Murrizi i Lushnjës i pakënaqur me Bashën, e mëson ç’të bëjë me kritikët: Merresh me ordinerë, gagaçë dhe gjeneralë fallco

Deputeti i demokrat Myslim Murrizi, i njohur për deklaratat e tij shpesh herë të pakontrolluara në rrjetet sociale ka dalë haptas kundër disa vendimeve të kryedemokratit Lulzim Basha.

Murrizi nuk nguron t’i japë Bashës edhe disa leksione se çfarë duhet të bëjë në mënyrë që të ringrihet Partia Demokratike.

Ai e këshillon Bashën që të mos merret me kritikët e tij të cilët i cilëson si “gagaçë, ordinerë apo edhe gjeneralë fallco”.

Për demokratin duket se nuk ka rëndësi kontributi i tyre politik ndër vite.

Nëse reformimi i PD-së ka ngelur në dorë të Murrizit, atëherë rruga drejt fitores mund të jetë mjaft e gjatë.

Postimi i plotë i Murrizit

Nje keshille per Kryetarin Basha.

Si ish themelues i PD dhe ish student i dhjetorit 90, si ish deputet i viteve kur shteti drejtohej nga bandat dhe tanket e banditeve me kollare( 1997-2001), dhe si nje antikomunist qe nuk me lidh gje me sigurimin e shtetit.

Do te ju lutesha qe boll me me njerez ANONIM qe nuk e di pse, dhe nuk e kam kuptuar kurre, çfare mbeshtetje rrezatonin keto nder DEMOKRAT, qe i emeruat antare kryesie.

Askush prej tyre, por dhe derivatet e tyre neper rrethe, nuk u perfshine ne fushaten elektorale te qershorit 2017.

Nje pjese letyre flirtuan hapur me PS.

Disa funderrina bridhnin lart e poshte duke vjelle vrere per Ju per listen dhe per PD.

Disa ordinere e gagaçe politik, thonin hajt ti kthejme nderin LSI.

Bile disa nuk moren pjese as ne votimet per kryetar te PD, se lehnin neper kafe qe eshte farse.

450 mij votat e demokrateve Shqiptare, nuk kane lidhje me asnje lloj birboje apo bibe qe Ju emeruat antare kryesie, pa asnje lloj kontributi, merite apo perfaqesimi nder DEMOKRATE.

Koha eshte flori, dhe sinqerisht nuk di se çfare mund te zgjidhe PD nga mbledhja e 60 individeve qe ne shumice derrmuese nuk johin njeri tjetrin, e jo me te johin DEMOKRATET.

Sa harxhon 2-3 ore kohe me ata qe shumicen nuk i njeh e nuk i voton shtepia, lagja, hyrja, pallati apo fshati, te ftoj si demokrat qe kur te kesh kohe hajde takojme ato DEMOKRAT qe nuk u shiten nga parate e pista te droges, dhe nuk u tremben e tunduan nga makineria shteterore e kriminalizuar.

Thirr dhe tako Kryetaret e degeve, qe prej 3 vitesh mbajne PD dhe frymen e opozites me djersen e tyre.

Tako ato qe per 90 dite rresht mbajten gjalle protesten me te gjate opozitare prej 27 vitesh.

Ato qe me qendresen e TYRE , ben te mundur prishjen e aleances se qelbesirave, sepse po te ishin bashke ne zgjedhje PS, LSI, dhe PDIU, Partia Demokratike nuk i kalonte 20 Deputete.

Parat e droges dhe bandat kriminale, do te ishin nen nje komande.

Je Kryetar i zgjedhur nga ANTARESIA, e jo nga kryesia.

Partia Demokratike sot ka nevoje per nje ANTARESI reale, e jo per kryesi FIKTIVE.

As ne rrethe nuk duhet te kete kryesi dege, sepse jane thjesht disa parazit politike qe ne çdo pale zgjedhje pretendojne per çdo lloj kanidati.

Peshen elektorale te Partise Demokratike e mbajne dhe e kane mbajtur Kryetaret e Grupseksioneve, dhe Kryetare, Sekretare te Seksioneve se bashku me DEMOKRATET e VERTETE.

Te tjeret kane qene vetem per te mare tek PD, e jo per te dhene.

Urdhero ” inventarizimin” real te antaresise se Partise, pastaj fute partine ne zgjedhje sipas parimit nje antare nje vote nga kryetari i seksionit deri tek kryetari i deges, dhe zgjidh shpejt e ne menyre urgjente drejtues te PD qe ti johin dhe ti rrespektojne DEMOKRATET.

Ne politike i nderuar Kryetare, nuk ka te Rinj apo te Vjeter.

Ne politike ka: te Konsumuar dhe te pa KONSUMUAR.

Shtrirje dore, ulje ne gjunje, ruajtje konjukture, ruajtje hatri apo hakikati, ruajtje raporti dhe çdo rrecete jashte VOTES eshte KOMUNIZEM.

Ne DEMOKRACI çdo gje fillon tek çfare perfaqeson, dhe nga kontributi qe ke dhene dhe jep.

Po u rrespektuan keto, jane rrespektuar te gjitha çfare kerkon politika.

Demokratet e thjeshte qe te kane votuar, dhe qe nuk kane perfituar asgje kur PD ka qene ne pushtet, nuk kane nevonje per ” gjenerale” fallco qe nuk kane asnje ” ushtare” mbrapa.

Nuk di per çfare mund te diskutojne apo te ndihmojne PD, ata qe gjate 90 diteve ne çader, apo 30 diteve ne fushate, luftonin me Ty, e jo me Ramen?

Koha nuk pret, zgjedhjet lokale jane ne dere.

Leri ” delegatet” e karlzbergut dhe opozitaret e opozites ne fb te konkurojne perpara DEMOKRATEVE per çfare te duan dhe kur te duan, se ja japin DEMOKRATET pergjigjen.

Ti mos na i emero me me ” zor” se i more ne ” qafe” duke i bere lidera studiosh e fb pa i johur askush ne SEKSION.

Kjo eshte dera e hapur apo dora e shtrire qe DEMOKRACIA ka bazen e saj te funksionimit, jo emerimet per raporte.

Degjoje keshillen time Z Kryetar se besoj te njenjten keshille kane dhe 60 kryetaret e tjere te degeve te PD, 5300 kryetaret e seksioneve dhe 60 mij antaret REAL te PD qe nuk kane asnje lidhje me ato ambulantet qe vijne ne PD, kur PD eshte ne pushtet, e i kthejne krahet PD duke e braktisur ate, sa here qe PD eshte ne opozite.

REMOTE_ADDR:[]

12 komente në “Murrizi i Lushnjës i pakënaqur me Bashën, e mëson ç’të bëjë me kritikët: Merresh me ordinerë, gagaçë dhe gjeneralë fallco”

 1. loni says:

  E kane helmuar mishkonjat qe te vogel, helmi ka ngalur ne genet e tij. Eshte dhe do te ngelet ordiner.

  1. spartaku says:

   O murrizi! Ku i ke lene opingat e derrit o lumezi.Mos vall i ke lene ne dellin e Karavastas duke zene peshk me gropa?U bere demokrate ti bythegrisur,fshatar barkjasht.Me mire shko ha ndonje bark mena, dhe rri rehat, se nuk je per kete pune ti.

 2. Murriz-Trapi says:

  ik ore Bythe…..q…..r….(Nuk e kame Zakon te shaje) por ti Bastarde e Meriton sharjen..
  1-Na jep edhe “Keshilla” ti..Student i oreve te para….dhe “Demokrate i thekur”..po te na ishe kaq Demokrate keshilla e pare qe ti beje Bashibozukut Basha do te ishte TE JEPTE DORHEQJEN NGA PD-ja se Humbi Zgjedhjet…keshtu bejne ata qe Marrin Vesh nga Demokracia..
  2-Ti Murrizi, je nje Skufje muti nje Bythe-lepires qe na Mblodhe PD-istet e Jugut, dhe vendoset te MBRONIN ME DO E MOS KANDIDATIN E FAMSHEM LULIC BASHOVICIN…Ti do ti japesh Mende Lulicit..mender ai te ka Dhjere dhe Dhjete, por ti je aq idjot, se e ha edhe “Tumin” e Lulit..ik ore Pirdhuni ju Demokratet e Oreve te Para…shiko shiko ku e ka Fshehur Sali Berishovivi DOSJEN TENDE TE ISH-SIGURIMSIT VULLNETARE….lango..lol

 3. ILIRET says:

  Bo, bo, bo. Kur u be politikan edhe bythegrisuri nga Sulzotaj, mos mbet dele pa e care ujkun.

 4. Peço says:

  A mund t’më thotë dikush, se çfarë ndryshimi ka midis gjuhës së përdorur nga zotëria në këto pak rreshta dhe gjuhës që përdorte një sekretar partie i kohës komuniste në ditët më të errta të saj?
  Ky rron shpirtërisht në periudhën komuniste dhe besoj, as që e di fare se periudha ku jetojmë nuk ka të bëjë me bindjet e tij revanshiste, regresive. Është e çuditshme të pretendosh të ndërtosh demokracinë me mëndje të tilla parahistorike. Dhe kur mendon që zotëria është deputet në parlament, kjo është për të vënë duart në kokë.
  Para disa ditësh mbajti një qëndrim të mrekullueshëm në raport me hapjen e dosjeve të sigurimit, duke u bërë shëmbull me botimin hapur të përgjigjes për dosjen e tij. Tani, ç’ka që hapet si vaji në lakra, boll të vazhdoj tp kërkojë të botohen përgjigjet për çdo deputet dhe e ka bërë me majë punën e tij si katërvjeçar në parlament. Lëri or lumëmadh statuset në facebook dhe përqëndohu në një inisiativë që ndërmerr për ta çuar atë deri në fund.

 5. studenti says:

  Z.Murriz! Edhe ti te vish ne krye te PD do te marresh gjysmen e asaj qe mori Basha,madje dhe Berisha te kthehet perseri do te marre me pak se Basha. Sepse ju demokratet e niset si idealiste dhe u kthyet ne xhvates te pasurise qe vuri me gjak populli shqiptar per 45 vjet.Ju erdhet ne pushtet ne 1992 fale dhe bashkpunimit me sigurimin e shtetit(kishit nevoje per vota dhe i perdoret ata,po pastaj ju doli boja edhe atyre) .Ju atehere u shprehet: “Ne do t’i bejme te gjithe shqiptaret pronar”,dhe me kete mashtrim moret vota! Ju nuk patet kurajo qe qysh atehere t’ja jepnit token te zotit.Perse? .Ju nuk dini cfare perfaqsoni.Hiqeni se perfaqsoni te burgosurit politike-Jeni minorance.Po c’pret nga nje qe nuk ka lexuar as librat e fakultetit?Misioni juaj ka perfunduar.Sa te jet koha do te vini duke u rrudhur duke qendruar per jete ne opozite.Ju do vini ne pushtet kur pushtetin ta leshoje vete Rama me PS, ata ju kane ne dore.Ne se ata do abuzojne me pushtetin sikur ju,shqiptaret do abstenojne dhe ne nje rast te tille ju mund te perfitoni,ju nuk kini alternative reale pervec se deshires per pushtet.

 6. harillaqi says:

  Ky murrizi Lushnjes,neser do behet drize,dhe eshte turpi i pd-ke.Se si e mbane Basha dhe Berisha, kete injorant,ata e dine.Ky eshte trap fare.Me Murrizin do fitoi pushtetin Pd-ke? Kurre.Te maresh pushtetin,duhen njere te ngritur,te qarte per kauzen e per te ardhemen e vendit.Te din te flasin e te bindin elektoratin me vepra,dhe jo me keto kopaç qe keput Murrizi i Lushnjes.Na u be keshilltare murrizi,t’i jap ment Bashes.O pika qe nuk i bje.

 7. Aliu nga Pluku says:

  Turp per traktoristin e bir traktoristi komunist te SMT-se se Lushnjes.Ky nderon vehten ,prinderit,shoket dhe fshatin kudo qe ta kete ,vetem jo ne Murriz por ne kurriz……te PD-se se lavdishme te Lulsumes.

 8. Albamich says:

  Heren tjeter rripin e mesit ta kesh me ngjyre kafe , qe ti kombinosh me kpucet 😂😂😂😂😂 kmisha e bardhe , rrypi mesit i zi, pantallonat e zeza, me kpuce ngjyre kafe, hajde 👨‍🌾👨‍🌾👨‍🌾 hajde , po 👨‍🌾👨‍🌾👨‍🌾 mbete 😂😂😂

 9. Jugu says:

  Myslym, je I vetmi qe flet pa dorashka dhe me gjuhen e thjeshte e te kuptueshme nga qytetaret. Duket se te majmurit ne PD qe me shume se cdo njeri tjeter I perkedheli Berisha, dhe kete bente ai per sa kohe nuk pretendoje vendin e tij, mendonin se do ishin senator pa njohur ku binin rrethet dhe fshatrat e larget. Keta opozitar Brenda PD mund te ken intelekt ne hartimet qe pregatisin por politika duhet te jet e lidhur me bazen dhe ata e kishin harruar bazen. Ata kan vite ne politik por kurre nuk u ngriten kunder diktatit te Berishes, po ashtu edhe te Bashes deri ne diten qe e gjeten veten jashte parlamentit.
  E habitshme se si media e majte I mbeshtet ata pa limit dhe se si mundohet te hedh balte mbi cdo mendim te thjeshte dhe qe perkon me interest e qytetareve, si Myslymi.
  Myslymi eshte per tu pergezuar edhe per guximin per te thene te verteten sic eshte. Eshte I pari qe kerkoj dosjen nga sigurimi I shtetit. Le ta bej dhe Xhozi, Patozi, e te majtet po kan sume.

 10. ne gjetshi njerez me me tru, ne gjith trojet shqiptare, si ne trojet nga vjen murrizi, hyfshi andej nga keni dal…… bastard te ndyre, qe per kulture, njihni kylturen e shefit, qe ju bene klizem bythes ….

 11. Pronari says:

  Degjoni gomarin murriz te pellase dhe tju japi mend. Ky blegtor I fshatit kodrinor Sulzotaj nuk di te ngreje ushkuret e tij dhe po ju meson se cduhet te beni. Tritani i pari dhe epileptiku Luli i dyti zgjodhen blegtorin Murriz tek vatra e tyre. Limo nuk ka lexuar nje liber ne jeten e tij. Shkolla e ka pare Limon per se largu dhe dicitura per te eshte gomar i lindur i pa riparueshem.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *