Dy shqiptarë u therën me thikë në Francë? Policia shqiptare zbardh detajet

bty

Policia shqiptare ka zbardhur detaje për ngjarjen e ndodhur dje në qytetin e Poitiers në Francës ku u rapostua se u vranë dy shqiptarë.

Burime nga forcat blu mohojnë që të plagosurit apo viktiamt siç është raportuar në disa media të jenë shqiptarë.

NJOFTIMI I PLOTË I POLICISË

Ditën e djeshme, e Mërkurë 20 Tetor 2017, disa media shqiptare shpërndanë lajmin e publikuar fillimisht nga disa gazeta franceze, lidhur me një “sherr për larje hesapesh me viktima shqiptarë”, ndodhur në mëngjes mes të rinjsh në qytetin e Poitiers, në departamentin e Viennes-France.

Lajmi origjinal mban titullin “Poitiers: bagarre au couteau en pleine rue, deux Albanais blessés, deux Nord-Africans interpellés”.

Pas verifikimit me instancat e sigurisë ne France sqarojme se:

Ngjarja është reale, por lajmi eshte i pasakte.

Dy viktimat në Francë nuk janë shtetas shqiptarë.

Ju lutem na kontaktoni për çdo rast. Policia e Shtetit duke vleresuar rolin e medias, mbetet e gatshme per bashkepunim ne favor te informimit dhe transpareces se publikut.

REMOTE_ADDR:[]

1 komente në “Dy shqiptarë u therën me thikë në Francë? Policia shqiptare zbardh detajet”

  1. pro says:

    -..epo francezet kujtojne se shqiperia ndodhet ne afrike !!

Lini një Përgjigje te pro Anuloje përgjigjen

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *