FOTOT/ Kapet peshku gjigand, peshon 1.2 ton

Disa peshkatarëve rusë duket se u ka buzëqeshur fati teksa kishin dalë për të peshkuar.

Ata  kanë kapur me rrjetat e tyre një peshk që peshon 1.2 ton.

Peshku gjigand u kap në brigjet e Iturup, një nga Ishujt Kuril.

Krijesa me pamje të çuditshme e njohur me emrin “peshku hënë” është peshku me kockën më të rëndë në Tokë dhe jeton në thellësitë e detit.

REMOTE_ADDR:[{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/09\/59ba9034fc7e9385558b4567-1-150x150.png","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/09\/59ba9034fc7e9385558b4567-1.png","attachment_id":"764928"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/09\/59ba9012fc7e935e558b4568-1-150x150.png","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/09\/59ba9012fc7e935e558b4568-1.png","attachment_id":"764929"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/09\/59ba9034fc7e9385558b4567-150x150.png","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/09\/59ba9034fc7e9385558b4567.png","attachment_id":"764927"}]

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *