VIDEO/ Si mund të mungonin perlat e djalit të Fahriut: Dëgjoni diskutimin e tij të parë në Kuvend…

Klevis Balliu, djali i Fahri Balliu, ka mbajtur fjalimin e tij të parë në Parlamentin e Shqipërisë.

Nga foltorja e Kuvendit, ai është përpjekur të lexojë me përpikmëri atë ç’ka kishte të shkruar, por duket se nuk ka mundur t’i shqiptojë ashtu siç duhet fjalët.

Në disa raste ai ka ngatërruar fjalitë me njëra-tjetrën duke i dhënë fjalimit tonin e një bisede të lirë kafeneje apo ngjallur dyshime mbi autorësinë e tekstit.

Mbase deputetit të ri Balliu i duhen edhe disa leksione në komunikimin publik, përpara se të dalë përpara një audience dhe të shkaktojë gaz tek deputetët e pranishëm apo qytetarët.

Më herët ai ka deklaruar se në të shkruar bën shumë gabime, ç’ka u bë e dukshme edhe në CV e dorëzuar pranë Komisionit Qëndror të Zgjedhjeve.

REMOTE_ADDR:[]

8 komente në “VIDEO/ Si mund të mungonin perlat e djalit të Fahriut: Dëgjoni diskutimin e tij të parë në Kuvend…”

 1. Hitch Pharre says:

  Qesharake ishte që mungonte qeveria.
  Asgjë të pazakontë nuk kishte në fjalën
  e deputetit të ri.Ato që tha janë të qënësishme.

  1. Pamuk: ''.....muslimonet shqipfoles,jane turq ,jane vazhdim i identitetit turk ne Evrope.........'' says:

   Habiteni!? ki eshte vetem fillimi,keta jane muslimon brothers,keta jane llumi i shqiperise.
   mos ka ndonje qe thote se po e teproj ,mos jam rracist!!?? jo! shikoni me kujdes,jo vetem sot por nder vite[keto 27vjt] gjithe injorantet,qesharaket,kurvaret,grabitesit,dordolecet,kllounet apo” tradhetaret” partiak[ K.Islami etj..] apo kriminelet[ketu nuk e lot topi jane me qitap apo tapi] vec :MUSLIMON BROTHERS!
   filloni e numeroni qe nga kryekari Berisha,Basha,Meta,Gazidede,K.Islami,Idrizi,Spahiu,Nishani,Mehdiu,Mejdan,Topi,Fahriu etj,etj duke vazhduar sot me gyzelet e rinj; fahri junnior,shehaj,muftiu,murrizi,salihaj………..etj,etj kesisoj rrace bastardesh.
   pse nuk behet shqiperia!!?? sepse 90% e popullit jane ”hasane” Instamboul-i…………….pis miliet!

 2. Qytetari Analog says:

  Komplet kerriç i “pa fajshem”, se gomar eshte i ati.

 3. Qifja ut says:

  Hahahhahah dhe kete e kane votuar per eksperincen, zgjuarsine etj etj etj…………

 4. Ky te pakten nuk i ra me dore tavolines si salianji i eger.
  sa per fjalimin ketij qumeshtorit ja ka shkruajtur spiuni e servili i te gjitha kohrave fah ri

 5. DALLTON says:

  Ky parlament per 4-vjet do te jete parlamenti qe do hyje ne histori,se ne te jane disa “kunguj”te pa pjekur ,por me kalimin e kohes do peqn si puna e rrushit,por e keqia eshte se keta kungjt,kane mbaruar dhe jashte ,si puna e goces se Azemit e cila po te ish kaq e zonja e mbante Amerika,kjo zgjodhi Shqiperine se aty ,behet leky “qyl”dhe me dallavere se Amerika ka rregulla dhe jo rrumb-palle si ne Shqiperi ,prandaj edhe 4-vjet Shqiperia zor se futet ne EUROPE.Ky zoteria e Fahriut ka qene keshilltari I Presidentit te famshem Bujar- Nishanit ku dekuroj derra-dhe -dosa,dhe s’i beri syri terr,por nuk bindi dot nji mbese ne Itali e cila pozon Nudo,here mbas here .

 6. kurt kola says:

  ushtari i mire shvejk

 7. Genti says:

  E di ky idioti qe votat e veta ia bleu babi legen .
  E di ky idiot qe nuk po shkulen nga vendi pocaqite ne gjykate e prokurori te vendosur nga krimineli Sali dhe kryehajduti Fari.
  Me cfare mund te kurohet kanceri qe zhvilloi me kujdes te vecante partia qe e beri kandidat nqs nuk pastrohet haleja e gjyqesorit.
  Me mire te mbllacitet atje para atij koqes se Pogradecit dhe ti jape ndonje mendje si ti mbledhe e perdore taksat se pari. Pastaj te kerkoje nga shteti e qeveria por pasi ta kete bere punen si duhet.

  Paste fat per mend qe ka.
  Lere se c’thashe harrova fare “Vetem duke qene si ky trapi mund te besh kariere ne PeDe”

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *