Hipokrizia e PD dhe LSI me protestuesit, kanë firmosur vetë për ndërtimin e rrugës në Shkozë

Prej disa ditësh banorët e Shkozës po zhvillojnë protesta kundër prishjes së banesave të tyre për shkak të zgjerimit të rrugës së Shkozës, në kuadër të një projekti të ARRSH-së dhe Ministrisë së Transporteve.

Por si për ironi protestës së tyre i janë bashkuar dhe dy forcat politike në opozitë Partia Demokratke dhe Lëvizja Socialiste për Integrim.

Hipokrizia e këtyre dy forcave politike arrin deri aty sa protestojnë kundër këtij projekti që e kanë firmosur vetë drejtorët e emëruar nga PD dhe LSI.

Në 3 qeshor të vitit 2013 drejtori i emëruar në atë kohë nga PD në krye të ARRSH, Andi Toma ka bërë kontratën e rrugës.

Ndërkohë më 4 nëntor të vitit 2016 drejtori i emëruar nga LSI në krye të ARRSH, Dashamir Xhika e ka amenduar/shtuar kontratën e cila po zbatohet sot.

Pra hipokrizia e PD/LSI për ta përdorur këtë për qëllimet e tyre politike sot që janë në opozitë vërtetohet më së miri me anë të dy dokumentave që ju do të shikoni më poshtë.

 

 

 

 

 

REMOTE_ADDR:[{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/09\/21769633_10210854033731214_1905179929_n-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/09\/21769633_10210854033731214_1905179929_n.jpg","attachment_id":"767024"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/09\/21850644_10210854033651212_1757000073_n-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/09\/21850644_10210854033651212_1757000073_n.jpg","attachment_id":"767023"}]

6 komente në “Hipokrizia e PD dhe LSI me protestuesit, kanë firmosur vetë për ndërtimin e rrugës në Shkozë”

 1. Fieri says:

  Po pse jane hipokrite e mizore ,ndaj dhe populli u beri glasenmbu koke ! E do vazhdoi t;ua beje deri sa te tregohen te tille.

 2. Albi_I says:

  Problemi nuk eshte rruga, ate e thone dhe protestuesit. Problemi eshte demshperblimi qe eshte qesharak.

  Ja pse megjithese PD e LSI jane te ndyra, propaganda qeveritare esthe akoma me e ndyre.

 3. €piriiiiii says:

  Ç,dëmshprblim kur janë Ndërtime pa Leje. Ne rë tjerët që kemi Ndërtuar duke kërkuar Leje e Paguar Taksat në Shtet Ç,jemi….. budallenj jemi…..

 4. spartaku says:

  Pse keto dy parti motra (PD-dhe LSI),jane hipokrite,prandaj populli jua beri mutin ne koke ne 25 qershor.Edhe ne zgjedhjet e ardheshme, kete do marin perseri.Opo paskan qen budallenj te medhenj!Pika qe nuk u bje.

 5. vaso says:

  PD dhe LSI nuk e mohojne nje gje te tille,por ceshtja eshte tek demshperblimi.

 6. Agroni says:

  Albi se ndertojne pa leje edhe te demshpreblehen? pse sthua do gjobitur se kane ndertuar paleje, se na keni care karin me anet politike, mire tja u bejne te gjitheve qe ndertuan pa eje se ne fund te fundit vete e kane fajin,na erdhet nga mali edhe na e bete token tuaj kurse per tokat nga i keni vriteni me vellane per nje gardhe ose per delen qe hyri ne bace

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *