FOTOT/ Udhëtim drejt Malëshovës, ballkoni i luginës së Zagories

Një udhëtim nga Këlcyra drejt Malëshovës, një zonë dikur shumë e banuar sot thuajse e braktisur. Shtëpi të vjetra të mrekullueshme që po i rezistojnë kohës, dhe shpresat se rruga mund të ringjall turizmin malor.

Malëshova është ballkoni i Luginës së Zagories. Përballë saj janë humnerat e mrekullueshme të Çajupit pyjet e paprekur nga Peshtani në Zhej dhe kanionet e lumit të Zagories.

 

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Top
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
X