FOTOT/ Transformohet Delvina, perla e pazbuluar e jugut tashmë me një pamje të re

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp

Delvina, mund të konsiderohet fare mirë si një qytet ku ndërthuret mrekullisht trashëgimia e së shkuarës me mrekullinë e natyrës dhe traditat shqiptare.

Nëse e vizitoje disa vite më përpara qendrën e saj, vërtet mund të ndjeje mëshirë se si një vend që mbart vlera të rralla kulturore dhe natyrore ishte lënë në degradim total.

Më poshtë, në galerinë virtuale po ju përcjellim disa fotografi nga transformimi që ka pësuar qendra e Delvinës.

Hidhini një sy dhe mos harroni ta vizitoni nëse ju jepet mundësia.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp
REMOTE_ADDR:[{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/09\/22050589_10210895194480207_339156757_o-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/09\/22050589_10210895194480207_339156757_o.jpg","attachment_id":"770243"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/09\/22050831_10210895198080297_1829535135_o-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/09\/22050831_10210895198080297_1829535135_o.jpg","attachment_id":"770244"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/09\/22050465_10210895194880217_1004548257_o-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/09\/22050465_10210895194880217_1004548257_o.jpg","attachment_id":"770242"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/09\/22047575_10210895193640186_72981806_o-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/09\/22047575_10210895193640186_72981806_o.jpg","attachment_id":"770241"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/09\/22047494_10210895194960219_569364364_o-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/09\/22047494_10210895194960219_569364364_o.jpg","attachment_id":"770240"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/09\/22047333_10210895195040221_1318469711_o-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/09\/22047333_10210895195040221_1318469711_o.jpg","attachment_id":"770239"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/09\/22047327_10210895194680212_2067349327_o-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/09\/22047327_10210895194680212_2067349327_o.jpg","attachment_id":"770238"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/09\/22047226_10210895197320278_1918092264_o-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/09\/22047226_10210895197320278_1918092264_o.jpg","attachment_id":"770237"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/09\/22017065_10210895195960244_57280853_o-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/09\/22017065_10210895195960244_57280853_o.jpg","attachment_id":"770236"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/09\/22017023_10210895196160249_2020257067_o-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/09\/22017023_10210895196160249_2020257067_o.jpg","attachment_id":"770235"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/09\/22016974_10210895195080222_1381838730_o-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/09\/22016974_10210895195080222_1381838730_o.jpg","attachment_id":"770234"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/09\/22016966_10210895197960294_1698273258_o-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/09\/22016966_10210895197960294_1698273258_o.jpg","attachment_id":"770233"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/09\/22016862_10210895197120273_331216935_o-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/09\/22016862_10210895197120273_331216935_o.jpg","attachment_id":"770232"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/09\/22016849_10210895195200225_1524520363_o-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/09\/22016849_10210895195200225_1524520363_o.jpg","attachment_id":"770231"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/09\/22016795_10210895197200275_1308880902_o-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/09\/22016795_10210895197200275_1308880902_o.jpg","attachment_id":"770230"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/09\/22016617_10210895197480282_171555600_n-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/09\/22016617_10210895197480282_171555600_n.jpg","attachment_id":"770229"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/09\/22015675_10210895194120198_1451614209_o-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/09\/22015675_10210895194120198_1451614209_o.jpg","attachment_id":"770228"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/09\/22015603_10210895197280277_1536328685_o-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/09\/22015603_10210895197280277_1536328685_o.jpg","attachment_id":"770227"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/09\/22015302_10210895197880292_74353501_o-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/09\/22015302_10210895197880292_74353501_o.jpg","attachment_id":"770226"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/09\/22015231_10210895194600210_2085412526_o-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/09\/22015231_10210895194600210_2085412526_o.jpg","attachment_id":"770225"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/09\/21985973_10210895196800265_1902149553_o-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/09\/21985973_10210895196800265_1902149553_o.jpg","attachment_id":"770224"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/09\/21985923_10210895193520183_1355375009_o-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/09\/21985923_10210895193520183_1355375009_o.jpg","attachment_id":"770223"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/09\/21984215_10210895196960269_1519543077_n-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/09\/21984215_10210895196960269_1519543077_n.jpg","attachment_id":"770222"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/09\/21979345_10210895197760289_1423233265_n-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/09\/21979345_10210895197760289_1423233265_n.jpg","attachment_id":"770221"}]

21 komente në “FOTOT/ Transformohet Delvina, perla e pazbuluar e jugut tashmë me një pamje të re”

 1. Davidi says:

  Me keto mashtrime, betone te lyera me boje dhe struktura te pa instaluara mjafueshem ne dhè, per me pak se nje vit, gjithshka do degradoje si kudo.

  1. nje shqiptar i vertete says:

   Per nje gje te jesh i sigurte , more David , te paret qe kini degraduar , jini ju PD-istet me Sali qenefin e Lul Hollandez Karabushin ne krye .

 2. zambi says:

  Ka lezet. Vertet njerezit sillen gjithe diten si kali ne leme se nuk kane pune por te pakten tani kane dhe ambjentin e bukur.

  1. rruspija ripjelljes says:

   o moj sarande o moj delvine..si ta dhjeu partia shtepine

 3. aqifi says:

  SHUMe bukur delvina si fshat amerikon.

 4. Faro says:

  I lumte! Cili do Shqiperine di ta thote edhe fjalen e duhur. Qyteti qe ka drejtues punnetore, kane ndryshuar shume. Shih qytetin dhe fol per drejtuesin. Pashe Strugen kete vit: Per faqe te zeze. Pse Ohri ndryshonte? Pse Pogradeci, eshte per te qare hallin ne zonat pertej liqenit?
  Vetem dicka:
  Ruajuni nga imitimet. Eshte sh e rendesishme qe cdo qytet te kete origjinalitetin e vet

  1. Tahir Mustafa says:

   Un nuk e di se ke Strug..Oher..dhe Pogradec pe ti Zotni se edhe un i pash…
   Por per mua ishin Perla sidomos Pogradeci me Drilonin Fantastik qe do ta quaja mbrekullia Shqiptare…

 5. Qyetari Realist says:

  Truni do transormohet nje dite apo do vazhdohet akoma me lyerjen e m t me sh u e.

 6. Ona says:

  Delvina nuk eshte bere e bukur nga sheshi por ka qene gjithmone.Ish Vilajeti i bukur,qender e rendesishme tregtare ne jug ,shtepia e te madhes Hajrie Rondo e te tjere profesoreve e njerezve artiste,me trashegimi kulturore fatkeqesisht te lene pas dore.

 7. Sharmuta says:

  Mendova se eshte Koreja e Veriut,por kur pashe rezervaret e ujit siper pallateve e kuptova qe eshte Shqiperia Socialiste..

  1. dixhital says:

   dhe nuk mungojne kabllot nga nje pallat ne tjetrin. Shqiperia dixhitale

 8. Rina says:

  Nostalgia per Delvinen dhe njerezit

 9. Joni says:

  Nga fotot duket transformim total. Shume bukur per ata njerez te mire me vlera e zakone. Mbaj mend lulishtet e bukura, mimozat , shatervanin ne qender qe me kohen u harruan. U harruan njerezit e gjithcka ne ate vend. Meritojne shume ata njerez e ajo tok e bekuar!

 10. voci says:

  Ky Edvini ben pune, po e dhit muhabetin se i jep shume vlera puneve mediokre dhe na bo per budallenj,por sidoqofte duke e krahasu me udhheqsit malcor eshte shume here me nalt ky drogaxhi artist.

 11. Eleni says:

  Shume bukur seshte vene dore ne delvine qe me Enverin bravo,duhet vizituar patjeter 👍🏻

 12. inna says:

  Eshte njesoj sikur te veje nusja buzkuq, kur eshte e palare. Sillni uje, mos beni gjera per buje! Jepni prioritet problemeve jetike, te rendesishme e lerini kinkalerite!

 13. "BOHOTINA" says:

  Une nuk kam pare ndonje vend te jete zhabulan dhe i pasur. Thirrni trurit ju kritikues medioker. Apo jo mor VOCI e te tjere.

 14. miri says:

  Fatkeqesia e Rilindjes eshte se investon shume ne beton .Jo proporcionalisht me siperfaqen e gjelbert.Aresyeja didet,vetem ne betone dhe plaka vjedhja eshte me e lehte per arsyetim….

 15. Osman Qystri says:

  Une di qe e shemtuara vret. Por nuk e kuptoj pse disa i vret dhe e bukura. Ndoshta ngaqe e politizojne investimin e qeverise dhe bashkise ne Delvine. O njerez, i therrisni mendjen. Investimin nuk e bejne partite, por pushtetit, ne interes te qytetareve. Ndoshta Delvonjotet kane kerkesa edhe me te medha, por se paku kane nje vend te paster ku mund te meditojne dhe pushojne. Ndersa para pak vitesh nuk kishin as ku te shkelnin.

 16. Supervizori says:

  Talluni talluni o rilindare …… me inerte te ngjyrosur me reference Korene e Veriut. Bravo i qofte Peleshit alias Fondi rajonal i Zhvillimit. Per kater vjet kapi miliardin “kursime nga rroga” Te pakten delvinjotet ngushellohen qe Peleshi, Eftimi dhe “ndertuesi” (spo e permendim se i njohim gruan)
  tashme jane objekt i revistes monitor rubrika -NJEREZIT ME TE PASUR NE SHQIPERI (Zamir Mane kot gafuret tjeter kush eshte i pari ne liste)

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *