A kishte dijeni Rama për prishjen e kullës së Calit, rrëfehet kryetari i Bashkisë Malësia e Madhe

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp

Kryetari Bashkisë Malësia e Madhe, Tonin Marinaj, iu përgjigj në emisionin #DritaremeRudinën, në Vizion Plus, pyetjes se kush është përgjegjës për prishjen e objektit të ri, që u ndërtua në kullën e Prek Calit.

Marinaj tha se çdo gjë është përgjegjësi e autoriteteve vendore dhe jo e atyre qendrore. I pyetur nga gazetarja Rudina Xhunga, nëse kishte pasur telefonatë nga Kryeministria, Marinaj u përgjigj:

“Normal që më kanë marrë. Më kanë telefonuar të shqetësuar ditën e prishje së kullës. Më kanë pyetur se si qëndron problemi dhe unë ua kam sqaruar ngjarjen.

U kam dhënë shpjegime, pasi më kanë pyetur a jam korrekt me rregullat dhe ligjin”, tha Marinaj. Me sa duket, pasi është vërtetuar se çdo gjë është brenda rregullave, nuk ka pasur reagime të tjera nga Kryeministria.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp
REMOTE_ADDR:[]
        
        Loading...
        

3 komente në “A kishte dijeni Rama për prishjen e kullës së Calit, rrëfehet kryetari i Bashkisë Malësia e Madhe”

 1. Messserschmidt says:

  ky sduket fare si verior por si rracdhjer i ardhur turkp-mongol!

 2. Shkodra says:

  koha tregoi si u sollen partizanet pas 45, kush ishte primitiv …ne 90 u kthyem me idealet e “primitiveve ” apo jo ?!
  …Ahmet Zogu nuk ishte gjakatar dhe ket thote Z.Gjekmarkaj, por une medoj se ishte shume me teper atdhetar se komunistet … ai ju pergjigj vrasjeve me vrasje…
  degjoj vetem duke ofenduar dhe share verioret, ne fakt nuk i kane borxh asnji Shqiptari aq me teper Jugut… e kunderta po… jugoret marshuan ne veri me kengen “luaje, luaje gocen kembene, t’ia q*j geges memene” …dogjen shtepi, grabiten pasurite…etj etj… Prek Cali beri vetem 1 gabim, i fali ato qe kapi rob…mos u kruni sh me Veriun se ka ardh koha per drejtesi…

 3. vaso says:

  D.m.th c’fare te paligjshme kishte nje kulle e vjeter?

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *