Tirana firmos me Hardy Binguila

Hardy Binguila eshte prezantuar sot ne ambientet e klubit të Tiranës duke u veshur zyrtarisht bardheblu.

Mesfushori i talentuar nga Kongo ka marre numrin 10 ne fanelle pasi ka nenshkruar per tre vitet e ardhshme si lojtar i Tiranes.

Binguila dje eshte bashkuar me skuadren ne stervitje dhe kete fundjave do te jete i gatshem per trajnerin Ze Maria.

“Jam i lumtur qe jam ketu dhe per aventuren e re. Tirana eshte nje klub i madh. Merveil me ka treguar per atmosferen e mire, futbollin cilesor dhe atmosferen qe krijojne tifozet. Mezi pres te luaj dhe premtoj me te miren time”, tha Bingulia.

REMOTE_ADDR:[]

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *