Ngjela vijon sulmet ndaj Edi Ramës: O pafille, kanë qeshur gjithë ditën sot gazetarët me ty

Tashmë që pas shpalljes së kabinetit “Rama 2”, Spartak Ngjela është pozicionuar kundër kryeministrit Edi Rama.

Shkas për shpërthimin e radhës është bërë fotoja e djeshme e çiftit kryeministror me Presidentin e SHBA-ve Donald Trump dhe bashkëshorten e tij.

Ngjela qesh me ironi me këtë foto dhe e cilëson Ramën ‘pafillo’.

Statusi i Ngjelës

Europianët me pasqyra i gënjyen indianët e Amerikës dhe iu morën tonelata ar…
Rama i di shqiptarët indianë: ai kërkoi t’iu shiste shqiptarëve një fotografi me Presidentin amerikan si sukses vetjak.
Komedi.

Pse, i di shqiptarët indianë ky pafille!
Sa shumë janë tallur dje kur e panë që, në hall, na nxori një foto, e asgjë më. Ka qenë i trembur prandaj.

Zotëri, çfarë të tha Presidenti?
Asgjë.
Atëherë ç’na duhet fotografia ne?
Por, të thanë të tjerët që Reformën nuk e bllokon dot, edhe pse ajo të kap.

l.
Asnjë kryeministër europian nuk vepron kështu. Turp me këta provincialë të trembur, që mendojnë se gënjejnë popullin e tyre me një fotografi. Kanë qeshur sot gjithë ditën gazetarë, madje edhe qytetarët nëpër lokale më thoshin duke qeshur: e bëri foton ky, mo? Kam qeshur dhe unë shumë më ta. Kanë të drejtë.

ll.
Ja pyetja që duhet bërë në këtë rast: këtë foto ky derëzi e punëzi, kujt ua nxjerr për ta parë: amerikanëve që drejtojnë Reformën në Shqipëri; politikës europiane të Brukselit, apo shqiptarëve?
Dy të parët qeshin. Sidomos ata të Reformës që e dinë që e kap Reforma se ka dalë shumë i dyshimtë nga investigimi kryeministri shqiptar; thuajse në të njëjtën shkallë më Berishën dhe me Bashën.

As Brukseli nuk çan kokë se fotot janë reklamë: çfarë bisedoi Rama me Trampin? Pyesin ata. Dhe kur merr vesh se nuk kanë biseduar asgjë, sigurisht që mendon ndryshe për të ardhmen.

Po, nuk kanë folur fare Trampi me Ramën?
Jo, në fakt kanë folur për të folur, i thanë që të dy njëri – tjetrit – hoë are you? Si jeni?
Kaq.
Epo paska arritur fitore të madhe Rama, si ajo e Lulzim Basha para zgjedhjeve, që na nxori fotografinë njëlloj si ky tjetri dje. Fëminorë janë në ligësitë e tyre, që të dy. Po, dhe sa kohë do t’i durojnë shqiptarët këta karagjozë?

REMOTE_ADDR:[]

46 komente në “Ngjela vijon sulmet ndaj Edi Ramës: O pafille, kanë qeshur gjithë ditën sot gazetarët me ty”

 1. saliu says:

  Po pse e ka per detyre Rama te tregoje ty se cfare ka biseduar me Trampin o trap trushkare?

  1. kulmaku says:

   O Ngjela o kritizer i semur,,,por nje foto e till vlen qindra here me shume se sa nje bisede 10-20 min,,,Presidenti Trump ,si perfaqesues dhe maje e qeverise amerikane, me kete foto respekton ,nderon dhe suporton Shqiperine dhe popullin shqiptar(duke perfshire edhe surratin tende) dhe nuk kane te bejne fare ato brockulla qe ti llomotit.Nuk e marr vesh si mund ti jepet hapesire ne media njerzve te till te corientuar menderisht.

   1. ☆~Gopisti i NSHRAK-utt~☆ says:


    Kur torta u copëtua e u nda
    E nuk e kapi dot asnjërën thelë
    Dyfekun mbush: lloqe-lloqe, thashë-tha
    Dhe opozitën nisi ky derëziu Ngjelë!
    .
    .
    .

  2. Kalapodhi says:

   Mire o stafidhe po ti mendoje se mund te kaloje babane qe e ke pasur minister? Po ti je stafidhe o plakush kokebosh e loqefishkur.

  3. AMY says:

   Nnjela vetem hamendeson, sic duket e ka semundje qysh ne burg, qe bente monologe me veten, dhe mendonte gjera koti, gjynah qe ka bere burg, por ky sulm kunder Rames, qe deri dje fliste gjera krejte te kunderta , duket shume qesharak dhe bufonik ky njeri tani, me duket se ben artikuj per te fituar ndonje para nga gazetat se sic duket ka mbetur pa para, Por kjo forme qe ka zgjedhur e ben shume shume qesharak dhe nxjerr ne pah servikllekun e tij, si shkruante para zgjedhjeve dhe si po shkruan tani. Bej punen e avokatit ti Ngjele, nuk te shkon shkrimi, dhe menyren e shkrimit e ke skandaloz, i shkruan gjerat si urdhera, ben pyetje, dhe pergjigjet i jep po ti vete ! shume e cuditeshme, per pene nuk ja thek fare, je km drite larg nga Rama, ti zoteri avokat!

  4. Lugati says:

   simas ripjelljes lugatit KM..deri dje taku burri burri mire…sot qekeni leshu duke e sha..paska dale burri keq???

 2. Azio says:

  Po a ka karagjos me te madh sety,more servil e bukeshkale.
  Ti je lolo dhe pretendosh te jesh avokat apo minister.
  Shko more legen.

 3. Optimisti says:

  OTaku, ç’farë prisje ti thosh Trumpi Rames?
  Si e kam Avokatin?
  Hahaha

 4. Noli says:

  Ky ka rrjedhur komplet. Enderron se do te behet minister.

 5. Une says:

  Avukat ke shume te drejte dhe koha do ta vertetoje edhe pse disa injorante nuk te kuptojne ose nuk duhan te kuptojne,te lutem bjeri kokes temes se korrupsionit faleminderit

 6. timo says:

  O Take, kur të durjonë ty pse mos durojnë Ramën.
  Take, dëgjova nga njerëz të brendëshëm se Rama do të të propozojë ty për zv. kryeministër të parë prandaj fillo e dridhe prapë se nuk ka lezet.

 7. orli says:

  Njele, ngjale, ngjele! Paske qene kokrra e b.qirit po meten ku e le? Ti o kurve je gati t’ja japish prapanicen kujtdo qe te jep nje post qe te vjedhesh edhe ti si te tjeret.

   1. rruspija ripjelljes says:

    o.lora akoma administrate punon???

 8. kasem gahinji says:

  po mire,cdo njeri qe ka mundesi,mund te hedhe ne rrjet fotot e tij .pse edi nuk duhetta hidhte?pate ndonje koment te tij gjekndi?jo.atehere kush eshte pafille?ti qe improvizon biseda ,sigurisht.te ka rene dambllaja nga zilia,me keq se lulin dhe saliun.apo mos je bere zedhendes i tye.tere jaten kaqol o i zi.me mire te kish bere kicua ndonje kercu,do ishte ngrohur gjithe dimrin.

 9. Kombi says:

  Me ane te kesaj foto , Rama ka dashur te tregoje ,qe Tramp nuk eshte aspak i merzitur ,nuk i ka regjistruar intervisten e Rames kunder Tramp . Sa per Refofmen, kjo foto nuk mund ta ndihmoj . Amerikanet dhe Europa nuk shkojne me miq e mikesha ,por me fakte dhe prova .
  RENDESI KA TE PERFUNDOJE KY WETING . E ARDHMJA E SHQIPERISE , SA PER FOTON , AJO PERKTHEHET NDRYSHE .
  SERVILIZEM .SHTETE TE VOGLA ,TE KORRUPTUARA KANE NJEREZ TE VEGJEL ..

 10. Alban Dega says:

  KUR SPARTAK NGJELA DENONCON SPARTAK NGJELEN !

  Cfare po ndodh me avukatin Ngjela !?
  Sapo u shpall qeveria e re dhe e pa veten jashte saj nxjerr jataganin dhe i eshte versulur Edi Rames si Hamza Kastrioti dajes se vet!?
  Pse !?
  Mbeti pa karrike !
  Nuk kishte si te ndodhe ndryshe !!!
  Keshtu qe Avukati nxorri jataganin kunder tij!
  Shkurt Spartak Ngjela hoqi masken e fundit ..
  Denoncoi hapur Spartak Ngjelen per… karrike !

 11. Alban Dega says:

  Vezhgim

  KUR SPARTAK NGJELA DENONCON SPARTAK NGJELEN !

  Cfare po ndodh me avukatin Ngjela !?
  Sapo u shpall qeveria e re dhe e pa veten jashte saj nxjerr jataganin dhe i eshte versulur Edi Rames si Hamza Kastrioti dajes se vet!?
  Pse !?
  Mbeti pa karrike !
  Nuk kishte si te ndodhe ndryshe !!!
  Keshtu qe Avukati nxorri jataganin kunder tij!
  Shkurt Spartak Ngjela hoqi masken e fundit ..
  Denoncoi hapur Spartak Ngjelen per… karrike !

 12. Ron says:

  nuk faji ngjeles qe budallai jone behet karagjoz para gjith botes.

  1. fredi says:

   Te rjedhur ini ju qe kritikoni te vetmin ze qe shprehet si e ndjen e si eshte e verteta.ini ju qe beheni lepitka te k/ministit se ini pa boshtin e trupit tuaj.spartak ngjela eshte ze qe duhet degjuar o shpellare.qeveria e udheheqia nuk behet me fotografi e dalje ne televizor o mjerane.

 13. opinionist bjond fevzi kaqureli says:

  Une3them qe3eshte suxees se nuk shkoi me streqe dhe atlete

 14. Rrok cubi says:

  Me rastisi nje here qe mu dha mundesia te pi nje kafe te nje mik i nje te madhi qe u denua nga rregjimi i kohes,po te gjithe komshijte dhe te afermit e dinin qe eshte mik i filanit,po dhe ky fliste mire per te,po kur u denua u merzit shume dhe me rastis qe shpejt pas denimit te mikut te tij ti shkoj per dreke me nje nipin e tij dhe ve re qe ishte i merzitur dhe e pyes cfare halli kishte dhe pergjigjeja e tij ishte se une kam nje hall te madh ,se po i thashe burri i mire dikujt ne mengjes,nuk mund ti them i keq mbas dite,se nuk me beson njeri,prandaj ti nuk e ke hallin e ketij mikut.

 15. Aleko says:

  Po pse ore cfare te keqe ka ekspozimi Inje fotoje qe kryeministri yne beri me presidentin e nje vendi mik si .Amerika?..A Shqipetaret e shkrete: te vegjel si truall dhe si popull, te vegjel ne shpirte..

 16. tomorraku says:

  Po per cfar kishte shkuar Edi Rama ne nyjork , per mbledhjen e asamblese se K.B. apo per te takuar presidentin e Amerikes qe e ka
  “shtepine” ne shtepine e bardhe dhe per tu takuar me presidentin ka nji praktike qe zgjat me muaj dhe ju e dini po habitem perse e harroni tashti .Keto sulmet ndaj Rames me ngjajne si ato te atyre viteve kur kandidonit te dy per bashkine e Tiranes ,mos te eshte ngjallur deshira prap per bashkine ?

 17. I TILLE JE , SA HERE HAP GOJËN says:

  Me ne fund e flaku masken edhe Ngjela . Priti kater vjet te tere , se mos
  mbetej ndonje ministrize per te , por ky Rama , e paska njohur mire dhe
  nuk ja vari . Erdhi serisht Rama-2 , duke e lene pas dere Ngjelen , deri sa
  e humbi fare durimin dhe doli hapur , me fjalorin e tij te pasuruar gjate
  shkolles disa vjecare vucidolase . E ke kot avokat .Tashme dukesh edhe me
  i shemtuar se sa me pare !

 18. Lili says:

  Edi Rama eshte arkitekti i reformes se drejtesise dhe i te gjitha reformave qe do bejne shtet ketu, ky pallosh i thote mos pengo reformen hahaha….

 19. shoku " Shpati " says:

  O Avokat , ti je I fushes se drejtesise . Ushtron punen e mbrojtesit ligjor . Si ka mundesi qe bertet nga mengjezi deri ne oret e vona te nates per padrejtesi ne sistemin e drejtesise dhe nuk ke denoncuar asnje gjykates apo prokuror te korruptuar te cilet mund ti kesh hasur gjate ceshtjeve te tua gjyqesore !!! Kuptohet ne ceshtje me gjykim te drejtperdrejte , me prova dhe deshmitare !!! Them me gjykim te drejtperdrejte mbasi ca si puna jote vdisni per gjykime te shkurtuara , mbasi beni vetem pazare …kuptohet , ne kurriz te te pandehurit .

 20. aktualiteti says:

  Kryeminitri i Albanistanit krekoset si gjeli maje plehut se po takon Tramp ne nje kohe qe xhentellmen eshte i dyti se me gjithe ato brockulla qe nuk la pa thene Ramovici Tramp ia dha doren dhe e respektoi sic duhet ” mikun” e ardhur nga larg.

 21. Labi says:

  Svokat,
  Tani po qe ben sens,
  Tani qe i sheh te dy anet e korrupsionit…
  Muaj me pare ishe tifoz me “te kuqte” .
  Mire qe e more vesh se behet fjale per te njejten koke peshku te qelbur… Kuq e blu…

 22. Tz says:

  te zuri semundja e Sales o Taku……

 23. Olsi says:

  Ngjela sa ishte me salen ishte mire deputet dhe kryetar i komisionit te ligjeve. I doli kunder dhe kali nga Rama demek do merrte ndonje me te madhe. Ngeli me gisht ne goje.

 24. Zimi says:

  O Ngjele nuk mund te behesh kryeprokuror jo , jo se je koqe kanari .
  O triangull i hidhur nuk behesh minister ti jo se je bosh dhe jo stabil menderisht .
  Mbylle O idiot i lindur , se nuk i afrohesh Edit ti dhe jo me ta kritikojsh .
  Ha icik buk e fle , se per me shume nuk je ti O stafidhe .

 25. Gaspri says:

  O Spartak disidenti. Nuk u gjendka ne gjith Shqiperine nje njeri te te thot “mjaft” se ke kaluar cdo cak me keto piruetat politike qe ti ben prej 27 vitesh?
  Mjaft mor burre i dheut. Mbaj more burre nje bosht te caktuar dhe mos u bej gazi i Botes. Cfar ka per te qeshur tek kjo foto e Rames. Nje foto shume normale qe do te desheronte cdo perfaqesues i nje shteti ta bente me nje lider si Tramp.

 26. Kanina e Ismailit says:

  Mundohuni te jini gjithmone opozitare more Shqiptaret e mi sepse politika gjithmone ju ka zhgenjyer!Spartak Ngjela ka gjynahet e tija por edhe Corape kuqi nuk eshte aq i kulluar sac i besoni…!

 27. Bardhi Tolabi says:

  O Ngjale,ups,Ngjele!
  Ke mbi 2 vjet,qe po na can bythen,duke na folur sikur je “zedhenes” i USA-s,BE-se dhe Gjermanise.Po te pakten,na jep nje tregues mor dallkauk,qe te pranojne tek pragu i deres e te japin doren,ambasadoret e ketyre shteteve se,ne tavoline,kurre nuk besoj se te afrojne.Ja,na bej nje foto,me njerin prej ambasadoreve te ketyre vendeve,sikurse kjo e Rames me Trump-in,pa le te jete pa fjale se,cfare ju the dhe cfare te thane…
  Kam frike se,te kane nxjere nga defteri,se je nje daulle e shpuar.Te them te drejten,me vete mendja sikur keta ambasadore,mendojne se:Paska patur hak,Enveri,qe te futi ne hapsane,se nuk duronte dot pordhet e tua,sepse ti,qe ne moshen 9 vjecare,kishe filluar te rridhje nga trute,kishe filluar te “filozofoje” dhe si i tille,filozof,ishe “rreziku” i dyte mbas atij Anglo-Amerikan per Shqiperine per Enverin…
  Legen burre,llafazan i pa pare,trillues klasik,me keq se ata qe ta bejne hoxhen e priftin me barre….
  Leh sa te duash,por ehe,iku e vate nje “kolltuk” per bythen tende te cpuar…ka shkuar ne drejtim te paditur,vetem ne ate bote mundet,por jo ne kete qe po jetojme…

 28. Alidemsi vjeter says:

  Ne Sheper edhe macja e mban bishtin perpjete…

 29. Jimi says:

  Taku, Taku bythe bardhaku!

 30. Fadili, Malesi e Madhe says:

  Pse o komentues tregoheni kaq te ashper me Takun ?! Nuk e dini se eshte i çmendur ?! Te provosh burgjet e diktatures, je vetem nje kungull i pjekur ne hije ,pa vlere e pa shije… I tille eshte edhe Taku yne…

 31. Ttt says:

  Po me avokatin, ca keni? Me sa shara ngeli ky popull. Ndihemi mirë kur shajmë e jemi barkthare.

 32. Sirius says:

  Hahahaha. Po mire o Ngjela, u plake e nuk vure mend. Te la Rama ne mes te rruges? Po nuk e dije qe ai eshte i pabese e b…..ir. Ska gje se do rritesh e do mesosh, avash avash thone Turqit.

 33. komisari lab says:

  Po ne, o qen bir qeni, te mbeshtesnim para zgjedhjeve ,sepse Ti, na e mbroje komandantin tone, legjendarin edvin.Tani qe i po shan ne do te sulmojme o pjelle e ndyre negative qe para zgjedhjeve ishe pjelle e dashur pozitive per ne te rilindjes.Sulmi jonedo te jete frontal dhe i pameshirshem.

 34. M says:

  Avokat Ngjela po behesh gazi ibotes me komentet politike.ajo politika te mori ne qafe.(lexo.. Bardhi. Tolabi).

 35. Anonim says:

  Ngjela mund te kete mekatet e veta oo ktu ka te drejte mjer ne me ke na zene te qeverresimi

 36. Llustra aga says:

  Rames ti rruash topet ti,ca nuk tha per Trampin dhe ja ku e ke:krah per krah ne fotografi me ate qe e talli,e spjerdh fare

 37. moderni says:

  ngjela paska shkuar per lesh…ajo eshte foto protokolli qe presidenti USA e ben me te gjithe. u ftofsh ne b..avokat

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *