”Ushtria” e kuqe drejt Korçës, 10 autobusë gati deri tani

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp

Si në çdo ndeshje të luajtur në Korçë, Partizani do të ketë me vete edhe “ushtrinë” e tifozëve të tij.

Në krahasim me transfertat e tjera, “Guerrilsat” dhe tifozët e tjerë të kuq janë më të shumtë në numër, duke ditur edhe rivalitetin me Skënderbeun.

“VIP SPORT” mëson se deri në këtë moment janë gati 10 autobusë për udhëtimin e tifozëve të Partizanit drejt stadiumit të qytetit të Korçës.

Numri mund të rritet deri të shtunën, kur luhet ndeshja me Skënderbeun dhe është e sigurt se në stadium do të jenë më shumë se 500 tifozë të kuq.

Klubi organizator ka lënë vend pa limit për të kuqtë në tribunën C të stadiumit, që ka një kapacitet prej 1100 vendesh. Tifozët do të pajisen me bileta para nisjes për në Korçë dhe do t’i gjejnë ato pranë Pallatit të Sportit “Asllan Rusi”.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp
REMOTE_ADDR:[]
        
        Loading...
        

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *