Rama publikon një video nga Belshi i rilindur, komentuesi: Shqiptarët s’kanë bukë, lëri reklamat

Kryeministri Edi Rama ka zgjedhur që këtë mëngjes të diele t’i urojë të gjithë shqiptarëve një ditë të mbarë me disa pamje nga Belshi.

Teksa shkruan në faqen e tij të facebook: “MIRËMËNGJES 😀 dhe me këto pamje nga Belshi i rilindur, ju uroj një të diel të qetë 🌹”, Rama publikon dhe një video ku shihet transformimi i Bashkisë së Belshit.

Por kaq ka mjaftuar që ndjekësit në faqen e tij të bëjnë shumë komente ku kishte nga ata që e kritikonin kryeministrin, ndërsa disa të tjerë e përgëzonin për punën e deritanishme të qeverisë.

Ndërsa një komentues i shkruan Ramës t’i lërë reklamat se familjet shqiptare sipas tij janë pa bukë.

REMOTE_ADDR:[{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/09\/Komente-400x45-150x45.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/09\/Komente-400x45.jpg","attachment_id":"765651"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/09\/Capture-22-150x150.png","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/09\/Capture-22.png","attachment_id":"765650"}]

16 komente në “Rama publikon një video nga Belshi i rilindur, komentuesi: Shqiptarët s’kanë bukë, lëri reklamat”

 1. Stefan says:

  ah ky qeka trap fare, iku i sal erdhi i njal, o robo poplli sdi ku te shkoj nga skamja kurse ti meresh me budallalliqe.

  1. cuntmero says:

   idjotin eradhes e mbeshtesin karat e radhes si Mero dhe bandat bythlepirse antidemokratike enveriste

   ta gezoni trapin e radhes qe vetem pordha di te shes ,te pakten saliu ndetonte rruge ky lyen mutin me shurre….

   prit kur ta zhduki kete teme brenda ores tema e kazanit

   1. Grigor says:

    Keta qe komentojne dhe shesin pordhe si demokratër, ja me komuniste nga Enveri.
    Kane akoma mentalitetin Enverist qe shteti te fut ne pune dhe shteti te furnizon me buke e qumesht.
    “Socialiste” apo “demokratë” Jane njelloj, pa pike ndryshimi me mentalitet. Po nuk kane faj. Dyzete vjet enverizem e bene punen.
    Sikur Berisha te dilte neper fshatra e qytete me kamiona duke shperndare grure, buke e qumesht, do ta nderonin te tere si Jezu Krishti. Çdo dite do dilnin te pinin kafe tek qendra dhe do prisnin Saliun (ose Ramen, ose Nanon, ose Meten) te vinte me ushqime. Pastaj do iknin ne shtepi the lumtur qe dikush kishte menduar per ta duke thene:
    “Eh ta lumsha moj Parti (socialiste, apo demokratike, apo LSI). Ushqime na jep, Bagetine na e mbron e na e shumon. Po edhe kalamajte gezonen, kur ju shikojne me televizor.
    Prandaj o Sali Berisha (apo Edi Rama), o yll bote, hajde the te puth njehere ne prapanice.”
    Koqe kandari. E shesin voten per the thes miell, pastaj kur mbaron thesi bertasin nuk kemi buke.
    Disa te tjere dredhin zinxhirin ne nje Pune shteti (pa punuar) dhe kur I heqin nderrojne partine.
    Diamond vende Pune!!! Çirren tek Saliu apo Edi, sikur ata I kane punet ne xhep.
    Punet I ka biznesi privat, por bytha nuk jua mban tek privati. Duane be shtet Ku behet palle.
    Ato qendrat e qyteteve nuk Jane investime ato? Nuk futen njerezit be pune prej tyre?
    Po bizneset e huaja qe duan te investojne ne Shqiperi, kush I largon? A nuk I largojne keta derrat qe futen be pune diku be shtet, ne nje Zyre bashkie apo ministrie dhe pastaj kerkon ryshfet per kater vjet rrjesht?
    Keta nga dalin? Nuk dalin nga ky popull qe na kerkoka bukë?
    Trapa jeni we kerkoni nga Saliu dhe Edi te dalin si sherifa neper rruge dhe te rregullojne punet me kobure ne dore.
    Se gjoja Ameriken e beri Xhorxh Bushi apo Obama te pasur. Jo or Jo. E bene vete amerikanet. Por ju doni te ikni be Amerike tani dhe ta gjeni gati sepse “ky vend nuk behet”. Te shkojme atje Ku e kane bere te tjeret, se be nuk e bejme dot.
    Por kane goje dhe flasin.

    1. Veting apo Fletrrufe? says:

     leni llogjet, na flit per Vetingun dhe pse nuk duhet te filloje nga Kryeministri, presidenti apo kryeatri i kuvendit?

    2. mirel says:

     E mor plere muti. Ka shteti te beje qe cke me te, se per ate pune e merr voten. Ti pergjigjet nevojave te popullit dhe te bej gjithcka per te permiresuar jeten e shtetasve te vet. Ky eshte pari.i numer nje dhe i Kushtetuese Amerikane.
     Se po dalin pordha si puna jote qe japin leksione privatizmi me paret e popullit, u dashja tju degjojme.
     Pune private me pasurite e shqiptareve, pune private me tenderat. Pune private me koncesionet. Pune private me naften, energjine, Gjeolligjikun, metalurgjine, minierat.
     Te gjitha keto ja grabitet shtetit mor qener e bij bushtrash. Dhe miliarda ne investime qe i merrni nga jashte. Dhe i vidhni per xhepin tuaj.
     Nuk kurseni as Skenderbeun mor kerma te historise. Beni dhe ironi me popullin.
     Po pleera. Keni te drejte se keni nje popull legen prandaj. As me rumunet nuj behen baraz qe bllokyan sheshin dhe shtetin per te rivendosur ligjin.

 2. Bimi says:

  Ne kohen e berishes kishte buke qe ju la edi pa buke e kur ti vij koha bashes mendoni se do ju sjelli buke, . Pervishni menget e mbillni bacet me hashash te hani buk.

 3. Kaci says:

  Shume kendshem! Ka nevoje njeriu ti shohe syri gjera te bukura se u lodhem me njerez qe shkaterrojne perpara se te ndertojne dhe shajne e nxjerin ligesine qe kane perbrenda edhe kur eshte dicka per tu vlersuar. Sa me shume transormim dhe ghera te bukura Kryrminister. Sukese.

 4. Fiqo says:

  Z. Rama, me gjith respektin, leri keto postime sepse per nje njeri te relaksuar nga ana ekonomike si ju, keto mbase jane te vlefshme, por per ata qe zgjohen ne mengjes dhe nuk kane te ushqehen vet dhe te ushqejne femijet, duken shume irituese…flm.

 5. Lori says:

  Ore ju moderatoret e TEMA si lejoni kete fjalor te ulet ne komente,jeni ne terezi apo jo?

 6. Flamur says:

  Si gjithmone komente idjote nga disa komentues që shajne çdo gje te bukur qe po rregullohet ne Shqiperi.

 7. ALPINI.
  Te gjithe keto qe nuk ja dine bemat e Edi Rames jane parazite dembela dhe hajdute.Te gjithe ne ta varim vathe ne vesh se burimi i te mirave materjaleeshte vetem puna dhe jo fjalet boshe .

 8. Stefan says:

  o njerez nuk duam te vij basha, por duam qe basha rama meta sala e lloj lloj rraqesh qe marin neper kembe fukarenjte e shkrete te zhduken, ja cfar duam.

 9. Pol says:

  Lori por tema nuk eshte gazete e edi rames qe vetem kur folet mire per te duhet publikuar, nje gje eshte e sigurt si edi rama si sala si basha si meta jan te gjith gjakpiresit e ketij populli.

 10. dada says:

  O njerez ata qe jane pa buk pa buk do mbeteen se nuk duan te punojne, ne qe paguajm taksa duhet qe taksat tona te shkojne per rindertimine qyteteve se per kete bukur i paguaj taksat. Ata qe nuk kane buke kalamje bejne dhe si thoni ju qe taksat te shkojne per rritjen kalamajeve te tyre. PO pse mi ne nuk i kemi veglat per te bere me shume kalamje por kemi bere nga du=y femije. Prandaj qeveria te investoje per rindertim dhe cdo te mire qe na duhet edhe neve

 11. Zhozituta says:

  Ju qe thoni se shqiptaret jane pa buke, u keni dhene buke femijeve tuaj? Nese po, vleresoni nje pune te mire dhe boll me pergjithesime, sepse njeriu nuk jeton vetem me dhe per buke.

 12. Ron says:

  dada sa e ke rrogen ti :)))) dhe me qesherakja eshte se taksa jote eshte 2000 lek te reja ne muaj dhe nuk e di se si mund te ndertohet vendi me 1 milion njerez qe punojn sepse 2 milion nuk punojn duke paguar 2000 lek te reja ne muaj, nejse ne qofte se je pjes e klanit te rames berishes metes dhe lulushit atehere ke te drejte te flasesh keshtu, ah i shkreti ai popull.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *