Murrizi vazhdon “rrëshqitjen” e lirë: Gjithë punonjëset e administratës të ngrenë këmbët lart…ku të duan

Deputeti demokrat Myslim Murrizi i njohur për deklaratat e tij të pamenduara, ka lëshuar një tjetër thirrje të pazakontë.

Me një gjuhë aspak korrekte, ai i ka thënë femrave në administratë që të ngrenë këmbët sa herë që të duan dhe ku të duan.

Ai e ka shoqëruar postimin e tij me një fotografi të kryeministrit Edi Rama i cili është fotografuar në momente çlodhëse në zyrën e tij.

Një veprim i ngjashëm është bërë edhe nga ish-presidenti amerikan Barack Obama.

Mbase deputeti demokrat përpara se të bëhet qesharak, duhet të kuptojë që në këtë vend ka probleme edhe më të mëdha për të bërë opozitë.

Postimi i deputetit Murrizi ne rrjetin social:

Per te gjithe ATA qe u habiten shume per foton e postuar ne fb tim rreth nje denoncimi te ardhur nga nje qytetare.
Se pari foto ishte hedhur nga vete vajzat ne foto.

Se dyti eshte shume i rendesishem denoncimi i qytetarit qe sorollatet nga punonjesit e administrates, sesa foto.

Dhe se treti nuk e kam ditur qe kjo qenka MODE qe fillon nga i pari i ketyre.

Nga sot i bej thirrje te gjithe punonjeseve te shtetit qe ti ngrene KEMBET sa te duan e ku te duan.

REMOTE_ADDR:[{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/09\/murrizi-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/09\/murrizi.jpg","attachment_id":"765730"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/09\/obama-foot-on-desk-3-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/09\/obama-foot-on-desk-3.jpg","attachment_id":"765770"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/09\/download-1-4-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/09\/download-1-4.jpg","attachment_id":"765769"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/09\/24e690c4-1878-48d0-8edc-e279524b3222-0-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/09\/24e690c4-1878-48d0-8edc-e279524b3222-0.jpg","attachment_id":"765768"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/09\/download-2-2-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/09\/download-2-2.jpg","attachment_id":"765767"}]

14 komente në “Murrizi vazhdon “rrëshqitjen” e lirë: Gjithë punonjëset e administratës të ngrenë këmbët lart…ku të duan”

 1. loni says:

  Eshte njeri shume ordiner, turp qe perfaqeson opoziten.

  1. adi says:

   ky eshte kaq legen kaq plehere kaq ordiner kaq funderine
   sa eshte e sigurt se me qelbesira si ky PD ne pushtet e mban ed ramen deri sa ky i fundit te lodhet, nese lodhet kuptohet.
   dhe kuptohet sa here PD nxjer kete plehere te flasi aq here shqiptaret nuk pendohen qe i kane dhene voten rames.

 2. mire kjo pune..... says:

  Ju lutem….
  Me jepni ndonje informacion ne se ky RROTA I CARRIT, ka te punesuar ne zyrat e shtetit, mamane, gruan,motrat, vajzat, kusherirat nga mami dhe babi, kunata nga gruaja dhe nga vellezerit….etj!
  Do tju isha shume mirenjohes per informacionin……
  Dite te mbare njerezve te mire !

  1. Loran shehu says:

   Ti merrni te keqen Myslymit tgjith duke filluar nga mero felliqsira irtaket e tij antikapter dhe ti i informacioneve qe jeni mesuar si ne kohen e enverit clirouni o njerez nga komplekset se lat nam praziter

   1. Xeni Salisic says:

    Sa qillo bostan te pagoi Mysloa mo??

 3. lexuesi i irrituar says:

  Filloje ti i pari …

 4. Peço says:

  Murrizi ke shumë të drejtë, lëre se ç’thonë këta neoliberalët. Duke patur për busull qëndrimin në zyrë të shokut Stalin, as shoku Enver dhe as shokuzoti Berisha kurrë nuk i kanë ngritur ndonjëherë këmbët përpjetë. Të tre këta udhëheqës gjenial, të cilët ju me të drejtë i keni si model të sielljes tuaj politike, vërtetë kanë ngritur këmbë përpjetë, po ato kanë qënë kurdoherë këmbët e armikut të klasës, të cilëve ata jua kanë ngritur sa herë jua ka dashur puna. Prej kësaj ka dalë edhe shprehja e urtë, ” e hodhëm armikun me këmbë përpjetë.”

  1. Lelo says:

   Ky murrizi mund te jete shume i pregatitur dhe i zgjuar por volgariteti i gjuhes se tije tregon shume injorance.

 5. sadna babul ka bidai says:

  ME VJEN SHUM KEQ PER CKA KE SHKRUAJTUR SE PUNA NE ATMINISTRATE NUK KREJNE KEMBET LART PO PRISHIN IMAZHIN E KULTURES SE INTIMITETI SHOQEROR NJEREZOR ,PUNA ESHTE PUNE DHE QEFI KA VENDIN E TI ME FAMILJEN E TIJ

 6. TRAPI says:

  MIRE THOTE,,,,MOS E CO GRUAN TEK SHYKRIU,,,SA TI NGREJE KEMBET ME MIRE TI ULI PER TOKE…HAHHAHAH

 7. Arber Iliri says:

  Murrizo nje here e nje kohe, ne ate regjimin e qoftelargut, nje nga sulmet per degjenerimin e perendimit ishte se ata i ngrinin kembet nga nje here mbi tavolinen e punes apo karige.Te lumte je ushtar i devotshem i Enverit ose s’ke faj ke mbetur me me mentalitet e 40 viteve para.Kur te fillosh te ngresh kembet edhe ti do shohesh se eshte pozicion shlodhjeje. hahahahaha, kete une se ve me rujt vreshtin pa le te beje ligje. hahahaha

 8. Genti35 says:

  O Murrizo, o pall. I bie qe gruaja dhe goca jote ngrejne kembet atje ku jane punesuar? Dhe ty te duket shume normale? I bie fort bythes me duket.
  Ngushellime trurit tend, se gruaja dhe goca po ngushellohen me kembe perpjet.

 9. Damian says:

  Idioter, eshte zyre sherbimi e administrates. Ato dy femra jane fotografuar kur njerezia pret te sherbehet. Idioter,ja c’jeni te gjithe ju qe shkruani.
  Mburreni me kembet perpjete, me vajtjen pa gravate e kostum ne Kine te “timonierit”,
  Me vajtjen me kepuce vrapi te timonierit ne Belgjike…ju jeni fara qe ushqen banalitetin e shoqerise shqiptare.

 10. Pronari says:

  Mos ju zemeroni Muslimit. E moren ne qafe dhe e zgjodhen deputet. Pjesen me te madhe te jetes se tij e ka kaluar duke kullotur lopen. Cfare origjine ka Myslimi ? Pra fshatar i mbaruar I varfer. Cili eshte edukacioni qe ka? Shikoni fytyren e tij qe merr pak ngjyre te kuqe e pastaj rrudh ballin dhe flet budallalleqe. Pra ky eshte idioti deputet. Koha e Enverit ishte blegtor kurse koha e Sali babes i dha zanatin e hajdutit me ndihmen e funksioneve. Para disa vitesh Lymo trimi goditi me grusht nje polic dhe eshte arrestuar. Nuk di se si i ka mbyllur letrat.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *