VIDEO/ Momenti kur Koreja e Veriut lëshon raketën mbi ishullin japonez

Pavarësisht paralajmërimeve dhe sanksioneve nga komuniteti ndërkombëtar, Koreja e Veriut ka lëshuar një tjetër raketë balistike mbi ishullin japonez të Hokkaido-s.

Kjo është hera e dytë brenda muajit, që vendi totalitar kërcënon hapësirën e Japonisë.

Pamjet e videos më poshtë, tregojnë momentin e sinjalit të alarmit në ishullin e Hokkaido-s, pas lëshimit të raketës nga Koreja e Veriut.

REMOTE_ADDR:[]
                 Loading...