“Po mungoi do ia marrim ministrave”, Rama dhe stafi i tij dhurojnë gjak

Kryeministri Edi Rama dhe stafi i tij kanë dhuruar gjak në ambientet e Kryeministrisë.

Gjatë të dhurimit të gjakut Rama tha se ky është një akt sensibilizues për shpëtimin e jetës.

“Është një akt sensibizimi për shpëtimin e jetës. Është një situatë e vështirë për fëmijët që kërkojnë gjak dhe është një situatë e vështirë për fëmijët që kërkojnë gjak.

Taulant Balla do organizojë një seancë dhurimi gjaku të deputetëve, pasi balancon atë idenë që ne ‘pimë gjak’ prandaj duhet të japim gjak.

Duke parë sa gjak mungon në fund do ia marrim cdo ministri për të plotësuar detyrimet e PS për institutin e dhurimit të gjakut”– tha Rama.

Ndërsa kujtojmë në fund të mbledhjes së grupit parlamentar, Rama iu kërkoi deputetëve dhe ministrave të dhurojnë gjak duke përdorur edhe një batutë, ...“Balancon atë idenë se ne vetëm “pijmë gjak” dhe krijon një ide që ne edhe mund të japim gjak.

Ne do ta bëjmë në Kryeministri këtë gjë dhe duke parë duke parë sa gjak mungon, do t’i marrim sa duhet çdo ministri për të plotësuar detyrimet e PS ndaj institucionit të dhurimit të gjakut.”​- tha Rama.

REMOTE_ADDR:[]

5 komente në ““Po mungoi do ia marrim ministrave”, Rama dhe stafi i tij dhurojnë gjak”

 1. Qifja ut says:

  Jo Tulant & Edi k*ari nuk ballancohen ashtu idete. Por pa krijuar asnje ide te mbrapshte. Shqiptaret nuk jane budallenje……………… e thate mbreme………..

  1. the punisher says:

   Aha….per te detyruar ministrat per te dhene gjak e paske funksionin..( edhe pse e ke batute, nga ato qe ben per te qeshur militantet) …per korrupsionin etj etj. le te merren gjykatat he? Gjykatat e leshit.

 2. Dashnorja Qifes says:

  Mjere kujt do ti bjere gjaku i Rames…

 3. Pisha says:

  Vetem Sales mos i merni gjak😁

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *