Ronaldo pranë rinovimit të kontratës me Realin

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp

Ronaldo është pranë rinovimit të kontratës me klubin e Realit të Madridit.

Sipas asaj që raporton e përditshmja britanike “Daily Mail”, duke iu referuar “OK Diarios”, klubi madrilen dhe  ylli portugez janë në bisedime për zgjatur edhe më shumë kontratën.

Madje “OK Diario” raporton se katër herë fituesi i “Topit të Artë” dhe Reali janë në bisedime të avancuara dhe marrëveshje mund të arrihet shumë shpejt.

Raportohet se me kontratën e re, Cristiano do të përfitojë 30 milionë euro në sezon.

Ronaldo është pjesë e Reali që nga viti 2009 duke u transferuar nga skuadra e Manchester United.

Në 397 ndeshje ai ka shënuar 409 gola, 12 gola më shumë se ndeshje.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp
REMOTE_ADDR:[]
        
        Loading...
        

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *