19 vjeçarja nga Berati tregon dramën në polici: Komshiu tentoi të më çojë për prostitucion në Itali por…

Një 19-vjeçarenga Berati ka rrëfyer tmerrin e saj, pasi një 31-vjeçar ka tentuar që ta trafikonte drejt Italisë. Burime zyrtare bënë me dije se vajza me inicialet J.K., ka denoncuar shtetasin me inicialet DH.S, banues në Berat.

Ndërkohë, nuk dihet nëse mes dy të rinjve ka pasur një lidhje apo njohje të mëparshme, ndërsa hetimet vijojnë.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Berat, për veprat penale “Trafikimi i personave të rritur” dhe “Heqja e pa ligjshme e lirisë”.

REMOTE_ADDR:[]

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *