Lista e kombëtares argjentinase, Icardi “djeg” Higuain

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp

Trajneri i kombëtares argjentinase të futbollit, Jorge Sampaoli ka publikuar listën e futbollistëve të grumbulluar, për dy përballjet e muajit tetorit.

Në listë nuk ka asnjë risi, ndërsa është grumbulluar sërish mauro Icardi dhe është lënë jashtë Gonzalo Higuain.

Sulmuesi i Interit është duke kaluar një formë të mirë në kampionatin italian dhe ka luajtur si titullar edhe në dy ndeshjet e fillim-shtatorit, ndaj Uruguajit dhe Venezuelës.

Sampaoli vazhdon të këmbëngulë se Icardi është më i nevojshëm për skemat e tij te argjentina, pasi luan më pranë zonës dhe i jep thellësi ekipit, ndërsa qendërsulmuesin bardhezi nuk e shikon të nevojshëm, të paktën për momentin.

Argjentina do të ketë dy përballje deçizive, sa i përket kualifikimit për në botërorin ‘Rusi 2018’, në shtëpi n

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp
REMOTE_ADDR:[]
        
        Loading...
        

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *