Messi, Neymar, dhe Ronaldo, tre kanditatët për çmimin e FIFA-s si lojtari më i mirë i vitit 2017

Lionel Messi, Neymar dhe Cristiano Ronaldo janë tre kandidatët e nominuar për çmimin e FIFA-s “The Best” (lojtari më i mirë për vitin 2017).

Ylli i Real Madridit, është fituesi aktual i këtij çmimi dhe favoriti për ta rrëmbyer sërish, pas katër titujve të fituar me Real Madridin në vitin 2017.

Bëhet e ditur se fjalën përfundimtare për fituesin e këtij çmimi do ta kenë Cafu, Landon Donovan, Enzo Francescoli, Diego Maradona, Carles Puyol, Carlos Valderrama dhe Edëin van der Sar.

Fituesi i këtij çmimi do të mësohet me 23 tetor.

REMOTE_ADDR:[]

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *