Presidentet Takaj-Demi

Skëndërbeu-Partizani nuk është vetëm dueli mes dy klubeve ndër më të rendësishëm në vitet e fundit në furbollin shqiptar. Është ndoshta dhe dueli mes dy presidentëve dy personave shumë interesantë te cilet kanë investuar në futboll dhe po e bëjnë këtë gjë në seriozitetin e duhur.

Ardjan Takaj. 4 tituj kanpion, një vend i tretë dy herë kualifikim në grupet e Europa League, nuhatës i madh për të ndërtuar ekipe te fortë, orgsnikë cilësore dhe shitje lojtarësh. I qetë, asnjëherë polemizues, i ekulibruar dhe në përgjthsesi i beson stafeve shqiptare në pankinë dhe në klub.

Gazmend Demi e morri Partizanin nga Karegoritë Inferiore e rikthen në një emer të madh dhe investoi shumë e madje po vazhdon ta bëjë dhe infrastukturë me ndertimin e kompleksit re ri. Ende në kërkim te titullit të parë apo Kupës. Në Europë i sukseshëm në 2016 deri në play-off të Europa League.

Për momentin i beson terësisht një stafi italian me në krye Luciano Moggi. Shumë interesant në daljet publike, di si te krijojë karizëm dhe ka gjjthmonë një batutë gati. Nuk përfshihet në ceshtje teknike dhe i lë dorë të lirë stafit jo vetëm në vendime por dhe perzgjedhje lojtarësh.

Në fushë ndoshta nuk luajnë presidentët, por pse jo modelet e tyre. Kush do te fitojë, Takaj apo Demi? Në ndeshjet direkte Demi është më lart, ndersa ne trofe sundon Takaj./Supersport/

REMOTE_ADDR:[]

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *