te qeshur injoranca !

 11. Agush says:

  E para ky djali ka thene gjera qe qendrojne, format e te thenit mund te na pelqejne, ose jo, e drejta jone kjo e fundit. Sa per bastarditetin qe po shperndani, pse nuk jepni fjalimin e Bares qe qenka specialist, pasi ka eksperience. Sa per mbyllje, ka me shume gazetare qe nuk dine te flasin (edhe pse me kete ushqehen), ndersa ky djale nuk beri asnje gabim ne aq minuta sa foli dhe ajo cka foli nuk kundershtohet dot, ndaj ne ceketinen e llogjikes fantastike qe ju frymezon, merruni me modelin e flokeve, ose rrumbullakosjen e fjales, pavaresisht se kete te fundit, “FJALEN”, nuk e njihni se cfare eshte

 12. labi says:

  ky me shum eshte mistrec berati sesa vlonjat ik ore se na turperove vlorev a te qivja hut

 13. Labi Vlores says:

  O shoku deputet,eshte kollaj te bilbilosesh aty,po a e di zotrote se e gjithe ai fjalim qe na mallengjeve zotrote,sidomos me ate ZE, te kumbushem qe na mahnite,jane pasoje e viteve qe na ka udhehequr Kryekomunisti sali berisha or TUTKUN. Na vjen keq,jo se ske te drejte,se plot duan ta ikin,po na vjen keq qe paske qene dhe ne Angli,e po koqe paske ngelur. Dhe he o bure,meso e trash njecik zerin,se e dhjeve fare me ate ze si rabecke.

 14. fieraku NGA ferrasi says:

  Foli e s’ foli Agron Shehaj
  Po kur u ngrit ajo Fela
  E kerkonte bregun tozin dhexhozin
  I dhim tu qesh me kte deputete te “vjeter”qe ne fushates kendonte Qef o qef o qerrata
  I uroj nje jete te gjate parlamentare
  Zotit Shehaj.

 15. fieraku NGA ferrasi says:

  Foli e s’ foli Agron Shehaj
  Po kur u ngrit ajo Fela
  E kerkonte bregun tozin dhexhozin
  I dhim tu qesh me kte deputete te “vjeter”qe ne fushate kendonte Qef o qef o qerrata
  I uroj nje jete te gjate parlamentare
  Zotit Shehaj.

 16. infg says:

  o re po kta te lules qenkan te gjithe rob qira ptyyyyyyyyyyyyyyyyyyy
  vlonjat ky pika mu ne birrrrrrrr te bithes o qelbesirat e lules o bythqirat e lules

 17. TURP UAA SA TURP says:

  mungonte dhe parlamentari byth-ime

 18. A i hidhen derrave perla?? says:

  Te lumte goja, te lumte mendja, te lumte guximi qe i mungon hienave qe vertiten prej vitesh per te kapur ndonje cope me servilizmin e tyre te peshtire rreth kryehienes qe vertitet te kape nje cope nga mafia.
  Je nje qytetar i Europes ti zoteri, sensibiliteti yt ketyre qe drejtojne republiken e bananeve u duket ekstravagance. E ku di Beni ndonje koncept ekonomik pervec konceptit bazik te te numeruarit e te ndarit. Ate e ben mire shume.
  T’ju vije turp qe jetoni juve aty ne kuvend. T’ju vije turp qe ia harxhoni oksigjenin ketij planeti. Sot per sot nuk ka zhgenjim me te madh se te thuash qe jam shqiptar.
  Duan te shpallin edhe vitin e Skenderbeut keta hiena… Po nuk i hidhen derrave perla…o derra te veshur me perla… na vjen ndot qe jemi shqiptare vetem ngaqe ju merrni fryme.
  Te lumte Shehu! Na e vure per 15 minuta dinjitetin ne vend neve qe e duam fort qyteterimin.

 19. Maçot kokepalare says:

  Po ku keni dale ndonjehere nga katundi e ku keni ngrene me shume se fasule ju o shqiptare te pjerdhur. C’eshte me e bukura kam dyshimet e mia se nuk dini as alfabetin. Mjere ne pakica cfare na takon te heqim nga turma e deleve. Te marrim serish cantat ne krahe e te kthehemi andej nga erdhem. Si s’bie ndonje uragan t’i fshije te tere c’jane ketaa pseudo-maçot shqiptare qe s’dine A-ne e ndertimit te nje marredhenie as me gruan e tyre, jo me te bejne percaktime antropologjike dhe seksiste. Te mjeret ju… vaj medet..
  Nje gje me ben habi.. si e zgjodhen keta maçot kete kryeminister me corape te verdha?! Ah po perversiteti i fshatareve qenka i ngulur thelle. Nese do te kishte nje semundje tipike per shqiptaret ajo do te ishte pa dyshim sindroma e Stockholm-it!

 20. Jugori says:

  Jam nje i majte si individualisht dhe familjarisht, por ajo situat e sotme tregoi me shume injorancen e atyre deputetve te majte se sa nivelin e Agron Shehajt te cilit sot ja mesova emrin.
  Ju komentus qe e savisni i ini mesuar me injorancen e Saliut dhe kini rene ne nivelin e Sales dhe nje diskutim te tille nuk ja u kap radari. Une jam i majte sic thash por po vazhdoi situata keshtu ndoshta heren tjeter do votoja djathtas per tju dhene kurajo njerzve si Agroni sepse keshtu do fitonte njerzilleku
  Pak me njerezore or mjerane se te tille si ju po e kafsherojne kete vend

 21. Ed says:

  Caro mio 🙂 cfare flalimi?!!! I zuri te gjitha me radhe I demaskovi te gjithe ja u cori masken maskarenjve ashtu sic bente estrada e vlores ne monizem haha ! Aferim gone kembora qe qenke dhe nga vlora!

 22. ***** says:

  Nje parlamentar nuk duhet te dal perpara foltores ne parlament me sondazhe personale nga faqja e tij personale e facebook-ut. Eshte qesharake, qe deputeti te bej rolin e e nje matamaticieni te statistikave, dhe te flase ne emer te popullit shqiptar duke permendur perqindje, vlera e se cilave mund te perllogaritet me nje numer pjesemarresish prej nga 1 milion deri ne 5 veta.
  Perse nuk na e dha edhe numrin e personave qe moren pjese ne sonazh zoti deputet? Sondazhe te tilla behen pafundesisht, por jane pa efekt, jane humbje kohe, dhe kur behen nga nje parlametar jane qesharake.

  Persa i perket llogarise bankare ne UK, edhe nese e ka hapur nje te tille e ka bere duke perfituar nga fakti se ka jetuar ne Itali dhe duke qene si qytetar i nje vendi qe eshte pjese e EU-se i ka rritur atij shkallen e besueshmerise tek bankat e huaja.
  Ne momentin pare qe ai u be deputet i nje shteti jashte EU-se, e ben me te veshtire per bankat qe te operojne me persona adresa e te cilave eshte e veshtire per tu gjurmuar.
  Me te vertet e keni se bankat e huaja (e sidomos ato anglezet) jane aq te moralshme sa te pyesin per origjinen e parase?
  Banka do vetem qarkullim parash. Sanksione ajo ve vetem kur ja dikton shteti dhe ne ato raste kur eshte ne interes te saj. Po te egzistonte morali tek bankat, nuk do te mund te kishin kapitalizem.

 23. jkoreshi says:

  Tema e seances ishte mbi diskutimin e buxhetit.
  Cilat jane prioritetet e zhvillimit ekonomik, sa do investohet dhe saktesisht ku.
  Kush eshte pritshmeria e ritjes ekonomike e ketyre investimeve.
  Ligjerimi duhet te jete professional dhe shkencor.
  Kur nje biznesmen me shkollim universitar ne itali per ekonomi biznes, flet 20 minuta brockolla jashte teme me thoni ju lutem cmund te presesh nga injorantet e tjere qe ngrohin karriket ne parlament.
  Turp me te madh nuk ka.
  Iku nje Kaubojs Lezhet, erdh nji pulastren Vlonet. Te dy, zogjt e Shqipes nga inkubatori Italjan.
  Nuk ka tru , nuk ka konstruktivitet.
  Opozita, zero me xhufka.
  Ka nje muaj qe hidhet balte (nga njerez plera qe e kane shendruar parlamentin ne nje nevojtore), mbi nje njeri model qe e nderon racen shqipetare dhe parlamentin, perparimtarin e pa epur me korektese gjermane, Gramoz Rucin.

 24. manalati says:

  Jo vetem Shehaj qe qenka nje trap fare por edhe ca komentues ketu, saliiste te klasit te pare qe hiqen sikur jane socialiste, qenkan dru me pre. Shehaj nuk tha asnje gje me vlere. perseriti perrallat e fushates te cilat 55% eshqiptareve dhe 80% e vlonjateve i tallen dhe iu kthyen shpinen.

 25. Dibrani says:

  Ai djali foli drejt dhe ja perplasi te gjitha Fantomasit.

  Me mir udheheqes nje djal si ky se sa Fantomasi.

  Fjalimi me miri qe kam degjuar ne 27 vjet.

  Urime Agronit , me befasoj me menyren e tij se si i artikulonte fjalet dhe sa bukur ja qendisi.

  Bravo ,……fuck militantet e Rames

 26. Vlora ime says:

  Vellai i Sulos qe ka vjedhur gjysmen e Vlores

 27. Vlonjati says:

  Bravo Agron. Kishte kohe qe nuk degjohej ne parlament nje fjalim qe ngre problemet dhe dramat e shqiptareve. Keta lyrashet qe te kritikojne ketu bejne luanin ne tastiere por ne te vertete jane zvarranike. Mirupafshim nga Vlora.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *