VENDIMI/ Banda e vrasësve me pagesë, burg për jetë Admir Tafilit dhe 137 vite për bashkëpunëtorët

Admir Tafili, i konsideruar si kreu i grupit të vrasësve me pagesë ka marrë masën e sigurisë “burg për jetë” nga Gjykata e Krimeve të Rënda.

Ndërkohë për pjesën tjetër të grupit u dhanë këto vendime:

10 vite burg për Kristi Pinen

5 vite burg për Fatos Kokën

25 vite burg për Dritan Peksanin

27 vite burg për Alfred Qefaliajn

20 vite burg për Klajdi Shermandhi

35 vite burg për Elson Merdanin

3 vite për Dhimitër Zikon

8 vite burg për Aleksandër Gora

4 vite burg për Alban Beqiraj

REMOTE_ADDR:[]

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *